999 rezultate për

maloku

Maloku s'e pranon vendimin e Jahjagës, i drejtohet gjykatës Ndërsa presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga mori vendimin për shkarkimin si anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,
Maloku për lisa, AKR-ja për fshisa Aleanca për Kosovën e Re shprehet se largimi i anëtarit të saj në KQZ, Fadil Maloku ka ardhur si pasojë e punës së tij j
Nagavci zëvendëson Malokun në KQZ Arbërie Nagavci pritet të zëvendësojë Fadil Malokun si përfaqësuese e AKR-së në Komisionin Qendror Zgjedhor. Tribuna ka
Maloku është shantazhuar për logon Fadil Maloku ka thënë se shkarkimi i tij nga KQZ-ja është antiligjorë dhe antikushtetues, pasi pas qendrimeve publike se
Vrasja e Malokut, Apeli shpall të pafajshëm Ilir Xhakjan Gjykata e Apelit në Durrës shpall të pafajshëm Ilir Xhakjan, i akuzuar për vrasjen e Qerim Malokut në vitin 1998. Trup
Maloku: Ligji për FSK-në duhet ndryshuar Njohësi i çështjeve ushtarake, Naim Maloku, pas vlerësimit të NATO-s ka kërkuar nga institucionet shtetërore të fillojnë
S'ka punësime përmes njohjeve në Burgun e Gërdocit Procedura e punësimit në Burgun e Sigurisë së Lartë në Gërdoc është e monitoruar rreptësisht nga zyrtarët e EULEX-it, pr
Durrës, shtyhet sërish gjyqi ndaj Xhakjas Është shtyrë për të katertën herë, gjyqi ndaj ndaj Ilir Xhakjes, i cili akuzohet për vrasjen e Qerim Malokut, ngjarje e
Vrasja e Malokut, prokuroria kërkon 24 vite burg për Xhakjan Prokurorët e Gjykatës së Apelit kërkuan sot 24 vite burg për Ilir Xhakjan i akuzuar për vrasjen e Qerim Malokut në viti
Pesë kandidatë për rektor në UP Këshilli i ri Drejtues (KD) i Universitetit të Prishtinës (UP), i konstituar të premten, ka përcaktuar agjendën e zgjedh
Qeveria të ketë kujdes Analisti për çështje të sigurisë, Naim Maloku, e sheh me optimizëm zgjedhjen e problemit të veriut. Në një intervistë
Maloku: Po koalicionit me PDK-në Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Naim Maloku i është përgjigjur pozitivisht koalicionit të mundshëm pas