999 rezultate për

malmstrom

Rexhepi: Faji i Malmstrom, mbetëm të izoluar Ministri në largim i Punëve të Brendshme të Kosovës, Bajram Rexhepi, ka fajësuar zyrtaren e lartë evropiane Cecilia Malm
Vizat, KE letër Serbisë e Maqedonisë: Mos pengoni Shqipërinë Shqipëria dhe Bosnja mund të penalizohen në procesin e liberalizimit të vizave për shkak të dështimit të Serbisë e Maqed
PE, nis seanca e debatit për liberalizimin e vizave me Shqipërinë Në Parlamentin Europian është hapur sot seanca në të cilën po diskutohet propozimi për liberalizimin e vizave me Shqipër
Malmstrom: Shqipëria respektoi kriteret për vizat Komisioni Europian mendon se Shqipëria ka respektuar kushtet për liberalizimin e vizave. Sinjali pozitiv vjen nga komisi