999 rezultate për

malore

Paraditja e nxehtë por pasdite merrni masat, si do të jetë moti sot Dita e Mërkurë do të nisë me mot të kthjellët në të gjithë territorin. Vranësirat do të bëhen prezente në orët e mesd
Ulen temperaturat, kështu do të jetë moti sot Parashikimi i motit, e premte 26 korrik 2019, sipas Insitutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisi Nuk priten r
Dita e nxehtë, surprizon moti gjatë pasdites Edhe sot, vendi ynë mbetet në ndikimin e masave ajrore të nxehta me origjinë afrikane duke diktuar mot të kthjellët dhe
Rritje temperaturash, mësoni si do të jetë moti sot Moti do të jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës Perëndimore dhe vranësira në relievet malore ku do të pasohen nga resh
Ngrihen temperaturat, si do të jetë moti për sot Moti do të jetë me diell dhe kalime të vranësirave në relievet malore. Era do të jetë me drejtim Perëndim (Ë) me shpejt
"Çmendet" moti, mos e çoni ndërmend plazhin edhe për sot Dita e sotme do të shënojë rënie të ndjeshme të temperaturave. Sipas IGJEUM, temperaturat do të zbresin deri në 14 gradë
Plane për fundjavë në plazh, mësoni si do të jetë moti Moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës , ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu në
E enjte, vazhdon rënia e temperaturave 11 korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të jetë me dr
E shtunë, temperaturat do të vijojnë të larta Moti do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta të vranësirave në zonat malore ku nuk përjshtohet mundësia e rreshjve
Rriten temperaturat, sa do të shënojë termometri sot Moti gjatë ditës së sotme, parashihet të jetë i kthjellët dhe me vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë
Rrikthehet vapa e madhe, sot temperatura shkon deri në 36°C 26 Qershor 2019 moti do të jetë me kthjellime në zonën Perëndimore dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia
Diell, shtrëngata apo breshër: Si do të jetë moti nesër Nesër (e mërkurë dt.26), në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal (siç tregohet në tabelë,
Moti për sot, priten rreshje shiu në zonat malore Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore më të freskëta të paqëndrueshme në shtresat e
Vranësirat pushtojnë vendin, mësoni kur do nisin reshjet Dita e sotme do të shoqërohet nga reshje të dobëta dhe shtrëngata në formë rrufesh dhe breshër më tëpër gjatë pasdites.
Hiqeni nga mendja plazhin për sot, moti i paqëndrueshëm Në ditën e sotme pritet të ketë reshje të dobta uji, kryesisht të karakterit lokal. Ekziston mundësia që në zona shumë t
E shtunë, pritet të vijë i nxehti afrikan Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore të nxehta nga kontinenti Afrikan të cilat do
Vranësira apo diell, zbuloni si do të jetë moti për sot Moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit dhe vranësira të pakta deri mesatare ku nuk do të mungojnë rreshje shiu në f
Reshje shiu dhe shtrëngata, si do të jetë moti sot Sot në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal. Ekziston mundësia që në zona shumë të kufiz
Shtohen vranësirat, reshje shiu në disa zona Sot 18 qershor 2019, moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga
Moti për sot, çfarë pritet të ndodhë gjatë pasdites Gjatë ditës së sotme temperaturat e larta do të vazhdojnë të jenë të pranishme në vendin tonë. Por gjatë pasdites pri