999 rezultate për

lundruese

Moti i keq në Vlorë, pezullohen lundrimet për mjetet lundruese Lundrimi për mjetet e vogla lundruese dhe anijet e peshkimit është pezulluar për tre ditë për shkak të kushteve hidromet
Rritja e nivelit të deteve, këto do të jenë shtëpitë lundruese të së ardhes (FOTO LAJM) Nëse nuk do të ketë ndryshim, rritja e nivelit të deteve, e shkaktuar si pasojë e ndryshimeve klimatike do të jetë një r
Centralet bërthamore lundruese, përcaktues të tregun global të energjisë Më 14 shtator, centrali bërthamor lundrues i energjisë Akademik Lomonosov arriti në qytetin port Pevek në lindjen e larg
Furtuna pushton bregdetin shqiptar në këto data Dimri nuk është larguar ende nga Shqipëria. Këtë e pohojnë edhe vetë metorologët. Në datat 23 dhe 24 shkurt, vendi y
Shpiken shtëpitë UFO, me to mund të jetoni në det (FOTO LAJM) Ideja e shtëpisë lundruese po i afrohet gjithmonë e më shumë realitetit. Disa kompani janë të interesuara në ndjekjen
Me këto shtëpi UFO mund të jetoni në det (FOTO LAJM) Ideja e shtëpisë lundruese po i afrohet gjithmonë e më shumë realitetit. Disa kompani janë të interesuara në ndjekjen
Sekuestrohen 3 mjete lundruese në Durrës, shoqërohen 8 persona 3 mjete lundruese janë sekuestruar ditën e sotme nga Policia e Durrësit ndërkohë që 8 persona janë shoqëruar si të përfs
Policia bllokoi mjetet lundruese, revoltohen pronarët në Durrës Pas bllokimit të mjeteve lundruese ujore, bllokim i cili ndodhi pas tragjedisë ku vdiq turistja 16-vjeçare ruse, pronarë
Me këto shtëpi UFO ju mund të jetoni në det (FOTO LAJM) Ideja e shtëpisë lundruese po i afrohet gjithmonë e më shumë realitetit. Disa kompani janë të interesuara në ndjekjen
Sekuestrohen në Vlorë dy skafe që do përdoreshin për trafik droge (FOTO) Policia e Vlorës ka bllokuar ditën e sotme dy skafe që dyshohet se do të përdoreshin për trafik droge. Njëri prej tyre i
Dubai, qendra e shtëpive lundruese më luksoze në botë (FOTO LAJM) Dubai është qendra e shtëpive luksoze që lyndrojnë në ujë. Një kompani holandeze e quajtur “NeW Living on water”, ka pr
Hungari/ Shtëpizat lundruese mbi liqenin Bokodi Bokod dhe Oroszlany janë dy qytete që gjenden rreth 80 km në perendim të Budapestit. Ato gjenden fare pranë liqenit B
Kush do të dëshironte një shëtitje në "dërrasën lundruese"? (FOTO LAJM) Lugina në Hubei, që ndodhet në pjesën qendrore të Kinës, është një ndër luginat më të veccanta në botë. Lë lumin e kësaj
Vila lundruese, mjeti ideal për një udhëtim në det (FOTO LAJM) Njihuni me 'vilën klundruese', e cila do ju japë mundësi që të shëtisni nëpër botë. Vila është një varkë me fund të rraf
Kush do të dëshironte një shtëpi të tillë (FOTO LAJM) Kush nga ju do të dëshironte një shtëpi të tillë lundruese? Kjo ndërtesë lundruese është në pronësi të një çifti artist
Shtëpia e parë lundruese me materiale të riciklueshme (FOTO LAJM) Një arkitekt italian ka projektuar shtëpinë e parë lundruese, e ndërtuar vetëm me materiale të riciklueshme. Shtëpia, e
Ferrari lundrues (VIDEO) Livio De Marchi zejtar italian që po bën namin në Venecia me një Ferrari F50 të drunjtë. Ky është një Ferrari që ai e ka
Tahiri: Ligji për mjetet lundruese sjell çlirimin e detit Amendimi i Ligjit për mjetet lundruese do të rrisë jo vetëm sigurinë në det por do t’i japë një shtysë së fortë zhvillim
Skafet me GPS, vetëm 300 metra larg bregut Të gjithë mjetet lundruese motorike të tonazhit të ulët, duhet të rregjistrohen dhe të pajisen me GPS. Ndryshimi vjen në
Shtëpia lundruese më e bukur në botë (FOTO LAJM) Njerëzit prej kohësh kanë zgjedhur të jetojnë në ujë me anë të varkave apo mjeteve të tjera moderne të lundrimit por që