999 rezultate për

manastir

Incidente në futbollin maqedonas, “Komiti” mbetet pa dorë (VIDEO) Kampionati i 23-të i Maqedonisë në futboll ka nisur me incidente. Një tifoz i skuadrës së Vardarit, anëtar i grupit "Kom
Standard i ri shërbimi në urgjencën e QSUT-së (FOTO-LAJM) Urgjenca e sëmundjeve të brendshme të QSUT përmbush sot parametrat e një urgjence të klinikave private jashtë vendit. D
Pushtimi bullgar i Kumanovës, Shkupit e Manastirit 1941 – 44 nga Eugen SHEHU Rishikimi nga një periudhë e gjatë kohore e marëdhënieve bullgaro-shqiptare,në vitet 1941-1944, është
Manastiri përkujtoi Sami Frashërin Instituti i Trashëgimisë Kulturore dhe Shpirtërore të Shqiptarëve në Shkup, në bashkëpunim të ngushtë me Muzeun e Manast
Ja dokumenti që vendosi gjuhën shqipe në Kongresin e Manastirit Ky është dokumenti, që bëri të mundur vendosjen e gjuhës shqipe në Kongresin e Manastirit. Në Manastir më në fund u
Tërmeti trondit Ohrin dhe Manastirin Një tëmet 4.1 ballë i shkallës Righter ka dridhur sot rreth orës 13:15 minuta rajonin e Ohrit. Bëhet me dije se epiqe
Intelektualët: Tirana të hapë Konsullatë në Manastir Unioni i Inetlektualëve Shqiptarë në Maqedoni ka kërkuar nga ana e Republikës së Shqipërisë të hapë konsullatë në Manast
BFI do të restaurojë xhaminë në Manastir Bashkësia Fetare Islame në bashkëpunim me Drejtorinë e Vakëfëve të Turqisë do të restaurojnë xhaminë "Hajdar Kadri" në M
Në Manastir do të hapet konsullatë austriake Shteti i Austrisë do të hapë një konsullatë në qytetin e Manastirit. Ambasadori austriak në Shkup, Tomas Mihael Bajer
Tragjedi në Manastir, vdesin 5 persona Pesë të vdekur është bilanci tragjik i një aksidenti të ndodhur mbrëmë në aksin Manastir - Prilep. Sipas burimeve të
Një i vdekur në një aksident në Manastir Një person ka vdekur në në aksident të ndodhur në autostradën Prilep - Manastir. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmë në
Zgjedhjet, linjë falas për të denoncuar shkeljet Nesër, ditën që zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, në zyrën e
Jahjaga dënon shkruarjen e grafitit në Manastirin e Deçanit Dioqeza e Rashkë-Prizrenit ka deklaruar se në dyert e Manastirit të Deçanit, mëngjesin e sotëm është shfaqur një grafit
Paditet penalisht drejtori i postës së Manastirit Paditet penalisht drejtori i BDI në postën e Manastirit. Ai është paditur për këto vepra penale, të cilat i ka kryer du
Grafiti i UÇK-së në manastirin e Deçanit shqetësoi kishën serbe Dioqeza e Rashkë-Prizrenit ka deklaruar se në dyert e Manastirit të Deçanit, mëngjesin e sotëm është shfaqur një grafit
Përjashtohet nga puna kryetari i degës së BDI-së në Manastir Është përjashtuar nga puna pa dhënë asnjë lloj arsyeje kryetari i degës së BDI-së për Manastirin, Afrim Jusufi. Ai ka
Pendarovski në Manastir kërkon ndihmën e shqiptarëve Kandidati për president nga rradhët e opozitës maqedonase, Stevo Pendarovski ka mbajtur mbrëmë një tubim në Manastir.
Historianët i drejtohen Jahjagës: Në Manastirin e Deçanit bënë meshë paramilitarët serbë që vranë shqiptarët Lidhja e Historianëve të Kosovës, Ali Hadri e degës së Deçanit ka reaguar ndaj vizitës së Jahjagës në Manastirin e Deçan
Ministrat serbë kremtime për pashkët në Manastirin e Deviçit në Skënderaj Ministrat e qeverisë së Serbisë kanë vizituar manastirin e Deviçit, që gjendet pranë Skënderajt. Vizitë në këtë manas
Ahmeti në Manastir: Marrëveshja e Ohrit hap rrugën drejt Evropës Bashkimi Demokratik për Integrim, nën moton "Bashkë më mirë, bashkë më të fortë, bashkë në Evropë" ka mbajtur një tubim