999 rezultate për

luftuar

Irenej nuk ndalet së luftuari Kosovën, ky është provokimi i ulët i radhës Sipas asaj që raportojnë mediet e Beogradit, Kisha Ortodokse Serbe ka përgatitur një tjetër provokim ndaj Republikës së
Call of Duty i kultivoi aftësitë ushtarake per të luftuar ISIS Të gjithë kemi kaluar disa orë duke luajtur lojëra të ndryshme luftarake me armë, shpesh duke menduar se po që se do të
Britanikët përgatiten të luftojnë me forcat turke në Siri (FOTO LAJM) Burrat britanikë janë në mesin e një grupi vullnetarësh ndërkombëtarë që po përgatiten për të luftuar kundër forcave të
Disa metoda praktike për të luftuar celulitin 1.Qëndroni Të Hidratuar Është një fakt tashmë që nëse ju nuk pini ujë mjaftueshëm çdo ditë atëherë trupi juaj nuk do të
Gjithçka që duhet të dini për të luftuar gripin te fëmijët tuaj Dr. Niketa Koliçi, mjeke neonatologe në Spitalin Amerikan, jep disa këshilla se si të mbroni dhe të trajtoni fëmijet tua
Mirsad Ndrecaj duke luftuar në vijën e frontit! (FOTO) Një foto të rrallë të Mirsad Ndrecajt duke luftuar në vijën e frontit, e ka publikuar në rrjetet sociale vëllai i tij Yl
BE emëron një grup të nivelit të lartë për të luftuar fake news Komisioni i BE-së ka emëruar një grup të nivelit të lartë prej 39 ekspertësh për të luftuar lajmet e rreme dhe dezinform
Një mënyrë krejtësisht natyrale për të luftuar diabetin Rënia në peshë dhe aktiviteti fizik mund të jenë më efektive sa i takon luftës kundër diabetit sesa ilaçet, sipas një st
187 vjet burg për kosovarët që kanë luftuar në Siri e Irak Shteti i Kosovës zë vendin e parë në Ballkan sa u përket dënimeve që ka shqiptuar për personat që kanë marrë pjesë në lu
Hudhra ndihmon në luftën kundër kancerit Për shekuj, hudhrat janë përdorur si një ilaç natyror. Atletët në Olimpiadën e parë në Greqinë e lashtë e konsumuan a
Ndryshohet historia: Ndërhyrje në ADN-në njerëzore për të luftuar sëmundjet Për herë të parë në histori, është bërë e mundur që në ADN-në e njeriut të kryhet "kirurgji kimike", për të eleminuar s
Erëzat për të luftuar të ftohtin Në zemër të dimrit rrezikojmë të kalojmë festat mes ftohjes, gripit, dhe kollës së bezdisshme, por ushqimi natyral na nd
Si të përdorni kungullin për të luftuar kolesterolin, yndyrnat dhe trigliceridet Në ditët e sotme, shumë njerëz nuk mendojnë me të vërtetë për efektet e ushqimeve që zakonisht konsumojnë në të gjithë s
Rezultatet e Vetingut, Xhafaj jep paralajmërim të fortë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur sot për luftën kundër krimit të organizuar në Shqipëri dhe në rajon në një k
Ndryshohet historia: Ndërhyrje në ADN-në njerëzore për të luftuar sëmundjet Për herë të parë në histori, është bërë e mundur që në ADN-në e njeriut të kryhet "kirurgji kimike", për të eleminuar s
Shtatë persona që i kanë dëgjuar ligjëratat e Idriz Bilibanit kanë luftuar në Siri Së paku 7 persona, të cilët i kanë dëgjuar ligjëratat e Imamit Idriz Bilibani, kanë përfunduar të vrarë, ose janë gjykua
Disa metoda praktike për të luftuar celulitin 1.Qëndroni Të Hidratuar Është një fakt tashmë që nëse ju nuk pini ujë mjaftueshëm çdo ditë atëherë trupi juaj nuk do të
"Bukuroshja e Fjetur" zgjohet për të luftuar Vladimir Putinin Ksenia Sobchak, pjesëtarja joshëse e opozitës ruse paralajmëron garën presidenciale. Udhëheqësja e pasur televizive ka p
Suedia planifikon gardhe digjitale për të luftuar sulmet terroriste me kamionë Ministri i Infrastrukturës së Suedisë, Tomas Eneroth planifikon të prezantojë digjitalizime gjeografike në zonat kryesor
Bjordi përlot me mesazhin e ndjerë për Adelën: Zemër më fal për çdo gjë Ndarja nga jeta e Adelajda Xhamanit ka prekur shumë njerëz por mesa duket rrëfimi që do t'ju përlotë pafund është ai i