E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

lugina

Haradinaj: Lugina e Presheves, mes Prishtines e Beogradit Lugina e Preshevës ka mbetur peng i mosmarrëveshjeve mes Serbisë dhe Kosovës, thanë të sht
Vatle: Do kthehen te gjithe azilkerkuesit nga Lugina e Presheves Sekretari shtetëror belg i Emigracionit, Melkior Vatle, i ka porositur përfaqësuesit e autoriteteve n&eum
Lugina e Presheves me nivelin me te ulet te investimeve ne Serbi Rrjeti i Organizatave Shqiptare (RrOSh) ka alarmuar Bashkësinë Evropiane, të shtunën, përmes nj
Rreth 10 mije shqiptare jane larguar nga Lugina e Presheves Rreth 10 mijë shqiptarë janë larguar nga Lugina e Preshevës që nga liberalizimi i vizave p&eum
Orhan Rexhepi: Lugina e Presheves te behet pjese e Kosoves Orhan Rexhepi, njëri nga komandantët e ish-Ushtrisë Çlirimtare të Preshevës, Medvegj&eum
Tirana do te pranoje 345 studente nga Lugina e Presheves, pershendetet vendimi Subjektet politike shqiptare dhe institucionet e pushteteve lokale të komunave të Luginës së Preshev
Me 23 shtator, gjyqi ndaj 17 shqiptareve te arrestuar nga Lugina e Presheves Prokuroria e posacme per krimet e luftes ne Beograd ka caktuar 23 shtatorin si diten per nisjen e procesit gjyqesor ndaj
Lugina e Presheves, kryetaret e komunave denoncojne dhunen policore Kryetarët e komunës dhe kuvendit komunal të Bujanocit, Shaip Kamberi dhe Jonuz Musliu, kanë shfaqur
Lugina e Preshevës, ankesa për mosnjohjen e diplomave Edhe një herë tjetër, përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kanë shprehur sh
Zgjedhjet ne Serbi, Lugina e Presheves bojkoton Në Serbi sot gjatë ditës mbi 6 milion persona do t’u drejtohen kutive të votimit për t&eu
Lugina e Preshevës kërkon tërheqjen e forcave speciale serbe Subjektet politike shqiptare të Luginës së Preshevës kërkojnë tërheqjen e forcave spe
Lugina e Preshevës kërkon bashkimin me Kosovën Lugina e Preshevës, pranë Kosovës dhe vend i 45 mijë shqiptarëve etnikë, konsiderohet si n
PPD angazhohet që me negociata lugina e Preshevës t'i bashkangjitet Kosovës Partia për Prosperitet Demokratik u ka bërë thirrje partive të tjera shqiptare nga Bujanoci dhe Pres
Lugina e Preshevës kërkon status special Lugina e Preshevës duhet të ketë status special dhe ato të drejta që i kërkojnë serbët në Kosovë duhet t’i gëzojnë edhe