999 rezultate për

mami

Pse duhet të agjërojmë, flet imami shqiptar në SHBA (VIDEO) Nesër besimtarët myslimanë startojnë muajin e madhërishëm të Ramazanit, i cili është muaji i agjërimit për hir të dashur
3 AMIGOS/ Nje imam shqiptar, një prift dhe një rabin mahnisin amerikanët (FOTO LAJM) Gazmend Aga, imami shqiptar në Shtetet e Bashkuara, është kthyer në temë dite përtej Atlantikut me veprimin e tij. Ai
Policia jep detaje për aksidentin e rëndë në Gjirin e Lalzit Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Durrës, pranë aksit rrugor Maminas- Gjiri i Lalzit. Një 48 vjeçari ka
"Vodhi 300 mijë marka", imami ngre padi ndaj Naim Tërnavës Teologu nga Vushtrria, Emin Behrami, pretendon që kreu i BIK-ut, Naim Tërnava, i cili gjatë vitit 2002 ushtronte pozitë
Elvis Naçi, njihuni me një pjesë tjetër të imamit (FOTO LAJM) Imami Elvis Naçi u bë i njohur në rrjetin social "You Tube", pasi ai postonte aty ligjëratat ose hutbet që mbante në Xha
A shkon mirë mami jot me vjehrrën? Si përgjigjet e fejuara e Stresit U bënë disa muaj që reperi i njohur Arkimed Lushaj (Stresi) vazhdon të qëndrojë në burg, ndërkohë që partnerja e tij Kej
Lë fëmijët, burrin dhe nënën për një jetë më të mirë në Gjermani (VIDEO) Antigona ishte vetëm 6 vjeçe kur babai i saj u nda nga jeta duke lënë pas 5 fëmijë. E ëma i rriti me sakrifica të pa ima
Rita Lati tregon si e ngacmojnë djemtë e rinj Nëna dhe bija më e komentuar e showbizit, Rita dhe Roza Lati janë të ftuara në “Xing me Ermalin”, në një intervistë ku n
Vdes pas kontaktit me rrymën imami nga Peja Imami nga Peja Ramë Blakaj, dje pasdite pas një incidenti me rrymë në xhaminë e fshatit Novosellë të Pejës, raporton Ex
"E gjetëm në dysheme", Imami humb jetën brenda xhamisë Një imam ka humbur jetën brenda një xhamie në Pejë. Bëhet fjalë për Ramë Blakaj i cili ishte imam në fshatin Novosellë t
Sulmohet një xhami në Angli Një xhamie në Birmingham i ishin thyer dritaret gjatë natës, duke bërë që imami të kërkojë nga policia më shumë mbrojtje
Ditë speciale për Allesandro Matrin, bëhet baba për të dytën herë (FOTO LAJM) Erdhi dhe dita e shumëpritur për Allesandro Matrin dhe bashkëshorten e tij, Federica Nargi. Çifti i famshëm italian soll
Mesfushori Napolit: Bëj tatuazh nëse fitojm Europa League, por sm’ë le mami Napoli përgatitet për ndeshjen e radhës në Europa League, ku do të përballet me skuadrën e Salisburgut, shkruan Albeu.co
Pas sherreve, Fifi habit me deklaratën për koleget Në një intervistë muaj më parë Fiti tha në "Mirage" se Rina është ende e vogël për ta quajtur veten mami. Më vonë edh
EMRI/ Vdes shoferja, katër të plagosur nga aksidenti i frikshëm në Maminas Një grua ka mbetur pa jetë pas aksidentit të ndodhur pak më parë në Maminas ku një fuoristradë e drehtuar nga një shteta
Pas sherreve në distancë, Rina tregon marrëdhënien me Fifin Në një intervistë muaj më parë Fiti tha në "Mirage" se Rina është ende e vogël për ta quajtur veten mami. Më vonë edh
Historia e Fatmës: Alfio dhe mami im u takuan për herë të parë në spital Fatma dhe Alfio janë kthyer papritur në ciftin më të preferuar të fansave. Për këtë arsye ata kanë treguar 14 histori
Dy vjeç? Ja çfarë ndodh brenda trurit të fëmijës suaj Nëse një herë në jetë keni dashur të dini se cfarë mendon fëmija juaj 2 vjecar, ka ardhur koha. Jason Good, autor i d
Habit Veseli: Jetoja në një shtëpi me mamin dhe gruan e babit Vesel Kurtishaj, i shkëputur prej kohësh nga vëmendja mediatike, ceku sërish historinë e veçantë të familjes së tij, për
Mami po fle gjumë! Fqinjët tregojnë dhimbjen kur doli vajza 3 vjeçare Në katin e katërt të një pallati në zonën e Alliasit, një tjetër grua bëhet viktimë e krimit në familje. Fillimi i muaji