999 rezultate për

madridit

I është bashkuar Realit? Reagon ylli brazilian Talenti brazilian i Flamengos, Reinier Jesus, ka reaguar ndaj lajmeve se do të transferohet në Real Madrid, duke thënë "
Ishi i Barçës që po bën mirë në Premierligë: Do të shkoj te Real Madridi nëse më duhet Adama Traore nuk e hedh poshtë mundësinë t’i bashkohet Real Madridit, nëse merr ndonjë ofertë nga gjiganti spanjoll në t
Ekipi i vitit 2019 Si zakonisht, FIFA e zgjodhi ekipin e vitit, në bazë të votave të mijëra futbollistëve profesionistë. Federata Ndërko
Zgjidhet presidenti i La Lagas-s, tifoz i Real Madridit Është prezantuar vetëm një kandidaturë për presidencën e La Liga-s, e ajo ishte nga Javier Tebas, i cili edhe arriti të
Real Madridit nuk i del e keqja me VAR-in Real Madridi nuk i besoi emërimit të Alejandro Hernandez Hernandez si gjyqtar kryesor për El Clasico dhe pas barazimit p
Reali motivohet para Barcelonës, mesazhet i "pikturon" në autobus (VIDEO) Reali i Madridit luan mbrëmjen e sotme derbin e njohur si "El Clasico" ndaj Barcelonës. Nën masa të rrepta sigurie, e
Prestigjozj franceze zbulon transferimin e ri të Real Madridit (VIDEO) Gazeta e famshme franceze, L’Equipe ka zbuluar pazarin e ri të Real Madridit. Skuadra e madhe spanjolle është duke punua
Bale në stol, Zidane sqaron vendimin Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka insistuar se asgjë nuk ka ndodhur mes tij dhe sulmuesit anësor Gareth Bale
Frika për "El Clasiccon", Policia katalonase i premton Real Madridit siguri Forca policore e Katalonjës, Mossos d’Esquadra, ka premtuar se do të ofrojë siguri gjatë përballjes mes Barcelonës dhe R
Legjenda e Real Madridit befason me këtë kërkesë (VIDEO) Legjenda e Real Madridit, Jose Maria Gutierrez njihet gjerësisht si Guti e madje, këtë nofkë e kishte të shkruar edhe në
Yjet e Realit mblidhen për darkën e Krishlindjeve, Hazard dhe Bale "tull" gjumit (FOTO LAJM) Skuadra e Real Madridit e ka shfrytëzuar mesjavën për t’u mbledhur për darkën e Krishtlindjes të mërkurën mbrëma. Anë
Navas flet për largimin nga Reali Keylor Navas e ka pranuar se ai nuk e kupton pse u detyrua të largohej nga skuadra e Real Madridit gjatë afatit kalimtar
Fishkëllimat në Bernabeu, Bale: Tani jam mësuar Gareth Bale ka thënë se me kalimin e kohës ka mësuar se si t’i përballojë fishkëllimat e tifozëve të Real Madridit dhe g
Tranzicioni i rrezikshëm i Atletico Madridit Diego Simeone e kishte paralajmëruar në ndeshjet e para-sezonit se ai do të përballet me sfidën e tij më të madhe në Atl
Tifozët e Atletico Madridit bëjnë gjestin e rëndë ndaj Griezmann Antoine Griezmann nuk ishte fare i mirëpritur në Wanda Metropolitano në ndeshjen Atletico Madrid-Barcelona. Griezmann
Reali konfirmon gjëndjen e Hazard Real Madridi e ka konfirmuar se Eden Hazardit i është mavijosur këmba, duke i qetësuar tifozët të cilët fillimisht ishin
Zhbllokohet supersfida Real-PSG, "Los Blancos" në epërsi (VIDEO) Reali i Madridit ka zhbllokuar supersfidën ndaj PSG-së në minutën e 17 me anë të Benzema.
Neymar në stol për përballjen me Realin e Madridit Neymari pritet të mungojë në formacionin e parë të Paris Saint-Germainit për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Real
Bacelona duhet të bëjë pa veteranin e mesfushës ndaj Atletico Madridit Sergio Busquets do të mungojë për ndeshjen derbi të Barcelonës kundër Atletico Madridit në Wanda Metropolitano, për shka
Bale pritet me vërshëllima në "Santiago Bernabeu" Emri i Gareth Bale u fishkëllye vazhdimisht para dhe pasi u fut në lojë si zëvendësues në fitoren e Real Madridit 3:1 ku