999 rezultate për

luftuar

Xhenxhefili, 10.000 herë më i mirë se kimioterapia për të luftuar kancerin Xhenxhefili është një bimë shumë e dobishme. Ai tashmë nuk përdoret vetëm në kuzhinë si erëz, lëng ose vaj, por si nj
"Vetëvendosje gaboi rëndë që nuk u 'shkri' në LDK" Haki Abazi ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje gaboi rëndë që nuk shkoi në listë të përbashkët me LDK'në, dhe pavarësisht d
6 ekipe luftojnë për titullin në javën e fundit, kampionati më i luftuar në Europë Në shumë kampionate europiane çështja e titullit është thuajse e mbyllur, por në Ligue 2 në Francë duhet të presim 90 mi
SHBA-të do furnizojnë me armë kurdët për të luftuar ISIS-n në Siri Presidenti amerikan, Donald Trump ka miratuar sot furnizimin me armë për forcat kurde që luftojnë të ashtuquajturin “Sht
Supë me brokoli për të luftuar kancerin Përzierja e brokolit bën një supë të shkëlqyer, të shëndetshme dhe të butë – përkundër faktit se kjo supë me të vërtetë
Le Pen: Franca të rikthejë kontrollet kufitare për të luftuar terrorizmin Kandidatja e ekstremit të djathtë për presidente të Francës, Marine Le Pen ëshët shprehur se Franca duhet të rikthejë ko
Dardha, ideale për të luftuar këto sëmundje Dardha jo vetëm që ofron shije shumë të ëmbël , por ky frut ju ndihmon të parandaloni edhe një sërë sëmundjesh. Shumë
Rrushi, ideal për të luftuar këto sëmundje Rrushi mbron nga keqtretja e stomakut, temperatura, sëmundjet e mëlçisë, hemorroidet, osteomieliti, gangrena, kanceri, s
Tjetër krisje në koalicion? PS-Metës: Blushi do marrë pjesë në zgjedhje Partia Socialiste në Tiranë me anë të një njoftimi për media ka përshëndetur deklaratën e Blushit i cili ështe shprehur
Basha shpërthen ndaj Ramës: Po sulmon atë që luftoi me armë për çlirimin e Kosovës Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme nga “çadra e lirisë” ka zhvilluar një bashkëbisedim për papunësinë në vend me p
Rusia do jetë gjithmonë në mbrojtje të Serbisë për të luftuar Kosovën "Sipas ministrisë së punëve të jashtme të Rusisë, Moska është në kontakt të vazhdueshme me Beogradin lidhur me përkeqësi
Shkencëtarët kinezë modifikojnë ADN për të luftuar kancerin Kina vazhdon eksperimentin CRISPR-Cas9 mbi qeniet njerëzore për të modifikuar AND-së si të vetmën mënyrë për të luftuar
Banorët e Kazakistanit lahen në lumin e akullt për të luftuar dembelizmin Banorët e kryeqytetit të Kazakistanit, Astana, plogështinë kronike e luftojnë duke u larë në lumin e akullt i cili rrjed
"Bomba" e Francës: Shqipëria do kthehet në parajsë mbetjesh (VIDEO) Televizioni francez France24 i ka kushtuar një reportazh Shqipërisë dhe çështjes së importit të mbetjeve që pritet të mi
10 këshilla për të luftuar ankthin Ankthi është një ndjenjë e përgjithshme, e vakët frike shpesh ndaj një rreziku të papërcaktuar ose të panjohur, jo real,
Dyshohet se rekrutonin njerëz për të luftuar në Siri, arrestohen 8 persona në Belgjikë Autoritetet belge kanë ndaluar sot tetë persona gjatë bastisjeve kundër-terrorizëm, që në fokus kishin rekrutimin e njer
Meta: Konsensus mes palëve politike, për të luftuar kanabisin Çështja e kanabisit ka marë një vemëndje të veçantë nga Ilir Meta, ndërsa ka përcjelle një mesazh të fortë për një pakt
“Droga ka ndikim të madh në ecurinë e ekonomisë së Shqipërisë” Progres raporti i fundit i Komisioni Evropian për Shqipërinë ka dal në përfundimin se tregtia e jashtëligjshme a lëndëve
6 mënyra shtëpiake për të luftuar rrudhat e ballit Vijat në ballë nuk janë më shenja të moshës. Ngarkesat e përditshme dhe lodhja mund t’i krijojnë vijat e padëshiruara, j
Në 2016 u harxhuan 6 milionë dollarë për të luftuar kanabisin 1260 operacione policore, 4470 vende të kontrolluara në të gjithë vendin, 526 automjete, 2 helikopterë, 3 mijë forca pol