999 rezultate për

lufte

128 vjeçari pretendon se është Hitleri: Nuk jam unë i keqi vetëm se humba luftën Një burrë i moshuar nga Salta e Argjentinës, ka pohuar se ai është diktatori famëkeq gjerman Adolf Hitler dhe se i ka ka
Spektakël në Luftëtari-Kukësi, veriorët konfirmohen nënkampionë Kukësi konfirmohet përsëri nënkampion në Superiore, siç ka bërë shpesh në këto vite që kur ka zbarkuar në elitën e futbo
"Më është ndalur oksigjeni", deputetja shqiptare rrëfen luftën me COVID-19 Këngëtarja e njohur dhe deputetja e PDK Eliza Hoxha e prekur nga koronavirusi përmes një postimi në “Facebook”, ka rrëfy
Bota në "luftë" me Covid-19! Mësoni sa viktima e sa miliona të infektuar janë shënuar deri sot COVID-19 është lufta e përditshme në botë. Ky virus i cili ende është në një fazë agresive të tij, po merr me mijëra jet
Të pathënat, kur gjeneral Spiro Moisiu refuzoi Enverin dhe nuk shkoi në Pallatin e Brigadave Publikohet historia e panjohur e Spiro Moisiut, ish-ushtarakut të karrierës që edhe pse në “Revolucionin e Qershorit” ki
Të mërzitshme? Do mahniteni sa bukur dukeshin "gjyshet tona" në lule të rinisë (FOTO LAJM) Disa mund të mendojnë se gjyshërit tanë kishin një jetë mjaft të mërzitshme, ndoshta sepse nuk kishin internet, media so
Flet Emiri nga Tetova që fitoj luftën me virusin (VIDEO) Emir Useini është 25 vjeçar nga Tetova. Luftën me virusin Covid 19 e ka fituar. Ndërsa thotë se qytetarët e infektuar
Hoxha publikon video të parcelave me kanabis mes Shqipërisë: Nuk kërkuan pagë lufte (VIDEO) "I vetmi sektor, që jo vetëm që nuk kërkoi page lufte nga paketat e ndihmës Rama-Ben Ahmetaj, por ka hapur me mijëra ven
Mes "luftës" në Infektiv, Tritan Kalo feston ditëlindjen Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka festuar ditëlindjen e tij ditën e sotme në Infektiv. Ministrja e Shendetes
Thaçi: Nëse veprohet drejt, do të dëshmohet që s’kam bërë krime lufte Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur para medieve pas intervistimit të sotëm që ishte rrjedhimisht dita e katër
Akuzat për krime lufte, Thaçi merret sërish në pyetje sot në Hagë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe ditën e sotme do të merret në pyetje nga zyra e Prokurorisë së Specializuar në Ha
Krime lufte ndaj civilëve serbë? Ish- zëdhënësi i DASH: Ky ishte 1% i problemit të luftës në Kosovë Ish- zëdhënësi i DASH, James Rubin në një intervistë për emisionin "Real Story" të Sokol Ballës në News24 nuk beson se s
E DHIMBSHME/ Gruaja tek Infektivi në luftë për jetën, fëmijët i dërgojnë lule për ditëlindje Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka treguar luftën që bëhe
Në luftë me vdekjen prej muajsh, Kalo i bën apel Ramës për rritje rroge Mjeku infeksionist Tritan Kalo në një shkrim në mediat sociale i ka bërë thirrje qeverisë për rritje page për personelin
Ziadin Sela: Me Albin Kurtin më lidh nevoja për ndryshim dhe koncepti i luftës kundër korrupsionit (VIDEO) Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka folur për gjërat që ai mendon se i ka të përbashkëta me liderin e LVV
Përfundon prej 6 orësh intervistimi i Thaçit, do të vazhdojë edhe nesër Rreth 6 orë ka zgajtur intervistimi i presidentit Hashim Thaçi nga Dhomat e Specializuara në Hagë. Intervistimi për t
Thaçi hyn në Gjykatën Speciale, kush është amerikani që e mbron Pas akuzave kriminale, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Gjykatën Speciale të Hagës. Në
Thaçi në Hagë, Haradinaj reagon ndaj akuzave për krime lufte Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet sot në Hagë ku do të merret në pyetje për një akt akuzë të re të rëndë mbi vr
Kosova është viktimë, Thaçi ka një mesazh për ata që mendojnë se ka kryer krime lufte Pasditen e kësaj të diele, Hashim Thaçi ish-udhëheqësi politik i UÇK-s sot president, nga aeroporti Nënë Tereza është ni
Kuvendi miraton Rezolutën për luftën e UÇK në të cilën dërgohen mesazhe për Gjykatën Speciale Pas votimit të dytë, në Kuvendin e Republikë së Kosovës është miratuar më 61 vota Rezoluta “për unitetin politik e qytet