999 rezultate për

made

DP: Rama poses a threat to the democracy in this country The Democratic Party asked again PM Edi Rama if he was aware of the threatening that Socialist MP Arben Ndoka made to th
Socialist MP, Brace attacks Gruevski The socialist MP, Erjon Braçe responded to Macedonian Prime Minister by saying that his party is made of some emty-heade
Ahmetaj në Lezhë: Nxitje prodhimeve industriale "Made in Albania" Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, zhvilloi sot një vizitë në kompaninë “Eurofish
Balla to Topalli: Do not accuse the government, the Chief of Anti-drug, your ex personal bodyguard Socialist MP Taulant Balla showed today some documents showing the reasons for dismissal of the current strikers. Speaki
EU, Gjosha: Albania has made a remarkable progress European Integration Minister Ms. Klajda Gjosha attended the 6th meeting of the Stabilization and Association Council in
Government - IMF agreement made public The government has submitted in the Parliament the agreement with IMF of 457 million dollars, according which, the gover
DP: Drug trafficker made port director A person who has been sentenced to 3 ½ years in prison for production and sale of narcotics has been appointed head of t
Motra e CR7-ës, "Mbretëresha e Karnavaleve" (FOTO LAJM) Janë ditë lavdie për motrat e yllit të futbollit Cristiano Ronaldo. Ndërsa Katia ka firmosur një kontratë me një televiz
CR7 dhe Irina në Madeira, nuk mungojnë "ngacmimet" (FOTO LAJM) Ylli portugez i Real Madrid, Cristiano Rinaldo ka hapur në Madeira të Portugalisë të dielën muzeun e tij privat të quajt
Portugali, hapet "CR7 Museum" (FOTO LAJM) Ylli portugez i Real Madrid, Cristiano Rinaldo ka hapur në Madeira të Portugalisë të dielën muzeun e tij privat të quajt
No decision made on Syrian chemical stockpiles PM Edi Rama said that the government hasn't taken a decision on Syrian chemical weapons issue. In a joint press conferen
Produktet "Made in Kosova" paragjykohen Tregu kosovar është plot prodhime vendore, duke filluar nga ato ushqimore, ato të tekstilit e deri te prodhimet metalike
Makinë “made in” Kosova (FOTO-LAJM) Pasioni për makinat dhe vullneti i fortë janë dy nga armët më të forta të 21-vjeçarit nga Kosova me emrin Seadi i cili k
Motorola prezanton në Nju Jork Moto X (FOTO-LAJM) Pas disa muajash thashethemesh, në Nju Jork u prezantua dje Moto X, një smartfonë i ardhur nga një bashkëpunim mes Googl
Pse nomadët mund të kërkojnë të regjistrojnë emrin e tyre Marka Masai Cordelia Hebblethëaite Imagjinoni një luftëtar Masai, apo një grua Masai e zbukuruar me rruaza – është n
Nga Brazil në "Made in Italy", ja evolucioni i Milan (FOTO LAJM) Milan dhe Brazili kanë pasur gjithmonë një lidhje shumë të fortë, sidomos gjatë 10-vjeçarit të fundit. Faktikisht kanë q
Sekuestrohen 15 mln mallra 'Made in China" në Milano Në periferi të Milanos janë sekuestruar plot 15 milionë mallra të rrezikshme dhe të pakontrolluara nga policia italiane
Ilaçet e Kinës shiten si prodhime “Made in Kosova” Sado që në paketimet e tyre mund të shkruajë “Made in Kosova”, një sasi e barnave që iu vendosen banderola të prodhuesve
Republika e Kosovës, në vend të Serbisë Pas një komunikimi intenziv dhe të pandërprerë të Ministrisë së Infrastrukturës me institucionet përkatëse të transporti
Stafi i Guardiolës "made in Barcelona" Pep Guardiola dëshiron të marrë me vete 3 katalanas kur të nisë punën te Bayern Munchen në qershor. Bëhet fjalë për ish-