999 rezultate për

manastir

Aksident i rëndë në Prilep -Manastir, një i vdekur tre të plagosur Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në mëngjes në rrugën Prilep-Manastir, afër fshatit Srpci. Gjatë aksidentit janë
Partitë shqiptare me listë të përbashkët në Manastir Partitë shqiptare BDI, Aleanca dhe Lëvizja Besa janë bashkuar për të zgjedhur kandidatë të përbashkët në këshillin komun
Mediat greke provokojnë Shqipërinë: Po na kolonizojnë manastiret e Vorio Epirit (FOTO LAJM) Mediat greke kanë filluar t'a ashpërsojnë gjuhën ndaj Shqipërisë duke përdorur shpesh edhe terma që shprehin pretendime
E rëndë në Manastir, nëna mban të mbyllura prej 13 vitesh dy vajzat e saj Dy femra të moshës mbi 30 vjeç janë gjetur të mbyllura në banesën familjare në rrugën Dimçe Lahçanski në Manastir, njoft
Shqiptarët mund të fitojnë dy kandidatë për këshilltarë në Manastir Në komunën e Manastirit, në rast të unifikimit të partive shqiptare mund të fitohen dy vende këshilltarësh në Këshillin
Qeveria do ta rishikojë tenderin për TEC Manastiri që e mori kompania e Sead Koçanit Qeveria do tw analizojë dokumentet e të gjitha kompanive që morën pjesë në tenderin e ELEM-it për gërryerjen e qymyrit n
Zjarri vazhdon të rrezikojë manastirin “Treskavec” në Prilep Zjarri i cili para dy ditëve shpërtheu në afërsi të manastirit “Treskavec” në Prilep akoma është aktiv dhe ekziston rrez
90 përqind e Shqipërisë po digjet! Zjarri kërcënon Manastirin Zjarret në Shqipëri kanë përfshirë rreth 90 % të saj dhe së fundmi një zjarr i madh po rrezikon edhe Manastirin. Një
Testim falas për “Hepatitin C” në Manastir, Ohër dhe Strugë Qendra për mëlçi në Manastir, me rastin e Ditës Botërore për Luftën Kundër Hepatitit, nesër prej orës 9:30 deri 12:00 në
Aksident në Manastir, vdes motoçiklisti Një motoçiklist 40 vjeçar nga Manastiri ka humbur jetën në një aksident që ka ndodhur mbrëmë në Strelishtë të Manastirit
Kisha serbe ndalon festën e Maqedonisë në manastirin "Prohor Pçinski" Patriarku Irinej dhe Kisha Ortodokse e Serbisë e kanë hedhur poshtë kërkesën e kryeministrit Zoran Zaev dhe kanë ndaluar
Plas birra në rrugët e Manastirit, ja çfarë ka ndodhur Një kamion i ngarkuar me birra pësoi aksident dhe për pasojë nga rimorkioja u derdhën dhe u thyen një sasi e madhe e shi
Përplaset kamioni në Manastir, rruga lahet me birra Një kamion i ngarkuar me birra pësoi aksident dhe nga rimorkioja u derdhën dhe u thyen një sasi e madhe e shisheve të qe
Mijëra euro dhe sasi e madhe floriri vidhen nga një shtëpi në Manastir Një autor i panjohur në periudhën nga data 18 deri më 25 të këtij muaji, ka kryer vjedhje në një shtëpi në rrugën "Milan
Konsullata ruse në Manastir uron festën e Fitër Bajramit Konsullata e Nderit e Federatës Ruse në Manastir, me rastin e festës së Fitër Bajramit ka uruar besimtarët e besimit isl
Gruevskin po e braktisin aleatët, ja çfarë i ndodhi në Manastir Partia Socialiste dhe partia e njohur me emrin PODEM, deri tani aleate të VMRO-DPMNE të Nikolla Gruevskit është gati për
Aksident me pasojë vdekjen në rrugën Manastir-Demir Hisar. Një person ka vdekur dhe 4 të tjerë janë lënduar pas një aksidenti rreth ores 21 mbrëmjes së djeshme në rrugën Manastir-
Kosova, destinacioni i duhur këtë verë Kosova po i jep një rëndësi të vecantë turizmit ,duke shfrytëzuar atë si potencial kryesor të zhvillimit të vendit. Turi
Pas shumë vitesh të asimiluar, familja nga Manastiri deklarohet shqiptare (VIDEO) Një familje ortodokse e asimiluar prej vitesh më në fund është deklaruar shqiptare. Në emisionin e fundit të moderato
Inaugurohet blloku urban i banimit në rrugën “Vëllezërit Manastirli” Nga sot, banorët e bllokut të banimit në rrugën “Vëllezërit Manastirli” në kryeqytet kanë një lagje me rrugë, trotuare,