999 rezultate për

major

Majori Sokol Feka në 7 muaj kishte dalë 4 herë jashtë vendit Pas ngjarjes e cila pati jehonë dje në Kuvend teksa u raportua për helikopterin me drogë, A1Report ka zbuluar se në 7 mu
Ja kush është majori shqiptar i rrëzuar me helikopter në Spanjë Majori 41-vjeçar Sokol Feka që u rrëzua me helikopter në Spanjë ka lindur në Kuçovë dhe prej shumë vitesh është pjesë e
Shefi i Shtabit të Përgjithshëm: Major Feka i është bashkuar ushtrisë që në '93 Pas lajmit për rrëzimin e një helikopteri që transportonte drogë në Spanjë dhe që drejtohej nga majori shqiptar Sokol Fe
Berisha: Majori bën trafik ndërkombëtar, Kodheli: Po denigron ushtrinë Ish-kryeministri Berisha ka deklaruar sot në Kuvend se major Sokol Feka i shpëtoi shefit të shtabit të përgjithshëm, Jer
Rama: Majori shqiptar transportonte drogë nga Maroku në Spanjë, ishte më i besuari Gjatë fjalës së tij në Parlament, kryeministri Rama tha se një helikopter i pilotuar nga një major shqiptar është rrëzua
Kukan's draft for an agreement Rama-Basha The draft proposed by the two MEPs sits on the tables of DP and SP. Highlights of the draft to be adopted tomorrow in th
Basha urges the government to reflect Democratic Party Chairman Lulzim Basha, will continue to postpone return to the Parliament, and said that it is for the
EPP concerned over the deteriorating political situation in Albania Regarding the political developments in the country, the European People's Party has adopted a resolution on November 18
Rama: Vlora going through major transformations The Turkish government has funded the reconstruction of the Pediatric Department at Vlora Regional hospital. Prime minis
Territorial reform appealed to the Constitutional Court DP appealed the "territorial reform" to the Constitutional Court. Democrat MP Oerd Bylykbashi said that this is one of t
Parliament commission to investigate dismissals in HCJ With 76 votes in favor, the Parliament adopted today the decision to create an investigative commission to examine the r
Jahjaga nderon komandantin e KFOR-it Ka përfunduar ceremonia e lamtumirës së gjeneralit të deritanishëm të KFOR-it, Salvatore Farina. Në këtë ceremoni u p
The majority accepts PJIU's proposals Party for Justice, Integration and Unity will be part of the administrative-territorial reform commission. The news was
Robinho ndjek Kaka te Orlando City Robinho në gjurmët e Ricardo Kaka. Sipas mediave italiane, mbrojtësi brazilian pritet t’i bashkohet bashkkombasit të tij
Basha: DP, to become a stronger party The Democratic leader Lulzim Basha participated in election convention in Saranda. In this campaign, he said it is cruci
HIDAA, majority overturns the President's decree Majority overturned in Thursday's session the decree of president Nishani to return the law for HIDAA. During the debate
Laws disapprove the decree of the president for HIDAA Parliamentary Commission of Laws overturned today HIDAA President's decree. During the meeting of the representatives of
Constitutional Court supports the opposition Democratic Party today accused the majority for disapproving the opposition demand to raise an investigative commission
Kodheli visits Albanian Forces in Kabul The Minister of Defense, Mrs.Mimi Kodheli and commander of the General Staff of the Armed Forces, Major General Jeronim
Kodheli viziton trupat shqiptarë në Kabul (FOTO-LAJM) Ministrja e Mbrojtjes, znj.Mimi Kodheli dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gjeneralmajor Jero