999 rezultate për

luftuar

Samiti i SEECP, firmoset rezoluta kundër terrorizmit 13 ministra të jashtëm të rajonit të Ballkanit, të pranishëm në samitin e SEECP, që po zhvillohet që prej paradites së s
Thaçi: Terrorizmi duhet luftuar ashpër Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi në një intervistë dhënë Politiko është shprehur se terrorizmi duhet luftuar, pasi ai mun
Kur burrat vinin nga Gjermania për të luftuar me UÇK-në (VIDEO) Kjo është një nga videot më emocionuese të regjistruara gjatë kohës së luftës dhe tregon momentin ku mërgimtarë shqiptar
Amerika kërkon ndihmën e Kinës për të luftuar Korenë e Veriut (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar ndihmën e Pekinit zyrtar për të ndaluar sulmet kibernetike që vijnë nga Pen
Kur Tito kritikonte Stalinin: Ushtarët rusë po dhunojnë brutalisht femrat serbe (FOTO LAJM) Fill pas mbarimit të Luftës së Dytë Botërore, rusët vendosën që të çlironin Beogradin dhe të gjithë Serbinë, duke hyrë n
Ali Ahmeti: Për 13 vjet BDI është luftuar politikisht Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë se partitë politike shqiptare po veprojnë si hiena dhe se BDI-ja po luftohet nga t
Tahiri: Nevojitet bashkëpunim i institucioneve për të luftuar korrupsionin Ministri Tahiri ka bërë me dije se në luftën kundër korrupsionit nevojitet bashkëpunim i të gjithë institucioneve. Sipa
Aplikacione online për të luftuar depresionin te adoleshentët Adoleshentët që vuajnë nga probleme të shëndetit mendor do të nxiten që të përdorin aplikacionet online për të trajtuar
Kusarët serbë bëjnë thirrje për të luftuar në Ukrainë (VIDEO) Disa serbë kanë disa kohë që po luftojnë në Ukrainë, ku shumica iu është bashkangjitur separatistëve pro-rusë, ndërsa nj
Iseni: Për Shkupin kanë luftuar edhe shqiptarët Shkupi, sot kryeqytet i Maqedonisë, dikur kryeqendër e Dardanisë ka përjetuar luftra të mëdha në periudha të ndryshme hi
Arrestohen 3 kosovarë, donin të sulmonin bazën e KFOR-it Policia e Kosovës ka arrestuar 3 persona në rajonin e Mitrovicës. Ata akuzohen se kanë planifikuar një sulm ndaj një
ISIS masakron 30 pjesëtarë të një fisi sunni (FOTO LAJM +18) Organizata terroriste ISIS ka masakruar 30 persona të një fisi sunni. ISIS i ka rradhitur viktimat në një shesh të Ba
Benitez: Luftojmë akoma për kreun Rafael Benitez ende beson se Napoli ka shanse të mira për të luftuar për Scudetto këtë sezon, edhe pse është tetë pikë l
CIA: Ja sa shqiptarë ikën për të luftuar në Siri (FOTO LAJM) Sipas CIA-s, janë gjithsej 15 mijë militantë të ISIS nga 80 shtete të botës, që besohet se kanë shkuar në Siri për ta lu
Daut Haradinaj kundër ISIS: Nuk janë njerëz ata që presin koka Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas vrasjes makabre të britanikut Alan Henning nga organizata terroriste IS
Rrëfimi i 16-vjeçarit që u nis për të luftuar në Siri (VIDEO) Një 16-vjeçar nga Vitia me inicialet D.I ka treguar historinë e tij, sesi kishte vendosur tiu bashkohet grupimeve radika
Ish-polici serb lë gjyqin për të luftuar në Ukrainë Radomir Pocuca, ish-zëdhënës i njësisë kundër terrorizmit të policisë serbe, i cili është në gjykim për vënien në rrezik
Serbët luftojnë në Ukrainë me uniforma "Kosova është Serbi" (FOTO LAJM) Ndërkohë që shqiptarët po renditen si palë luftuese në Siri apo në Irak, serbët, por edhe francezët kanë zgjedhur të ndi
Liga Arabe: ISIS duhet luftuar politikisht dhe ushtarakisht ISIS-i duhet luftuar politikisht, por edhe ushtarakisht, pasi ka kërcënime dhe shkon deri në genocide. Kështu ka dekl
Njihuni me shqiptarin që dha një milionë euro për luftën e Kosovës Shumë shqiptarë kanë ndihmuar në drejtim të çështjes kombëtare shqiptare, me aq sa kanë mundur. Shumë persona kanë nd