999 rezultate për

lufte

Luftëtarin e braktis trajneri, Bregu sërish në Superiore! Merkato është drejt fundit dhe ende Dejvi Bregu nuk ka vendosur se ku do ta vijojë karrierën. Tirana e tentoi pak kohë m
Ktheu Elbasanin në "arenë lufte", familjarët lënë trupin e 71-vjeçarit akoma në morg Dita e djeshme nuk ishte aspak e lehtë për qytetin e Elbasanit i cili u kthye në një arenë lufte. Pas 5 orësh reziste
"Luftë" e vërtetë në Elbasan, ekzekutohet 71-vjeçari pas 5 orësh rezistencë RENEA ka neutralizuar 71-vjeçari, Lefter Zhidru, i cili i armatosur prej 5 orësh, nuk iu bind thirrjes për t’u dorëzuar
Sergino Dest fut në "luftë" Bayernin dhe Barcelonën Ylli amerikan ka tërhequr interesimin e disa skuadrave të mëdha evropiane duke përfshirë Barcelonën dhe Bayern Munih.
Nuk keni marrë ende pagën e luftës, ky është afati i fundit i aplikimit Afati i fundit për personat që nuk kanë plotësuar dokumentacionin për pagën e luftës, është data 25 shtator. Drejtoresha
"Mire se vjen luftëtar", Interi prezanton Vidal Arturo Vidal është zyrtarisht lojtar i Interit. Njoftimi u dha nga klubi zikaltër nëpërmjet kanaleve zyrtare. Mesfus
"Zot t’i dalim këtij vatani", Meta me mesazh të fortë nga Zall Dardha Kreu i vendit, Ilir Meta ka vizituar sëfundmi fshatin Zall Dardhë të Dibrës nga ku ka ndarë emocionet e tij. Në një
Në luftë me COVD-19, Manastirliu jep lajmin e mirë për mjekët e infermierët Prej muajsh, stafi mjekësor në Shqipëri po lufton denjësisht me COVID-19, duke venë cdo ditë veten në rrezik. Gjatë
Katër ditë në luftë me flakët, vijon të mbetet aktive vatra e zjarrit në Priskë Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në Priskë, vetëm pak kilometra larg Tiranës. Si pasojë e ndryshimit të drejtimit
Tre javë luftë me vdekjen dhe i intubuar, 65 vjeçari mposht koronavirusin Arben Dojaka është 65-vjeçari, i cili ka arritur të mposhtë koronavirusin pas tre javë intubim. Sot vetë ministrja Og
Ministri turk kërcënon me luftë Greqinë: Mos u bëni meze për të tjerët Ministri i Mbrojtjes i Turqisë Hulusi Akar i ka dhënë një mesazh të fortë Greqisë duke e paralajmëruar që të mos bëhet
Kreshnik Spahiu plas "bombën": Kërkesat e Greqisë për detin, mund të sjellin situatë lufte Deklarata e kryeministrit grek për zgjerimin me 12 milje në detin Jon, ka ngjallur jo pak debat në vend. Me një lidhj
"Qentë" robotë të luftës bëhen pjesë e ushtrisë amerikane (FOTO LAJM) Dukej si një skenë nga një film fantastiko-shkencor. Nga një avion dalin, përveç ushtarëve, edhe miqtë e tyre me katër k
Të mërzitshme? Do mahniteni sa bukur dukeshin "gjyshet tona" në lule të rinisë (FOTO LAJM) Disa mund të mendojnë se gjyshërit tanë kishin një jetë mjaft të mërzitshme, ndoshta sepse nuk kishin internet, media so
"Luftë" jashtë Kuvendit, këto janë politikanet më të bukura në Shqipëri (FOTO LAJM) Në Shqipëri të gjithë janë hutuar nga Rama dhe tentativa e tij për të qenë më sharmanti. Por për të zbutur disa axhe
Mijëra xhihadistë në Siri, gati për luftë kundër Greqisë (FOTO LAJM) "Në rast lufte me Greqinë, jemi gati që të shlyejmë borxhin tonë ndaj Turqisë". Kështu janë shprehur krerët e Ushtri
Në rrugë e mban dhe në lokal e heq, Dashamir Shehi "luftë" me maskën Kur vjen puna te maska, shqiptarët e gjejnë pak të vështirë tja kuptojnë funksionin dhe ta vënë në praktikë. Kështu k
Era e luftës në Mesdhe: Turqia apo Greqia? Cila ka ushtrinë më të fuqishme Turqia dhe Greqia janë në një rivalitet të fortë mes tyre në Mesdhe duke bërë që NATO të japë alarmin për një luftë të v
Luftë e ashpër ndërmjet ketrit dhe qukapikut për një arrë (FOTO LAJM) Një ketër është kapur duke i rezistuar luftës ndërmjet një qukapiku, i cili tentonte t’ia vjedhte arrat. Fotografitë
Paralajmërim për luftë, gjenerali turk kërkon vetëm 48 orë kohë që Greqia të tërheqë ushtrinë Prej kohësh situata mes Turqisë dhe Greqisë është tensionuar, teksa së fundmi gjenerali turk në pension Deniz Kutluk i k