999 rezultate për

luftuar

Conte: "Karakteri i mirë, fryma e mirë, dëshira e mirë për të luftuar dhe për t'u përpjekur për të fituar" Conte ishte i impresionuar me reagimin e lojtarëve të tij në atë që ai ndjeu ishte ndoshta "momenti më i keq" që kur ai
Thaçi: Si Gjermania edhe Kosova luftoi për liri Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përkujtuar ribashkimin e Gjermanisë. Me këtë rast Thaçi ka theksuar se në ditën
Rruga e duhur për të luftuar pagjumësinë Çdokush që vuan nga gjumi i keq, e di se po bën një jetë të mjerueshme. Dhe shifrat po rriten me shpejtësi. Sipas bot
Imunoterapia, metoda e re për të luftuar kancerin Imunoterapia është një nga mënyrat më të reja me të cilën mjekësia po përpiqet të luftojë kancerin. Imunoterapia ësh
Luftëtari gjerman që erdhi për të luftuar me UÇK-në po "vdes" për bukë Ai erdhi në Kosovë në vitin 1998 për t’iu bashkuar UÇK-së, por tani gjendja e tij është e rëndë. Kargus Karlhenz ka krij
Ndryshohet historia: Ndërhyrje në ADN-në njerëzore për të luftuar sëmundjet Për herë të parë në histori, është bërë e mundur që në ADN-në e njeriut të kryhet "kirurgji kimike", për të eleminuar s
Çaj me banane për të luftuar pagjumësinë Gjumi cilësor është jetik për shëndetin tuaj të përgjithshëm – nuk ka dyshim për këtë. Sidoqoftë, stili i jetesës mod
Mënyrat e duhura për të luftuar celulitin Kujdesi ndaj mënyrës së të ushqyerit merr një rëndësi në këtë periudhë dhe ndihmon qëllimin final: trupin e bukur në pla
Një gotë me çaj të ëmbël, zgjidhje e mirë për të luftuar stresin Nëse ndiheni të stresuar në zyrë, një çaj i ëmbël ose kafe duket si alternativa më e mirë. Sipas shkencëtarëve, konsu
Gratë siriane përgatiten për të luftuar kundër ISIS-it (FOTO LAJM) Rreth 210 gra nga Siria janë trajnuar për rreth 15 ditë nga Forcat Demokratike të Sirisë (SDF), për të luftuar kundër or
ARM dhe MPB të angazhuar për të luftuar zjarret Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e fundit mori vendim që Ministria e Punëve të Brendshme ta rrisë prezencën
New York-u pushtohet nga minjtë, 32 milionë dollarë për t'i luftuar Në Grand Concourse të Bronxit në muajin shkurt ishte raportuar për një të vdekur nga “leptospiroza” e ngjitur në urinën
5 metoda praktike për të luftuar celulitin 1.Qëndroni Të Hidratuar Është një fakt tashmë që nëse ju nuk pini ujë mjaftueshëm çdo ditë atëherë trupi juaj nuk do të
Fisi i izoluar ku lahen me urinën e lopës për të luftuar infeksionet (FOTO LAJM) Jeta e një fisi në Sudanin e Jugut, po bën xhiron e rrjeteve sociale duke befasuar njerëzit. Pak njerëz kanë mundësi
Tmerr në Londër, njerëzit hidhen nga dritarja për t'u shpëtuar flakëve Zjarri në Grenfell Tower në Estate West Lancaster u raportua në orën 00:54 dhe rreth 200 zjarrfikës janë ende duke luftu
Xhenxhefili, 10.000 herë më i mirë se kimioterapia për të luftuar kancerin Xhenxhefili është një bimë shumë e dobishme. Ai tashmë nuk përdoret vetëm në kuzhinë si erëz, lëng ose vaj, por si nj
"Vetëvendosje gaboi rëndë që nuk u 'shkri' në LDK" Haki Abazi ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje gaboi rëndë që nuk shkoi në listë të përbashkët me LDK'në, dhe pavarësisht d
6 ekipe luftojnë për titullin në javën e fundit, kampionati më i luftuar në Europë Në shumë kampionate europiane çështja e titullit është thuajse e mbyllur, por në Ligue 2 në Francë duhet të presim 90 mi
SHBA-të do furnizojnë me armë kurdët për të luftuar ISIS-n në Siri Presidenti amerikan, Donald Trump ka miratuar sot furnizimin me armë për forcat kurde që luftojnë të ashtuquajturin “Sht
Supë me brokoli për të luftuar kancerin Përzierja e brokolit bën një supë të shkëlqyer, të shëndetshme dhe të butë – përkundër faktit se kjo supë me të vërtetë