999 rezultate për

maloku

“Rambo” e kishte vrarë oficerin rus në Koshare (FOTO LAJM) Një oficer rus dhe 11 ushtarë serbë të tij kishin mbetur të vrarë nga forcat e UÇK-së në Koshare gjatë tentimit të tyre
Nis asfaltimi i rrugës "Enver Maloku" në Prishtinë (FOTO LAJM) Në vazhdën e realizimin të rreth 75 projekteve infrastrukturore në Komunën e Prishtinës, sot ka filluar asfaltimi i rrug
Maloku sulmon shoqatat e UÇK-së: Protestuat për rektorin, heshtët për Haradinajn Analisti dhe anëtari i AKR-së Naim Maloku ka "ngacmuar" shoqatat e UÇK-së për mosreagim ndaj arrestimit të kryetarit të
300 shtetas të Kosovës mund të kenë fatin e Haradinajt Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk është i vetmi shqiptar i Kosovës arrestimin e të cilëv
Maloku: Vjosa Osmani, befasia premtuese e LDK-së Lidhja Demokratike e Kosovës si njëri nga subjektet politike me historinë më të gjatë të veprimit në Kosovë me procesin
Maloku: Jahjaga, Mustafa dhe Hyseni të japin sqarime për Kumanovën Eksperti i çështjeve të sigurisë Naim Maloku shprehet se, për çështjen e Kumanovës duhet të debatohet në Kuvend si dhe t
Maloku: Ministria për veteranët e panevojshme Naim Maloku një njohës i mirë i çështjeve ushtarake, nuk e sheh të arsyeshme të themelohet një ministri e veçantë për vl
Maloku: Serbia s’do ta njohë Kosovën për edhe 5 vite Njohësi i çështjeve të sigurisë, Naim Maloku, thotë se vizita e ministrit serb, Ivica Daçiç, do të ndodhte një ditë. Sip
Sejdiu: Vrasja e Enver Malokut ishte e porositur Enver Maloku ka mbushur 16 vite qëkurse nuk është më në jetë. Fatmir Sejdiu thotë se vrasja e tij ka qenë e porositur
Maloku: Dështimi i politikës kosovare sjell Tribunalin Një nga zyrtarët e lartë të Aleancës Kosova e Re dhe ish-nënkryetar i AAK-së Naim Maloku është shprehur se Tribunali po
Liderët e Serbisë ishin në dijeni për eksplozivin? Eksperti i sigurisë Naim Maloku mendon se liderët politikë serbë, presidenti Tomislav Nikoliç dhe kryeministri Aleksandë
Naim Maloku: Pse Vetëvendosje s'po del kundër shkuarjes së shqiptarëve në Siri dhe në Irak? Eksperti i sigurisë Naim Maloku është shprehur se nuk e kupton qëndrimin e Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me shqiptarët që
Maloku: VLAN i pa arsyeshëm që nga fillimi! Në lidhje me takimin e liderëve të VLAN, politologu Albinot Maloku për Albeu.com thotë se subjektet politike LDK, AAK, N
Zgjedhjet në Luginë, Maloku: Këshillat kombëtarë të pakicave nacionale kryesisht kanë rol avokues Prishtinë, 23 tetor 2014 – Në zgjedhjet për Këshilla Kombëtarë që do të mbahen me datën 26 tetor të vitit rrjedhës, 17 p
Maloku: Ja zgjidhja për të dalë nga kriza Naim Maloku mendon se zgjidhja për të dalë nga kriza është një koalicion PDK-LDK-AAK. Ai ka kërkuar nga liderët e kët
Maloku: Vizita e Rames në Serbi e padobishme Eshte folur disa here per viziten e Kryeministrit Edi Rama ne Serbi, dhe kjo pritet te ndodhe me 22 tetor. Kryeminis
Maloku: Zgjidhja e krizës politike nga ana e Zyrës së Presidencës, mos respekt ndaj votuesit Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës e cila pritet të përsëritet për herën e tretë nuk duket se do të marrë rrjedh
Maloku: Debati në Kuvend promovim monoton politik Në lidhje me kërkesën për debat nga ana e deputetëve në seancën konstitutive të Kuvendit të Kosovës, debat te cilin krye
Politologu nga Kosova i dhuron libra Bibliotekës “Marin Barleti” Gjatë vizitës në Shkodër politologu dhe publicisti nga Kosova, Albinot Maloku vizitoi Bibliotekën Publike “Marin Barleti
Maloku: LDK-AAK-NISMA të konvertuar në inatçor aktiv Pas përfundimit të zgjedhjeve parlamentare të 8 qershorit në Kosovë, janë bërë më shumë se dy muaj që kur vendi ka hyrë