999 rezultate për

lulzim

Bashës i rrezikohet koka? Meta thërret urgjentisht krerët e SHISH dhe Gardës Presidenti i vendit, Ilir Meta ka thërritur në takim drejtorin e SHISH-it, Helidon Bendo dhe komandantin e Gardës së Rep
Patozi: Roli i Metës në opozitë është më i madh se sa i Bashës Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka theksuar se Ilir Meta sot ka marrë një rol më të madh në opozitë s
Për “grushtin e shtetit” të Lulzim Bashës dhe gjithë shejtanbudallenjve të tjerë opozitarë! Nga Alfred Peza Kryetari i PD Lulzim Basha, ndërkohë që në Parlament po zhvillohej mocioni me debat kundër dek
Prokuroria thërret Lulzim Bashën për financimet ruse (FOTO LAJM) Prokuroria e Tiranës ka dërguar një urdhër paraqitje gjatë mesdites së sotme në selinë e Partisë Demokratike ndaj kryede
Basha feston ditëlindjen, befasohet nga dhurata e Forumit Rinor (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka festuar sot 45 vjetorin e lindjes, ditë që përkon edhe me festën e rithemeli
Meta: Kam bisedë të regjistruar të Lulzim Bashës Presidenti Ilir Meta shpjegoi versionin e tij të rrethanave të marrjes së vendimit për të anuluar zgjedhjet e 30 qershor
Opozita vendos, protesta e radhës me datë 8 qershor Pas fjalës së kryetari të opozitës Lulzim Basha dhe përmbylljes së protestës së 2 qershorit, partia Demokratike pritet t
Lulzim Basha hyn në protestë që këtë mbrëmje Protestës së sotme të banorëve të Unazës së Re i është bashkuar edhe lideri i opozitës, Lulzim Basha. Gjatë fjalës së
Asnjë hap pas! Lulzim Basha bën thirrjen e fundit para protestës (VIDEO) Një ditë para protestës së madhe, të njoftuar nga opozita e bashkuar, kreu i PD-së, Lulzim Basha fton gjithë shqiptarët
Edi Rama shkruan letrën e 7 publike, këtë herë jo për Lulzim Bashën Kryeministri Edi Rama ka publikuar letrën e VII-të publike. Këtë herë letra e kryeministrit nuk iu ishte drejtuar kryeta
O qorr dhe shurdh! Rama e nis me fyerje letrën e VI ndaj Lulzim Bashës Edi Rama i shkruan letrën VI kryetarit të PD-së Lulzim Basha. Këtë radhë, kryeministri ka zgjedhur të përmbledhë gjithcc
Monika Kryemadhi flet pasi doli nga shtëpia e Lulzim Bashës Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e quan marshimin e djeshëm të protestës së opozitës një moment historik. Kryemadhi thot
Më në fund Lulzim Basha merr një mirënjohje nga Rudina Hajdari Deputetja e Partisë Demokratike në Kuvend, ka reaguar në lidhje me protestën e mbajtur mbrëmjen e djeshme nga opozita.
"Gardisti i 21 janarit" sulmon Bashën: Edhe pse dhe urdhër, nuk qëllova kurrë mbi protestuesit Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë së Matit, Agron Malaj, ka sulmuar Bashën pas deklaratave të bëra kundrejt Ma
Nuk vonon përgjigjia e Bashës për letrën e Ramës Edi Rama i ka bërë një letër publike sot kreut të opozitës, Lulzim Basha. Rama i kërkon Bashës që të ulen në tryezen
Pse është mbyllur dera e dialogut deri më 30 Qershor Nga Alfred Peza Për të gjithë ata që ende nuk e kanë të qartë se përse deri më 30 Qershor, opozita jashtparlamen
Gjermania, Anglia dhe Italia kanë një thirrje për Lulzim Bashën (FOTO LAJM) Ambasada britanike në Tiranë ka dalë me një deklaratë para protestës së opozitës, e pesta kombëtare që do të zhvillohet
Rama: Miku im rrugë humbur, kujtoje sms-në që të nisa atë moment Shefi i Qeverisë Edi Rama i ka kujtuar sot Lulzim Bashës një mesazh që i ka dërguar, kur sipas tij lideri i opozitës i k
Rama fton Bashën për dialog: Ulemi dhe flasim meqë t’i s’do as karrigen Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje Lulzim Bashës që të ulen në tavolinë dhe të diskutojnë, pasi sipas tij Basha nuk
Qetësohet protesta, shfaqen pamje në murin e kryeministrisë Lideri demokrat Lulzim Basha është rikthyer përpara kryeministrisë, ku militantët kanë vijuar ndriçimin përmes celularëv