999 rezultate për

lugina

Haziri: Lugina nuk është pjesë shpërbërëse e Kosovës Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, ka pritur sot kryetarin e Këshillit Kombëtar nga Presheva, Bujanoci dhe Med
Lugina e Preshevës kërkon fuqizimin e Fondit nga Kosova e Shqipëria Shqiptarët e Luginës së Preshevës kanë kërkuar nga dy qeveritë shqiptare në fuqizimin e fondit për këtë zonë, si kundërp
Lugina e Preshevës thotë se Serbia kushtëzon dialogun Gatishmëria e kushtëzuar e vazhdimit të dialogut mes qeveritarëve serb të Beogradit dhe shqiptarëve të Luginës së Preshe
Halimi: Lugina ka nevojë për mbështetjen e Kosovës dhe Shqipërisë Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Riza Halimi është shprehur se shqiptarët në Luginë janë të diskriminuar, në mos
Lugina ka nevojë për mbështetje Kryetari i Këshillit Kombëtar të shqiptarëve në Luginë, Jonuz Musliu është shprehur se pret që vitin tjetër zona e Lugin
Shqiptarët më të diskriminuarit, Lugina më e prapambetura në Serbi Organizatat joqeveritare që operojnë në jug të Serbisë kanë informuar se të rinjtë shqiptarë nga Presheva, Medvegja dhe
Mustafa nga Lugina: Ramën do ta presim si kryeministrin tonë Kryetari i komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa ka dhënë një deklaratë vetëm dy ditë përpara se Edi Rama ta vizitojë Beog
Lugina: Kosova na ka tradhëtuar Rezoluta e Kuvendit të Republikës së Kosovës që të themelohen zyrat në Prishtinë e Gjilan, për t'u marrë institucionalis
Lugina do të shohë nga Tirana dhe Prishtina Kryetari i komunës së Bujanocit si dhe kryetari i ardhshëm i këshillit kombëtar të shqiptarëve, Jonuz Musliu është shpr
Musliu: Lugina do jetë më pranë Tiranës dhe Prishtinës Shqiptarët e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit zgjodhën për kryetar të Këshillit Kombëtar shqiptar, Jonuz Musliun.
Lugina voton sot për Këshillin Kombëtar të shqiptarëve Mbi 36 mijë qytetarë me të drejtë vote pritet që të votojnë sot në Luginë të Preshevës për përbërjen e re të Këshillit
Abdyli: Lugina e Preshevës, territor shqiptar i okupuar nga "Serbia e Madhe" Profesor Doktor Ramiz Abdyli mendon se Lugina e Preshevës është një territor shqiptar, por i okupuar nga "Serbia e Madhe
500 shqiptarë të Preshevës në sfidën kundër Serbisë Kombëtares së Shqipërisë nuk do t’i mungojë mbështetja e tifozëve kuqezi në sfidën me Serbinë që do të zhvillohet më 14
Studentëve nga Lugina po iu vështirësohet të studiojnë në Kosovë dhe në Maqedoni Me qindra studentë nga Lugina e Preshevës nuk kanë zgjedhur këtë vit të studiojnë në Universitetin Shtetëror të Tetovës
Serbia nuk ua njeh diplomat, studentët nga Lugina ikin nga UP-ja Studentët e Luginës së Preshevës janë detyruar ta braktisin Universitetin e Prishtinës, "Hasan Prishtina". Kjo, pasi
400 studentë nga Lugina do studiojnë në Shqipëri Kryetari i komunës së Bojanocit, Nagip Arifi dhe kreu i komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa, në një takim që kanë zhvill
Specializime për mjekët nga Lugina Ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani priti sot në një takim, kryetarin e Kuvendit Komunal të Preshevës, Ramiz Latifin.
Lugina kërkon ministri në qeverinë e Kosovës Shqiptarët e Luginës së Preshevës do të kërkojnë që të ketë një ministri në Kosovë edhe për ta. Kryetari i Lëvizjes p
Lugina kërkon të jetë pjesë e zgjedhjeve të Kosovës Lugina e Preshevës nuk është përmendur nga asnjë prej liderëve partiakë në Kosovë. Një gjë e tillë ka indinjuar përfa
Shqiptarja nga Lugina me flamur shqiptar në festivalin ndërkombëtar të Rumanisë (FOTO LAJM) Nga data 19 deri më 25 maj në qytetin Onesti të Rumanisë do të mbahet Festivali Ndërkombëtar për Fëmijë "Ti Amo". Në