999 rezultate për

madrilen

Përfundon takimi Perez-Lopetegui, merret vendimi Humbja ndaj Levantes me shifrat 2-1 duket se ka lënë një shije të hidhur në radhët e madrilenëve. Menjëherë pas disfatës
Reali sfidë delikate ndaj Levantes Skuadra e Real Madrid do të luajë sot përballë Levanjtes duke filluar nga ora 13:00. Një sfidë e lehtë në letër për skua
Krizë te Reali, këta janë faktorët që madrilenët kanë arritur në këtë gjendje Julen Lopetegui nuk po e gjen dot skuadrën titullare te Reali i Madridit. Në 11 ndeshjet e para zyrtare me ekipin madril
Conte shihet si pasuesi i Lopeteguit te Reali Trajneri italian, Antonio Conte, po planifikon që rikthimin e tij ta bëjë në vitin 2019. Conte, së fundmi kishte nën dre
Efekti Ronaldo, shikoni sa minuta ka Reali që nuk shënon një gol Real Madrid pësoi një humbje shokuese sot në transfertë ndaj Alaves, ndeshje e vlefshme për javën e 8 të La Ligas. P
Nuk ka fitues, përfundon në paqe derbi madrilen mes Realit dhe Atleticos (VIDEO) Derbi madrilen mes Real Madridit dhe Atletico Madrid ka përfunduar në një barazim 0-0 në "Santiago Bernabeu". Të dyj
Modric: Pas botërorit nuk mund të luaja Mesfushori i Real Madrid, Luka Modriç po kalon një periudhë ëndërrash me madrilenët. Pas triumfeve të një pas njëshme në
Diego Costa i vë "zjarrin" derbit madrilen Vetëm një ditë na ndan nga derbi i madh i Madridit ku do të përballen Atletico Madrid dhe Real Madrid. Për ti "vënë
Sergio Ramos nga penalltia, e pabesueshme çfarë ka bërë (VIDEO) Serigo Ramos ka barazuar rezultatin për Realin kundër Gironës nga penalltia. Mbrojtësi i madrilenëve ka shënuar një g
Asensio: Dua të bëhem më i rëndësishëm në Madrid Marco Asensio ka folur rreth pozicionit të tij te Real Madrid. Në vitet e fundit, nën drejtimin e Zidane, rëndësia e
Madrilenët tallen me lojtarin: Rikthehet për të zëvendësuar CR7 Fabio Coentrao i ka habitur të gjithë me rikthimin e tij në stërvitjen e Real Madridit. Ai ka më shumë se dy muaj që
Derbi madrilen Real-Atletico, Superkupa e Europës është spanjolle Këtë të mërkurë në Estoni do të zhvillohet edicioni i 43-të i Superkupës së Europës, derbi madrilen Real – Atletico. Due
"Kur të luajmë sërish me Real-in...", Bonucci bën shaka me madrilenët Leonardo Bonucci dje është prezantuar si lojtar i Juventusit. Në këtë prezantim reprezentuesi italian, ka folur edhe
Merr fund, ky veprim i madrilenëve mbyll përfundimisht historinë Modriç tek Interi Luka Modric është një nga emrat që deri më tani i kanë munguar Real Madridit në turneun e Shteteve të Bashkuara. Emri
Tifozët madrilenë vënë Ronaldon në siklet për largimin te Juventus (VIDEO) Cristiano Ronaldo është larguar nga Real Madrid pas 9 vitesh tepër të suksesshëm. Por mesa duket nëMadrid vazhdojnë
Ironizon trajneri i ri i Spanjës: I dua shumë ata që më quajnë antimadrilen Luis Enrique sapo është emëruar si trajneri i ri i Spanjës dhe së fundmi ai është intervistuar për këtë eksperiencë të r
Liverpool ofertë të "çmendur" për mesfushorin madrilen Marco Asensio, është prej kohësh nën gjurmimin e Liverpool, po së fundmi transferimi i tij tek skuadra angleze duket më
Tifozët madrilenë zgjedhin trajnerin e ri Tifozët e Real Madrid kanë zgjhedhur si trajnerin më të mirë për të zëvendësuar Zidane Jurgen Klopp. Votimi u bë onli
Zbulohen fanellat e reja të Real Madrid (FOTO-LAJM) Pas një sezoni të shkëlqyer për Real Madrid, ku arriti të fitojë trofeun e 13-të të Champions League, madrilenët po bëhe
Isco godet traversën, Liverpool me fat (VIDEO) Real Madrid dhe Liverpool po luajnë finalen e madhe të Champions Leagues në Kiev. Madrilenët duken shumë afër golit,