999 rezultate për

major

Majori që vdiq gjatë transportimit të drogës, Kodheli akuzon prokurorinë Një nga ceshtjet më të rëndësishme që u diskutua në debatin e zhvilluar në emisionin “Të paekspozuarit” në News24, ishte
10 skandalet seksuale më të famshme në politikë Cilat janë disa nga skandalet më të njohura seksuale, ku politika dhe seksi kanë qenë në një raport varësie? Nëse ata nu
Publikohet kënga e re e Dua Lipës me Major Lazer dhe Wizkid (VIDEO) Projekti më i ri i Dua Lipës në bashkëpunim me producentin Major Lazer dhe Wizkid sapo është publikuar. “Wale” titul
Lista e PD, Basha kandidon gjeneral Gjunkshin në Dibër Partia Demokratike më në krye Lulzim Bashën i ka dorëzuar KQZ-së listën me 140 kandidatë për zgjedhjet e 25 qershorit.
Vetting law suspended by the Constitutional Court The Constitutional Court has suspended the Vetting law of judges and prosecutors, approved only with the votes of the ma
Anti-corruption structure law approved with 122 votes in favor The majority and the opposition approved with 122 votes in favor and none against the law on anti-corruption structure r
Kur qeni më i madh dhe ai më i vogël në botë bëhen bashkë (FOTO LAJM) Një qen danez që besohet të jetë qeni më i madh në botë, ka takuar kohët e fundit qenin më të vogël në botë, një çihuahu
Nishani in the UN: Integration, the major objective of our country In his speech in the General Assembly of the United Nations, President Bujar Nishani welcomed the election of President
Vetting law approved only by the majority The majority has approved the vetting law in an extraordinary plenary session. The voting was refused by the Democra
A united majority supports Dibra's candidate, Muharrem Rama The majority seemed united when it presented the candidate who will run for Dibra on September 11st, Muharrem Rama. S
Meta: We must work for the future Speaker of the Parliament Ilir Meta sent a strong political message to the Albanian majority and the opposition. He aske
Basha to burn MP terms if the majority buys votes Leader of the DP, Lulzim Basha said that they will burn their terms if the majority will try and buy any vote to vote in
DP's official stand regarding the justice reform The Democratic Party has published today the final statement for the Special Commission of the Justice Reform, explainin
The majority and the opposition agree on anti-corruption The parliamentary commission over the justice reform resumed its work after three weeks. Democrat MP Eduard Halimi left
The majority approves all laws without the opposition The majority voted today all the drafts, by "ignoring" the opposition which blocked the Parliament, asking to send the t
The opposition will not block the Parliament Minutes before the beginning of the plenary sitting, the majority has accepted two conditions of the opposition. Speaker
The opposition and the majority reach agreement on decriminalization The Council of Mandates and Regulations in the Albanian Parliament has accepted the DP proposals regarding the decrimina
Opposition continues boycotting the Parliament The opposition boycotted again the work of the parliamentary commissions, while the majority approved the bill on exprop
Basha: This majority has totalitarian tendencies During his speech at the Economic Freedom Forum, Basha said that this majority has strong totalitarian tendencies. He sa
Mustafa: Dialogue with Serbia is of major interest for Kosovo Prime Minister of Kosovo, Isa Mustafa, met with the EU's High Representative, Federica Mogherini, regarding the dialogue