999 rezultate për

lugina

Lugina e Preshevës kërkon pëfaqësim në bisedime Një delegacion të Shoqatës “Vatra” nga Lugina e Preshevës, sot ka takuar ne Prishtinë drejtuesit e Aleancës për Ardhmëri
"Vatra": Lugina e Preshevës, pjesë e dialogut politik Shoqata e Shqiptarëve të Kosovës Lindore “Vatra”, ka paralajmëruar institucionet e Kosovës, por edhe faktorin ndërkombët
Edhe Lugina e Preshevës në bisedime Lëvizja për Bashkim në parim i mirëpret deklarimet dhe angazhimet e faktorëve politik ndërkombëtarë për dialog politik n
"Lugina e Ujqve" nga 24 korriku në Vizion Plus (VIDEO) Nga 24 korriku fillon transmetimi në Vizion Plus i serialit më të shikuar turk, "Lugina e Ujqve". Seriali i ri, do të tr
Hoxhaj Serbia synon shpërnguljen e qytetarëve nga Lugina e Preshevës Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë dhënë revistës mujore “Shenja” ka t
"Lugina Ujqërve" vjen në Vizion Plus Seriali më i shikuar në Turqi dhe jashtë saj, "Lugina Ujqërve" do të fillojë së transmetuari së shpejti në Vizion Plus.
Lugina nuk tërhiqet: Duam bashkim me Kosovën Kuvendarët shqiptarë të tria Kuvendeve të Luginës së Preshevës, në njëzet vjetorin e “Referendumit për Autonomi Territor
Lugina e Preshevës pro shkëmbimit të territoreve Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës janë për bashkimin me Kosovën, dhe kjo do t`i hapte rrugë shkëmbimit të territoreve
Lugina pa përkrahjen e Prishtinës Prishtina zyrtare nuk do që t’u përzihet shqiptarëve që jetojnë në jug të Serbisë lidhur me atë se a të bëhen ata të pav
Lugina kërkon avokat të popullit Për katër ditë me radhë, në Preshevë dhe Bujanovc, janë mbledhur më se një mijë nënshkrime të qytetarëve për krijimin e
Nëse shpallet “pavarësia” në veri, edhe Lugina do ta bëjë Kërcënimit të serbëve të veriut të Kosovës për shpalljen e pavarësisë nga Kosova, u janë kundërpërgjigjur edhe shqiptarë
Lugina e Preshevës do të shpall pavarësinë! Kërcënimit të serbëve të veriut të Kosovës për shpalljen e pavarësisë nga Kosova, u janë kundërpërgjigjur shqiptarët e L
Lugina e Preshevës, paralajmërohen protesta Paralajmërohen një valë protestash në Luginën e Preshevës. Këshilltarët Shqiptar të Luginës së Preshevës gjatë një seanc
Shtëpia që shpëtoi nga përmbytjet Në këtë foto vihet re banesa e vetme që arriti të shpëtonte pa u përmbytur prej vërshimit të lumit Yazoo në Vicksburg të
Lugina e Preshevës t'i kthehet Kosovës Çështjen e Luginës së Preshevës duhet zgjidhur në kuadër të bisedimeve Prishtinë-Beograd, kurse komunat Preshevë, Bujano
Pala serbe braktis takimin në Luginën e Preshevës Në organizim e shoqatës së gazetarisë hulmutuese BIRN me seli në Beograd, sot është mbajtur takimi i dytë i radhës mes p
Liderët nga Lugina e Preshevës urojnë Atifeten Zgjedhja e zonjës Atifete Jahjaga, presidene e re e Republikës së Kosovës, sidomos dalja nga kriza insitucionale është
Edita Tahiri takon delegacionin nga Lugina e Preshevës Delegacionit nga Kosova Lindore i prirë nga Riza Halimi deputet gjithpopullor dhe z.Galip Beqiri – Kryetar i KKSH nga ta
Lugina e preshevës, polemikat Pala kosovare në dialogun me Serbinë mund të kërkojë për jugun e Serbisë atë që pala serbe mund të kërkojë për veriun e
Edhe ne arsim, Lugina per Kosoven e huaj…! nga Kushtrim MaliqiTë gjithë dimë mjaftueshëm rreth neglizhencës e cila u bëhet shqiptar&e