999 rezultate për

maloku

Politologu nga Kosova i dhuron libra Bibliotekës “Marin Barleti” Gjatë vizitës në Shkodër politologu dhe publicisti nga Kosova, Albinot Maloku vizitoi Bibliotekën Publike “Marin Barleti
Maloku: LDK-AAK-NISMA të konvertuar në inatçor aktiv Pas përfundimit të zgjedhjeve parlamentare të 8 qershorit në Kosovë, janë bërë më shumë se dy muaj që kur vendi ka hyrë
Lista Serbe mund ta ndajë Mitrovicën? Njohësi i çështjeve politike, Fadil Maloku tha se nëse qeveria e ardhshme e Kosovës varet nga votat e Listës Serbe, kjo
Kelmendi sulmon Shpend Ahmetin Publicisti i njohur, Adriatik Kelmendi ka sulmuar kryetarin e komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, për vazhdimin e rrug
Maloku: Në këto zgjedhje mungon vota e arsyes Në një intervistë për agjencinë boshnjake të lajmeve “FENA”, politologu Albinot Maloku ka folur për zgjedhjet e parakohs
Gjykata provokoi pjesëtarët e "Grupit Drenica" Njëhësi i çështjave të sigurisë, Naim Maloku ka komentuar rastin e pjesëtarëve të "Grupit Drenica". Në një prononcim
Maloku: PDSH dhe BDI duhet ta kuptojnë se shqiptarët kanë rol shtet-formues në IRJ të Maqedonisë Jemi në prag të zgjedhjeve parlamentare dhe ato presidenciale të 27 prillit në Maqedoni. Ditët e fundit të fushatës kanë
Maloku: Kuvendi t’i shmanget Këshillit të Sigurimit Naim Maloku, ish-nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, është shprehur Kuvendi i Kosovës duhet të votojë në favor Gjykatës Sp
Maloku: Pa integrimin e veriut të Kosovës nuk ka ushtri Eksperti ushtarak Naim Maloku është shprehur se krijimi i Forcave të Armatosura të Kosovës është i lidhur ngushtë me fak
Shtetasi i Shqipërisë kapet në Gjilan me 100 kg drogë Policia e Kosovës sot nw Gjilan e ka arrestuar shtetasin Zyde Rruga nga Shqipëria, tw cilit i janë gjetur 100 kg drogë.
Promovohet libri "Momente Politike të Kohës" i Albinot Malokut Me rastin e shtatëmbëdhjetë vjetorit të rënies së Heroit të Kosovës, komandant Zahir Pajaziti në Podujevë u promovua lib
Veriu, në duart e ndërkombëtarëve Eksperti i çështjeve të sigurisë, Naim Maloku, ka vlerësuar se bashkësia ndërkombëtare do të ketë rolin kryesor për krij
Maloku: Veprimin e LDK-së do t'a dënonte vet Rugova Edi Rama gjatë vizitës së parë në Kosovë pas zgjedhjes së tij si kryeministër i Shqipërisë mbajti një fjalim edhe në Kuv
Maloku sot në Gjykatën Kushtetuese Fadil Maloku ka bërë të ditur se vendimin e presidentes së Kosovës Atifete Jahjagës do të çojë deri Gjykatën Kushtetuese
Maloku s'e pranon vendimin e Jahjagës, i drejtohet gjykatës Ndërsa presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga mori vendimin për shkarkimin si anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,
Maloku për lisa, AKR-ja për fshisa Aleanca për Kosovën e Re shprehet se largimi i anëtarit të saj në KQZ, Fadil Maloku ka ardhur si pasojë e punës së tij j
Nagavci zëvendëson Malokun në KQZ Arbërie Nagavci pritet të zëvendësojë Fadil Malokun si përfaqësuese e AKR-së në Komisionin Qendror Zgjedhor. Tribuna ka
Maloku është shantazhuar për logon Fadil Maloku ka thënë se shkarkimi i tij nga KQZ-ja është antiligjorë dhe antikushtetues, pasi pas qendrimeve publike se
Vrasja e Malokut, Apeli shpall të pafajshëm Ilir Xhakjan Gjykata e Apelit në Durrës shpall të pafajshëm Ilir Xhakjan, i akuzuar për vrasjen e Qerim Malokut në vitin 1998. Trup
Maloku: Ligji për FSK-në duhet ndryshuar Njohësi i çështjeve ushtarake, Naim Maloku, pas vlerësimit të NATO-s ka kërkuar nga institucionet shtetërore të fillojnë