999 rezultate për

manastir

Serbët nuk i ndal moti i keq që të dalin për Vuçiç-in (FOTO LAJM) Presidenti serb Aleksander Vuçic sot dhe nesër do të qëndrojë në Kosovë si pjesë e udhëtimit dy-ditor. Ai do të vizitoj
Zaev në liturgji të Krishtlindjeve në manastirin Vodoça afër Strumicës Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot mori pjesë në liturgjinë e Krishtlindjeve në manastirin Shën Leo
Shumë lindje në Manastir, Kumanovë e Strugë Në Manastir kanë lindur foshnje të gjinisë mashkull dhe janë fëmijët e parë të lindur për këtë vit, përcjell Telegrafi M
Lika realizon pritje solemne për doajenët e arsimit shqip në Maqedoni Me rastin e shënimit të 109 vjetorit të Kongresit të Manastirit, zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë përgjeg
Sot shënohet Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe Sot në Maqedoni shqiptarët shënojnë 22 Nëntorin, Ditën e Alfabetit Shqip, i cili u unifikua 107 vjet më parë në Kongresi
Presidentit Meta i dorëzohet në Manastir kërkesa për hapjen e konsullatës shqiptare Në saje të festave kombëtare, sot në Manastir qëndroi në vizitë një ditëshe Presidenti Shqipar, Ilir Meta. President
Presidenti Meta, vizitë në Muzeun e Alfabetit në Manastir Në kuadër të vizitës zyrtar në Maqedoni, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ishte në Manastir me rastin e Ditë
Universiteti i Tetovës shënoi 109 vjetorin e Kongresit të Manastirit Në një akademi solemne, sot në Universitetin e Tetovës u shënua 109 vjetori i Kongresit të Manastirit, e njohur ndër shq
Në Manastir sot në mëngjes ka qenë -8 gradë Maqedonia është përfshirë nga një valë e re e të ftohtit që për pasojë solli të reshura të reja të borës dhe shiut.
Shpresë e zbehtë te shqiptarët e Manastirit Problemet janë të shumta dhe të ndryshme, kështu që është vështirë të thuhet se nga t’ia fillojmë. Fshatrat e banuar
Manastiri feston nën tingujt e muzikës shqipe Në shenje të fillimeve të Kongresit të Manastirit, Shoqata për zhvillimin e kulturës dhe artit Kongresi i Alfabetit - Ma
Ky është personi që vdiq mbrëmë nga aksidenti në Manastir Një person ka mbetur i vdekur dhe 4 të tjerë janë plagosur rëndë si pasojë e në një aksidenti rrugor që ndodhi mbrëmë në
Aksident i frikshëm në Manastir, një i vdekur dhe katër të plagosur rëndë Një person ka mbetur i vdekur dhe 4 tw tjerw janw plagosur rwndw si pasojë e në një aksidenti rrugor që ndodhi në orët e
Marin Mema paralajmëron të nxjerrë fakte tronditëse për Manastirin Gazetari që është shpallur “persona non grata” në Greqi dhe që nga mediat në gjuhën maqedonase kërkojnë që po i njëjti
Rikthehet pas shumë vitesh përfaqësimi i shqiptarve në Manastir Në qytetin e Manastirit koalicioni i partive shqiptare BDI – Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët kanë arritur të fit
Ilioski: Nuk do të tërhiqem nga projektet e planifikuara në Manastir Kandidati për kryetar të komunës së Manastirit nga VMRO-DPMNE dhe Koalicioni, Zoran Ilioski sot realizoi takim me përfaq
Manastirliu bën paralajmërimin e fortë: “Pushtimi” do të marrë fund Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë një deklaratë të rëndësishme në lidhje me spi
Aksident i rëndë në Prilep -Manastir, një i vdekur tre të plagosur Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në mëngjes në rrugën Prilep-Manastir, afër fshatit Srpci. Gjatë aksidentit janë
Partitë shqiptare me listë të përbashkët në Manastir Partitë shqiptare BDI, Aleanca dhe Lëvizja Besa janë bashkuar për të zgjedhur kandidatë të përbashkët në këshillin komun
Mediat greke provokojnë Shqipërinë: Po na kolonizojnë manastiret e Vorio Epirit (FOTO LAJM) Mediat greke kanë filluar t'a ashpërsojnë gjuhën ndaj Shqipërisë duke përdorur shpesh edhe terma që shprehin pretendime