999 rezultate për

made

Nga Brazil në "Made in Italy", ja evolucioni i Milan (FOTO LAJM) Milan dhe Brazili kanë pasur gjithmonë një lidhje shumë të fortë, sidomos gjatë 10-vjeçarit të fundit. Faktikisht kanë q
Sekuestrohen 15 mln mallra 'Made in China" në Milano Në periferi të Milanos janë sekuestruar plot 15 milionë mallra të rrezikshme dhe të pakontrolluara nga policia italiane
Ilaçet e Kinës shiten si prodhime “Made in Kosova” Sado që në paketimet e tyre mund të shkruajë “Made in Kosova”, një sasi e barnave që iu vendosen banderola të prodhuesve
Republika e Kosovës, në vend të Serbisë Pas një komunikimi intenziv dhe të pandërprerë të Ministrisë së Infrastrukturës me institucionet përkatëse të transporti
Stafi i Guardiolës "made in Barcelona" Pep Guardiola dëshiron të marrë me vete 3 katalanas kur të nisë punën te Bayern Munchen në qershor. Bëhet fjalë për ish-
Meta: Grante dhe rimbursim automatik i TVSH-se për stimulimin e eksporteve “Made in Albania” Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, vizitoi sot një kompani mjaft të suksesshme të produkteve të për
Haxhinasto, apel për më shumë prodhime “Made in Albania” Ministri i Ekonomisë Edmond Haxhinasto vlerëson rolin e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme për zhvillimin e ekonomisë sh
Të gjithë kundër trajnerëve "Made in Italy" (FOTO LAJM) Etiketa "made in Italy" fillon të humbasë terren. Pas sezoneve të fundit me shumë trofe kombëtarë dhe ndërkombëtarë të f
Industria e veshjeve, Haxhinasto apel për më shumë veshje “Made in Albania” Bashkëpunimi për të pasur më shumë prodhime “Made in Albania”. Ky ka qenë apeli i ministrit të Ekonomisë Edmond Haxhinas
Një getoizim made in Europë? Po vijnë lajme se Bashkimi Europian (BE) mund të rivendosë përsëri regjimin e vizave për v
Samiti Ndërkombëtar i Gruas, Albright mbërrin në Kosovë E ftuara e nderit e Republikës së Kosovës në Samitin Ndërkombëtar të Gruas i cili ka filluar punimet sot në Prishtinë, M
Albright: Ajo që bëmë në Kosovë, ishte e drejtë Ajo që në fund kemi bërë në Kosovë për ndaljen e pastrimit etnik, sipas mendimit tim, ishte e drejtë. Kështë është shpre
Madeleine Albright, qytetare nderi e Mitrovicës? Kryetari i Shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, ka vizituar të martën përfaqësuesit e komunës së Mitrovicës, me që
“Rruga Drimades”, privati merr në zotërim plazhet dhe parkingjet Aktualisht, fshati i Dhërmiut tërheq 25 për qind të kërkesave për leje ndërtimi, në raport me totalin e administruar nga
Firma e Madeleine Albright në tenderin e PTK-së Firma e ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright, është para-kualifikuar në blerjen e aksioneve të Post-T
Qyteti fantazmë i Afrikës "Made in China" (VIDEO) Presupozohej se ai do të strehonte rreth 500 mijë njerëz, por pamjet tregojnë se një qytet i ndërtuar nga kinezët në Ang
PSG, merkato "Made In Italy" (FOTO LAJM) Sipas asaj që raporton sot "Corriere dello Sport", Paris Saint Germain mendon të bëjë merkaton e saj vetëm me futbollist
Një Kombëtare "Made in Kosovo" (FOTO LAJM) Ata i dhanë një formë krejt tjetër Kombëtares shqiptare. Ndonëse në fillim angazhimi i tyre u pa me skepticizëm, askush
E lumtur për atë që bëmë në Kosovë Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright, e lindur më 15 maj 1937 në Pragë si Marie Jana Korbel, sekretare
“Decision on elections in Kosovo to be made soon” Kosovo District Head Goran Arsic says that it will be known in about ten days whether local elections will be held in Ko