999 rezultate për

lufte

Tensione "lufte" në Mesdhe! Greqia jep alarmin pas aksionit të Turqisë Janë rikthyer ndjeshëm tensionet në Mesdhe. Kryeministri grek mësohet se ka zhvilluar një bisedë telefonike me President
Pse njerëzit janë të fiksuar me nazizmin? Interesi i njerëzve ndaj Hitlerit ka lënë shumë historianë pa fjalë Fiksimi i popullit me Hitlerin dhe nazistët është
Kroacia arreston tetë serbë për krime lufte në ish-Jugosllavi Policia kroate ka arrestuar sot tetë të dyshuar në zonën e rajonit të Vukovarit, për krime lufte gjatë vitit 1991 në Ovç
"Me lëkurët e shqiptarëve do qepim rroba", nga vrasja te thirrja për luftë e Agimit të Artë Ditën e sotme Gjykata e Apelit në Athinë e shpalli Agimin e Artë organizatë kriminale shkruan albeu.com. Por pse Agim
Adele dhe Naomi Campbell "në luftë" për të fituar dashurinë e reperit të njohur (FOTO LAJM) Adele dhe Naomi Campbell kanë nisur një luftë të hapur me njëra-tjetrën për të fituar vëmendjen e reperit Skepta. Burime
"Luftë" e hapur! Meta sulmon ashpër Ramën: Ndaje mendjen, ose je shtatzënë ose nuk je! Presidenti i Republikës Ilir Meta foli me tone të ashpra, teksa komentoi votimin e djeshëm në Parlament të ndryshimeve n
Rikthehen tensionet e "luftës" në Mesdhe, veprimi i Turqisë tërbon Greqinë Pavarësisht se u fol për një paqe, është rikthyer tensioi mes Greqisë dhe Turqisë. Kjo për skak të dy anijeve turke t
"Ra për atdheun", ish-futbollisti i ri vdes në frontin e luftës Lufta e ashpër midis Armenisë dhe Azerbajxhanit i ka marrë jetën ish-futbollistit Liparit Dashtojan. Djaloshi 22-vje
4 persona humbin jetën në luftë me COVID-19 Katër persona kanë humbur jetën ditën e sotme nga COVID-19. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit kanë q
Italia sërish në luftë me COVID-19, kaq sa persona kanë rezultuar pozitiv vetëm sot Në Itali janë rikthyer ndjeshëm infektimet e COVID-19. Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar një numër i lartë i
Luftë me Armeninë, Erdogan paralajmëron se do të ndihmojë Azerbajxhanin "me të gjitha mjetet" “Si Turqi, ne do të vazhdojmë të mbështesim vëllezërit tanë azerbajxhanas në bazë të parimit ‘dy shtete, një komb’, me t
Kapiteni i Armenisë heq fanellën dhe i bashkohet luftës Lufta që ka filluar midis Armenisë dhe Azerbajxhanit dhe që përfshin gjithashtu Turqinë, ka prekur futbollin… dhe në çfa
Dyshohet se u vra nga xhaxhai gjatë luftës, trupi i 16 vjeçares do të dërgohet jashtë shtetit Vazhdojnë hetimet për 16-vjeçaren e vrarë në kohën e luftës në malet e Llaushës, krim për të cilin akuzohet xhaxhai i sa
Armenët dhe azerët në lufte frontale, frika më e madhe janë Rusia dhe Turqia Armenia dhe Azerbajxhani janë tashmë në një konflikt të armatosur mes tyre për rajonin e Nagorno Karabakh-ut. Armenë
“Koha e llogarisë”: Erdogan kërcënon Armeninë pas luftës me Azerbajxhanin Presidenti i Turqisë Rexhep Tayyib Erdogan ka hedhur akuza të forta ndaj Armenisë pas luftës që ka nisur me Azerbajxhani
Turqia dërgon avionët në kufi me Armeninë, luftë e ashpër në rajon Prej 48 orëve vijojnë përplasjet mes ushtrisë së Azerbajxhanit dhe Armenisë në zonën malore të Nagorno Karabakh-ut duke
Luftëtarin e braktis trajneri, Bregu sërish në Superiore! Merkato është drejt fundit dhe ende Dejvi Bregu nuk ka vendosur se ku do ta vijojë karrierën. Tirana e tentoi pak kohë m
Ktheu Elbasanin në "arenë lufte", familjarët lënë trupin e 71-vjeçarit akoma në morg Dita e djeshme nuk ishte aspak e lehtë për qytetin e Elbasanit i cili u kthye në një arenë lufte. Pas 5 orësh reziste
"Luftë" e vërtetë në Elbasan, ekzekutohet 71-vjeçari pas 5 orësh rezistencë RENEA ka neutralizuar 71-vjeçari, Lefter Zhidru, i cili i armatosur prej 5 orësh, nuk iu bind thirrjes për t’u dorëzuar
Sergino Dest fut në "luftë" Bayernin dhe Barcelonën Ylli amerikan ka tërhequr interesimin e disa skuadrave të mëdha evropiane duke përfshirë Barcelonën dhe Bayern Munih.