999 rezultate për

majen

Brazili ndalet nga kombëtraja e Peter Olayinka-s (VIDEO) Miqësoret ndaj kombëtareve afrikane kthehen në tabu për Brazilin. Kombëtarja Selecao u ndal sërish në barazim 1-1, këtë
Të ngjitesh në majën e Everestit, rregulla dhe çmime të reja për alpinistët Alpinistët që duan t’i ngjiten malit “Everest”, tani përballen me rregulla të reja. Para së gjithash ata duhet të demons
Mrika dhe Arianit Nikqi ia dalin të prekin "Majën e Botës" 16-vjeçarja nga Peja, Mrika Nikqi, bashkë me babanë e saj Arianitin, kanë arritur të ngjiten në “Kulmin e botës”. Ata ka
Dy shqiptarë ngjiten në majë të Everestit, thyejnë rekordin botëror (FOTO LAJM) Mali i Everestit shënon pikën më të lartë të planetit tonë. Sfida për tu ngjitur në majë të tij, është kthyer në pikësyn
Vdesin 10 persona në majën e Everestit Një burrë britanik vdiq të shtunën pak minuta pas samitit të malit Everest, duke e çuar në 10 numrin e përgjithshëm të v
Nga deti në borë, sportet ekstreme të Haradinajt (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka sfiduar vetën, duke u larë në një liqen të ngrirë. Pasi fundjavën e ka k
Van Dijk, pjatalarësi që mposhti vdekjen dhe e arriti majën Historia e Virgil van Dijk është histori e një suksesi. Historia e një njeriu që ia ka dalë mbanë me forcat e veta dhe q
Alpinistja shqiptare ngjitet në majën më të lartë të Amerikës Alpinistja shqiptare, Jelena Peshkatari ka shënuar një tjetër rekord personal , pasi u ngjit në majën më të lartë të Ame
Alpinisti ngjit majën e Everestit por ka një suprizë të hidhur për Edi Ramën (FOTO LAJM) Alpinisti shqiptar Flori Haçkaj, i cili arriti të ngjisë edhe majën e Everestit, i ka thënë publikosht ‘JO’ ftesës së am
Në këtë ditë kthehen në Kosovë dy alpinistët e bllokuar në Antarktidë Janë bërë 10 ditë që kur 17-vjeçarja Mrika Nikqi bashkë me babanë e saj Arianitin po qëndrojnë në majën më të lartë të A
Dy shqiptarë bllokohen në majën e Antarktidës, temperaturat -40 gradë celsius Mrika Kniqi 17 vjeçe dhe babai i saj Arianit Kniqi janë dy shqiptarët e parë në botë që kanë ngjitur majën më të lartë t
Mos i hidhni shishet plastike, për çfarë shërben unaza në grykën e tyre (VIDEO) Shpesh jemi mësuar që pas një përdorimi, e hedhim tutje shishen plastike. Ama ka një sërë idesh për të përdorur një p
Haradinaj çon selam pranë zv.shefit të KFOR-it në majë të bjeshkëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj bashkë me zëvendëskomandantin e KFOR'it, gjeneralin amerikan John Boyd është ng
Mos i hidhni shishet plastike, për çfarë shërben unaza në grykën e tyre (VIDEO) Shpesh jemi mësuar që pas një përdorimi, e hedhim tutje shishen plastike. Ama ka një sërë idesh për të përdorur një p
Mban sekretin e botës, njihuni me ndërtesën në majën më të lartë të rruzullit Kjo ndërtesë ndodhet në një rajon norvegjez afër arktikut, një vend shumë i lartë, aq i lartë sa sipas parashikimeve çdo
Hipi në majën e qendrës tregtare për një selfie, vdes 15 vjeçari Një djalë vetëm 15 vjec ka gjetur vdekjen pasi po tentonte të bënte një fotografi në majën më të lartë të një qendre tre
Njihuni me majën e malit që Serbia ia kërkon Kosovës, është tepër e veçantë Pika më strategjike e vëzhgimit në Ballkan ndodhet brenda territorit të Kosovës. Fakti se ajo është vetëm qindra metra l
Mali rreth 2 mijë metra hidhet në erë me dinamit Fjalë për fjalë, punëtorët kinezë kanë lëvizur malet për të ndërtuar një aeroport të ri. Punëtorët në Chongqing kanë
Surpriza e veçantë e alpinistit për Lionel Messin Një surprizë e veçantë për "galaktikun" e Barcelonës, Lionel Messin ka ardhur nga një alpinist. Alpinisti i quajtur
Tentoi të ngjiste Everestin për të tetën herë, ndërron jetë 35 vjeçari Një alpinist japonez ka vdekur duke u përpjekur të arrijë majën e malit Everest, i cili është edhe më i gjati në botë.