999 rezultate për

major

Nishani-Rama, tension for the Martyr's Day Tense relations between the majority and the opposition reflected in the Martyrs Day, honored every 5 May. The President
Committee for Territorial Reform starts work on Monday The Ad Hoc Committee for Territorial Reform officially starts work on Monday. Bashkim Fino from the majority said during
Ja me çfarë forcash ajrore "mburret" Shqipëria (FOTO-LAJM) Me rastin e 63-vjetorit të krijimit të Aviacionit Luftarak Shqiptar në Bazën Ajrore në Farkë u zhvillua një ceremoni fes
Parliament paves way to unilateral territorial reform The territorial reform carried out only by the majority is now a fait accompli. The parliament will vote this week the c
HIDAA won't be a competence of the President The president will no longer have the competence to propose to the Parliament the Head of the High Inspectorate of Decla
Drug traffic accusations, majority proposes a Investigative Commission The vice leader of the Socialist Parliamentary Group, Taulant Balla, said that the majority proposed the creation of a P
Majority and opposition MPs in fierce debates in Parliament Fierce debates between Ministers and MPs in Parliament, which often went up to personal insults. This is how today's ple
Ministrja Kodheli vizitë në ambientet e ASNI (FOTO-VIDEO) Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo ishin sot
Interventions in tax server, Constitutional Court considers DP appeal The Constitutional Court considers the appeal of the Democratic Party according the interventions made in the tax admini
Shqipëri-Britani, forcohet bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes Ministra e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli priti sot në një takim të veçantë komandantin e Marinsave Mbretërorë britanikë,
Ministri Çeku dekoroi gjeneralmajorin Timothy Orr Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku ka dekoruar sot komandantin e Gardës Kombëtare të IOWA-s, gjeneralma
Parliament established Administrative Reform Commission only with majority votes The majority in Albania has established with only its votes a Parliamentary Commission on the Reform of the Administrati
Kostaq Karoli merr “Certifikatën e Mirënjohjes” Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor Jeronim Bazo i ka akorduar Profesor Dr. gjeneralmajor Kostaq Kar
Betohet Shefi i Shtabit të FA (FOTO-LAJM) Jeronim Bazo, Shefi i ri Forcave të Armatosura mori të premten zyrtarisht detyrën pasi bëri betimin tek Presidenti i Rep
Thierry Henry, ja mrekullia e rradhës (VIDEO) Thierry Henry ruan ende një formë shumë të mirë fizike dhe sportive. Edhe pse në moshë 36-vjeçare tashmë, sulmuesi franc
E rrallë! Arbitri me kamerë në kokë (VIDEO) Pamjet spektakolare nuk vijnë nga regjitë e televizioneve, ashtu siç jemi mësuar zakonisht të shohim në ndeshjet e futbo
Niset me mision në Afganistan kontingjenti “Eagle-7” Në Batalionin e Forcave Speciale në Zall-Herr u zhvillua sot ceremonia e nisjes së kontingjentit “Eagle-7” mision “COMBA
Prezantohen gjeneralët e rinj të Forcave të Armatosura Shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA, gjeneralmajor Xhemal Gjunkshi, me ceremoni të veçanta ka prezantuar sot paradite k
FSK-KFOR, bisedime për intensifikimin e bashkëpunimit Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku dhe Komandanti i Forcave Tokësore të FSK-së, gjeneral major Rrahman
Gjeneralmajor Rama në Konferencën ndërkombëtare në Turqi Zëvendëskomandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjeneralmajor Rrahman Rama, me ftesë të Komandantit të Forcave Ajror