999 rezultate për

madrilen

Çfarë po ndodh me Realin e Madridit? Madrilenët i mund dhe Tottenhami (VIDEO) Në Gjermani po zhvillohet turneu dy ditor "Audi Cup". Klubet që marrin pjesë në këtë turne janë Tottenham, Real Madri
Shpejtësia vret! 237 km/h që "nuk falën" ish-yllin madrilen Sipas “Mundo Deportivo”, gazetës sportive spanjolle që ka siguruar raportin e Rojes Civile, Jose Antonio Reyes po udhëto
Dështoi te Reali, Ajax ofron 20 milion euro për ta bërë të tijin Pas zërave ka ardhur oferta. Ajax-i i ka propozuar 20 milionë euro Real Madridi-t për të Martin Odegaard. Norvegjezi
Atletico Madrid nxjerr në shitje yllin e skuadrës Diego Costa është pëzulluar me 8 ndeshje për shkak se ofendoi arbitrin duke humbur kështu ndeshjet me Atleticon. Spa
Barcelona i jep dorën e fundit luftës për titull, i mjaftojnë 2 minuta përballë Atleticos (VIDEO) Atletico Madrid ka rezistuar 85 minuta dhe më pas është dorëzuar para dyshes Suarez-Messi. I pari ka zhbllokuar takimin
Revolucion te madrilenët, këta 3 lojtar do largohen në merkaton e verës Real Madrid do të bëjë revolucion të madh në përfundim të këtij sezoni. Sipas "El Chiringuito", madrilenët do të lar
Gazeta madrilene: Messi nuk i ka shënuar 400 gola në La Liga Lionel Messi u bë lojtari i parë në histori të La Ligës që ka arritur t’i shënojë plot 400 gola. Këtë rekord ai e arriti
Magjia madrilene, përmbyset rezultati ndaj Villarreal (VIDEO) Real Madrid ka përmbysur rezultatin ndaj Villarreal në "Estadio de la Ceramica". Ai që ka shënuar është mbrojtësi fr
"Më paso një dreq topi, ti kroat m*ti!”, lojtari madrilen shpërthen kundër Modriç Real Madrid u shpall kampion i Kupës së Botës për Klubet, duke fituar kështu të tretin trofe radhazi. MArca shkruan s
Eibar shtangu Real-in, kriza e madrilenëve ku ka fund (VIDEO) Eibar ka kaluar në avantazh përballë Real Madrid me anë të një goli të shënuar nga Escalante në minutën e 17. Fillimi
Reali pranë firmës afatgjate me trajnerin argjentinas Drejtuesit e skuadrës së Real Madrid janë të kënaqur me punën që po bën trajneri Solari. Në katër takime me madrilenët a
Reali humbet gjyqin me La Ligan Skuadra e Real Madrid po zhvillon një prej sezoneve më të dobëta në vitet e fundit. Së fundmi madrilenët kanë humbur gjy
Perez poshtërohet nga “idhulli” i Realit Largimi i trajnerit Zinedine Zidane dhe Cristiano Ronalos nga Real Madrid ka ndikuar jashtëzakonisht shumë në rezultatet
Reali "ndez" motorët, kërkon fitoren e tretë radhazi Skuadra e Real Madrid do të luajë sonte në mbrëmje përballë Viktoria Plzen në sfidën e vlefshme për Champions Leaguen. M
Reali kërkon kthesën ndaj Valladolid Skuadra e Real Madrid do të rikthehet të luajë në La Liga ndaj skuadrës së Real Valladolid. Kjo do të jetë ndeshja e par
Juve dhe Real pranë shkëmbimit bombastik Skuadra e Juventusit dhe Reali i Madridit janë të gatshme për të kryer një shkëmbim bombastic. Bëhet fjalë për dy mbrojt
Reali habit me trajnerin e ri Pas largimit të trajnerit Julen Lopetegui, skuadra e Real Madrid është shumë pranë zyrtarizimit të ish-futbollistit madr
Ky është trajneri i preferuar i Perezit Sipas asaj që bëjnë me dije mediat spanjolle trajneri italian, Antonio Conte nuk do të jetë trajneri i ri i Realit të Ma
U turpëruan nga Barcelona, çfarë u tha Lopetegui lojtarëve të Realit Barcelona mposhti me rezultatin 5-1 Real Madridin ditën e sotme, duke zhytur edhe më shumë në krizë madrilenët. Pas h
Lopetegui me dhimbje koke, Marcelo dëmtohet sërish Real Madridi me dhimbje koke. Mbrojtësi i majtë Marcelo u detyrua të lërë lojën nga fundi për shkak të një lëndimi në fi