999 rezultate për

lugina

Daçiç: Jo luftë me Kosovën! Veriu këtej e Lugina e Preshevës andej Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçiç, në një intervistë për "Presheva Jonë", ka folur për integrimin e se
“Eksod i heshtur”, Lugina e Preshevës po zbrazet Çdo ditë nga Lugina e Preshevës po ikin shqiptarët në drejtim të Kosovës, por edhe në drejtim të vendeve të BE-së.
Lugina “Mawrth Vallis” në Mars e banuar 3.6 miliardë vite më parë Agjensia Hapësinore Evropiane ka publikuar një fotografi të luginës më të madhe që gjendet në Mars, luginë e cila mendoh
Serbia vazhdon të mos njohë diplomat e Kosovës Përpjekjet e të rinjve nga Lugina e Preshevës për të diplomuar në Universitetin e Prishtinës vazhdojnë të kategorizohen
Në 'Luginën e diellit' do të zhvendosen serbë të Kralevës Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq, ka deklaruar në Kralevë se në vendbanimin “Lugina e di
Dongchuan, lugina e tokës së kuqe në Kinë (FOTO LAJM) Lugina Dongchuan në Kinë është një ndër dy luginat më unikale në botë. Ajo ofron një pamje të mahnitshme, ku dheu i
Mustafa: "Lugina e Diellit" për serbët në Veri, nuk do të ndërtohet Kryeministri Isa Mustafa, po thotë se serbët e kthyer në Kosovë, nuk kanë leje që të ndërtojnë lagjen “Lugina e Diellit”
Nishani takon nxënësit nga Lugina e Preshevës Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani do të zhvillojë sot një takim me nxënës dhe mësues nga Lugina e Pre
Ja si duket nga lart Lugina e Vdekjes (FOTO LAJM) Lugina e Vdekjes është një vend që ndodhet në Kaliforni dhe ndryshe është klasifikua si vendi më i nxehtë në botë dhe ë
"Kthehet në jetë" Lugina e Vdekjes (VIDEO) "Lugina e Vdekjes", është një territor që ndodhet në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, ku mbretëron thatësi dhe tokë e
Lugina e Preshevës kërkon përfshirjen në dialogun Kosovë-Serbi Përfaqësuesit e shqiptarëve të Luginës së Preshevës kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të bëhen pjesë e dialogut me S
Shqiptari hedh në tapetë serbin në raundin e tretë (VIDEO) Shefat Isufi nga Tërnoci i komunës së Bujanocit ka fituar titullin kampion i Evropës në IBF kategoria gjysmë e rëndë. Ai
Luan Rama në Preshevë: Lugina referencë heroizmi dhe atdhedashurie Sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama ka qenë këtë të shtunë në Luginën e Preshevës, ku ka marrë pjesë në konvent
VV: 107 vjet nga Kongresi i Manastirit, Lugina pa tekste shqip Në 107-vjetorin e Kongresit të Manastirit ku delegatët shqiptarë të të gjitha trojeve u dakorduan për alfabetin shqip en
Edhe Presheva dhe Bujanoci festojë kualifikimin (VIDEO) Edhe shqiptarët e Luginës së Preshevës i janë bashkuar festës së kualifikimit të Kombëtares shqiptare për në Euro 2016.
Lugina feston Kurban Bajramin Festa e Kurban Bajramit është festuar sot edhe në tre komunat e banuara klryesisht me shqiptarë në Luginë të Preshevës.
Lugina po zbrazet: Të diskriminuar nga Beogradi, të harruar nga Tirana e Prishtina Lugina e Preshevës po zbrazet dita ditës nga shqiptarët. Banorët thonë se janë të diskriminuar nga politika serbe e të a
Dy aktorë shqiptarë te "Lugina e Ujqërve" (VIDEO) Shqiptarët në Turqi kanë qënë përherë të suksesshëm, ndërsa kohët e fundit këtë gjë kanë nisur ta bëjnë edhe në kinemato
Lugina tregon ditën kur do ta themelojë Asociacionin e Komunave Shqiptare Përfaqësuesit politikë shqiptarë në Luginë të Preshevës kanë paralajmëruar se këtë të shtunë do ta shpallin themelimin e
Lugina e Preshevës shpall autonominë nëse themelohet Asociacioni i Komunave Serbe Përfaqësuesi politik i shqiptarëve të Luginës së Preshevës, Jonuz Musliu, ka paralajmëruar se Lugina do të shpallë auton