999 rezultate për

malore

Ulje e ndjeshme e temperaturave, priten edhe reshje dëbore Moti në javën që po vjen do të ketë luhatje të shumta. Sipas Shërbimit Metrologjik Ushtarak, në javën e ardhshme do të k
Si të ishin të internuar, kështu jetojnë banorët në Torovicë të Lezhës Në kohën e komunizmit, njerëzit silleshin me forcë në kampin e internimit ne Torovicë të Lezhës, ndërsa vitet e fundit n
Vranësira dhe reshje shiu, si pritet të jetë dita sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i paqëndrueshëm ku do të sjellë reshje shiu herë pas here. Sipas Meteoal
Ulen temperaturat, surprizat e motit për sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë
Suprizon moti, çfarë pritet të ndodhë sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash. Sipas Meteoalb, temperaturat do të
Ulen ndjeshëm temperaturat, si pritet të jetë moti sot Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë
Tetori fillon me surpriza, si pritet të jetë moti sot Për ditën e sotme moti pritet të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejti
Kthjellime dhe reshje të dobta shiu, si pritet të jetë moti sot Dita sot në vendin tonë nis e kthjellët dhe e tillë do të vijojë deri në fund të saj falë masave ajrore të qëndrueshme d
Bie nga një lartësi 10 metra duke ngjitur Olimpin, humb jetën alpinisti shqiptar Ka ndërruar jetë ditën e djeshme, një alpinist shqiptar. Mefail Guri po ngjiste malin e Olimpit, ku u rrëzua në një l
Parashikimi i motit, e hënë 9 Shtator 2019 Parashikimi për ditën e nesërme sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit (E hënë, dt.09)
Reshje shiu në të gjithë vendin (E shtunë, dt.07) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, ndërsa në qarkun Shkodër ato do të jenë deri lokalisht me
Ulje temperaturash dhe reshje, si pritet të jetë moti nesër E premte, 6 shtator 2019 RESHJET Nesër (e premte, dt.06) priten reshje të dobëta qarqet: Shkodër, Kukës, Dibër, Le
MOTI/ Rikthehen ditët me shi dhe temperaturat nën 30 gradë Dita e nesërme pritet të jetë njëjtë si sot me reshje shiu. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, temperaturat maksimale do
Bëni çadrat gati, shiu i vjeshtës vjen në këto qytete Ashtu siç ishte parashikuar nga meteorologët, shtatori do të nisë më shi. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, duke fillua
Mos iu gëzoni diellit, pasdite ka rrebeshe shiu në këto zona Vendi ynë do të vijoi të mbetet në ndikimin e motit të kthjellët, por vranësira të shpeshta ka patur në zonat e ulëta dh
Temperatura të larta, por pasdite në këto zona fillojnë rrebeshet Vendi ynë do të vijoi të mbetet në ndikimin e motit të kthjellët, por vranësira të shpeshta ka patur në zonat e ulëta dh
Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot Ditën e sotme nuk priten reshje shiu si dhe tempreraturat do të vijojnë të jenë të larta. TEMPERATURAT Temperatura
10 vendet malore më të bukura në Europë (FOTO LAJM) Gjatë stinës të verës, shumica e njerzve i drejtohen detit për të pushuar. Por një opsion i mirë gjithashtu do të jetë d
Plane për fundjavën, mësoni si do të jetë moti sot dhe në vazhdim Në vend po ushtron ndikimin vala e të nxehtit që do të arrijë kulmin e saj gjatë së dielës dhe deri ditën e martë. Në or
Diell dhe vranësira kalimtare, si do të jetë moti sot Moti do të jetë me diell dhe vranësira kalimtare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtës