999 rezultate për

madridin

Dominim total, Barcelona shkatërron Real Madridin (VIDEO) Barcelona ka shkatërruar Real Madridin me rezultatin 5-1 në "Camp Nou", e vlefshme për javën e 10 të La Ligas. Ndesh
Marcelo shkruan historinë te Real Madridi Marcelo ngushtoi rezultatin për Real Madridin ndaj Barcelonës në "Camp Nou". Braziliani ka shënuar në 3 ndeshje read
Levante po shkërmoq Real Madridin në Santiago Bernabeu (VIDEO) Skuadra e Julen Lopeteguit është në telashe të mëdha. Në ndeshjen që po zhvillohet mes Real Madridit dhe Levantes, kj
Ylli që refuzoi Real Madridin Mbrojtësi i Atletiko Madrid, Jose Maria Gimenez mund të ishte transferuar te skuadra rivale e qytetit, Realin. Ka qenë v
Sevilla në delir, Silva dhe Ben Yedder turpërojnë Real Madridin (VIDEO) Sevilla ka marrë fitore të rëndësishme sonte duke mposhtur bindshëm Real Madridn me rezultatin 3-0 në "Ramon Sanchez Piz
Courtois "trondit" Real Madridin: Në stol më lë trajneri Courtois bëri shumë bujë me transferimn e tij te klubi i Real Madridit, por kjo nuk duket se ishte lëvizja e duhur e tij
Kapiteni i Romës "kërcënon" Real Madridin Ditën e sotme do të luhen 8 ndeshje te tjera të Champions Leagues. Në fushë sot do të zbresë edhe Real Madrid, ku do
Presidenti i PSG paralajmëron Realin për çështjen "Neymar" Duket se interesimi i Real Madrid për Neymar nuk është shuar ende. Disa media spanjolle raportojnë se Reali do të mu
Morata: Nuk e besoja që Ronaldo po transferohej te Reali Ish sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata ka pranuar se ai “nuk beson” që Cristiano Ronaldo do ti bashkohet ish klubit, d
Katastrofë për Atletico Madridin, mposhtet nga Celta Viga (VIDEO) Atletico Madrid ka zhvilluar sot një ndeshje katastrofale përballë skuadrës së Celta Vigos në fushën e kësaj të fundit.
Leganes befason Real Madridin (VIDEO) Leganes ka befasuar Real Madridin duke barazuar rezultatin në "Santiago Bernabeu". Ai që shënuar sulmuesi argjentina
Girona ‘shokon’ Real Madridin (VIDEO) Ka ndodhur befasia në sfidën Girona – Real Madrid. Vendasit kanë arritur që të kalojnë në epërsi 1:0 ndaj skuadrës ma
FIFA dënon Madridin Atletico Madrid është gjobitur më 46 mijë euro për thyerje të rregullës për palën e tretë, gjatë nënshkrimit te Alessio
Simeone thyen rekord në historinë e Atletico Madrid Diego Simeone është padyshim një nga futbollistët më të mirë të Europës. Ai ka fituar shumë me skuadrën e Atletico M
Griezmann tallet keq me Ramos dhe Real Madridin (FOTO LAJM) Atletico Madrid mbrëmjen e djeshme kanë mundur bindshëm Real Madridin dhe janë kurorëzuar si kampionët e Superkupës së E
Kjo është aryseja se pse Courtois nuk debuton sonte me Real Madridin Portieri i ri i Real Madridit, Thibaut Courtois, do të duhet të pres ende për të bërë debutimin me skuadrën e tij të re
Mauro Icardi përshendet Madridin (FOTO LAJM) Real Madridi është përfolur për një largim të mesfushorit kroat Luka Modric drejt Interit, por mesa duke po ndodh diçka
Allegri tregon si e refuzoi Real Madridin Max Allegri ka pranuar se ai është ndier i “nderuar” pasi që “klubi më i madh në botë” Real Madrid ishte interesuar për
Courtois lojtari i 45-të që ka luajtur për Atleticon edhe Real Madridin Transferi i Real Madridit të portierit Thibaut Courtois do të jetë lojtari i 45’të që ka luajtur si për Los Blancos asht
10 lojtarët që kanë luajtur për Juventusin dhe Real Madridin (FOTO LAJM) Janë të dyja klube të mëdha dhe me të drejtë konsiderohen gjigandët të futbollit europian. Në Spanjë Reali është supe