999 rezultate për

manastir

Mësimi bojkotohet edhe në Manastir Pas shkollave të Shkupit, të cilët kanë bojkotuar masivisht mësimin, edhe nxënësit nga Manastiri nuk do të ndjekin mësim
"Bomba 19", shpërdorimet e VMRO-së në Manastir (VIDEO) LSDM-ja ka publikuar një tjetër bombë lokale, "Të vërtetën për Manastirin" dhe shpërdorimet e funksionarëve të VMRO DPMN
Njihuni me Vardzinë, qytetin e gdhendur në shkëmb (FOTO LAJM) Vardzia në Gjeorgji ndryshe në botë njihet si qyteti i shpellave dhe që në të vërtetë është një manastir i gdhendur në s
Ja datat dhe vendet e shpërthimit të "bombave" të Zaevit Partia opozitare do t'i shpërthejë "bombat" më 2 prill në Kumanovë, 4 Prill në Prilep dhe 8 prill në Manastir. Kështu
Nga 1 prilli rikthehet linja hekurudhore Shkup-Manastir Duke filluar nga 1 prilli i këtij viti do të rivihet në qarkullim të rregullt hekurudhor treni përkohësisht i ndërprerë
Jahjaga dhe Mustafa sot në Manastirin e Deçanit Zyra e Presidencës ka njoftuar se presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Isa Mustafa sot do të vizitojnë Manastir
Moti i keq, pezullohen trenat e Shkup-Manastir e Shkup-Kërçovë Për shkak të kushteve të këqija të motit dhe temperaturave të ulëta janë pezulluar përkohësisht trenat me numër 541/540
Moti i ftohtë paralizon Maqedoninë, qeveria shpall gjendje të jashtëzakonshme Mbrëmë qeveria ka mbajtur një mbledhje të jashtëzakmonshme për të diskutuar gjendjen kritike të motit që ka paralizuar t
Tetova, Shkupi dhe Manastiri "mbyten" nga ajri i ndotur Tetova rezulton të jetë qyteti më i ndotur në Maqedoni, e ndërsa fill pas saj vijnë Shkupi dhe Manastiri. Sipas të dh
Zyrtarët e BDI-së në Manastir për Ditën e Alfabetit Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferri i shoqëruar nga zëvendëskryeministri tjetër Fatmir Besimi, Ministri i A
Albanians in Macedonia celebrate the Alphabet Day Albanians in Macedonia officially marked today the Congress Alphabet Day. On the occasion of the 106th anniversary of th
Ja si u dëbuan shqiptarët nga Manastiri Këto pamje janë fiksuar në histori dhe flasin për dëbimin e shqiptarëve nga vendbanimet e tyre. Në këtë fotografi, sh
Demi shkel për vdekje 77-vjeçarin nga Manastiri Një 77-vjeçar nga Manastiri vdiq pasi u shkel me këmbë nga demi i kopesë së tij. Viktima S.GJ (77) i cili jetonte në
Digjet banesa, shkrumbohet 76-vjeçarja në Manastir Një grua e moshuar humbi jetën pasi shtëpia e saj u përfshi nga zjarri. Tragjedia ka ndodhur mesditën e djeshme, rreth o
Rexhepi: 3 të mitur shkruan grafitet në Manastirin e Deçanit Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, në një prononcim për RTK, kanalin në gjuhën serbe ka deklaruar se grafit
Në Manastir të Deçanit shkruajnë "ISIS" dhe "UÇK", arrestohen 3 persona (FOTO LAJM) Tre të rinj shqiptarë janë arrestuar. Ata dyshohet se kanë shkruar në Manastirin e Deçanit grafite të tilla si "UÇK",
Pesë turq plagosen në Manastir - Kërçovë Pesë turistë nga Turqia janë plagosur sot si pasojë e një aksidenti të ndodhur në rrugën Manastir - Kërçovë. Një auto
Riparohet ura e Zvernecit (FOTO-LAJM) Me ndihmen e Qarkut Vlore dhe DRKK-Vlore është bërë i mundur riparimi i urës së Zvernecit. Përmes një njoftimi Ministria
Një i vdekur ne një aksident në Manastir Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mbrëmë në rrugën Manastir - Prilep, pranë fshatit Srpci
Kur Manastiri kishte 70 xhami dhe nëntë medrese Sot për sot, sipas statistikave të publikuara së fundmi, në Manastir nuk jetojnë më shumë se 3.3 përqind shqiptarë. E