999 rezultate për

lufte

VV e LDK nuk votojnë pro ligjit për vlerat e luftës së UÇK-së Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk votuan sot për projektligjin për mbrojtj
Ishujt që pushtohen të parët në rast lufte, harta turke shkakton alarm në Greqi Tensioni vijon të jetë i lartë mes Turqisë dhe Greqisë me rikthimin gjatë mëngjesit të sotëm në Zonën Ekskluzive Ekonomi
Projektligji për vlerat e UÇK-së: Mbrojtje apo frikësim? Kuvendi i Kosovës pritet që të enjten të votojë në parim Projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së Ushtrisë Çli
Miratohen mbi 5 mijë paga lufte për punonjësit e larguar të transportit Qeveria ka miratuar sot 5191 paga lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna për Qershorin 2020 si pasojë e situatës
"Jeta ime ishte në rrezik”, kryeinspektorja e ISHSH fiton luftën me COVID-19 Kryeinspektorja e Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor, Vjollca Braho e ka fituar betejën me koronavirusin, pas një muaj
Hakmarrje, luftë dhe sherre! Meri Shehu zbulon si do jetë kjo javë për shenjat e zodiakut Astrologia e njohur Meri Shehu ka paralajmërua të gjitha shenjat por në veçanti shenjën e Dashit, Bricjapit, Gaforrës dh
Vjosa Osmani: UÇK-ja nuk është në rrezik nga populli Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se qytetarët e Kosovës kanë ndjenjë e respekt për luftën çlir
Italia i vjen në ndihmë Kosovës në luftën kundër covid-19, dërgon një ekip mjekësor ushtarak Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka njoftuar se Italia do të dërgojë një ekip mjekëso
Bejruti si fushë lufte: Ishte si një bombë bërthamore, vend i mallkuar! (FOTO&VIDEO) Zona e Bejrutit ku ndodhën dy shpërthime pasditën e sotme ngjan me një zonë lufte. Porti është kthyer në gërmadhë nga
Italia i kthen "nderin" Shqipërisë, mbërrijnë mjekët që do të ndihmojnë luftën me COVID-18 Duket se ka ardhur dita që ndihma që Shqipëria i dha Italisë, të kthehet pas. 7 mjekë e infermierë kanë ardhur si ndi
128 vjeçari pretendon se është Hitleri: Nuk jam unë i keqi vetëm se humba luftën Një burrë i moshuar nga Salta e Argjentinës, ka pohuar se ai është diktatori famëkeq gjerman Adolf Hitler dhe se i ka ka
Spektakël në Luftëtari-Kukësi, veriorët konfirmohen nënkampionë Kukësi konfirmohet përsëri nënkampion në Superiore, siç ka bërë shpesh në këto vite që kur ka zbarkuar në elitën e futbo
"Më është ndalur oksigjeni", deputetja shqiptare rrëfen luftën me COVID-19 Këngëtarja e njohur dhe deputetja e PDK Eliza Hoxha e prekur nga koronavirusi përmes një postimi në “Facebook”, ka rrëfy
Bota në "luftë" me Covid-19! Mësoni sa viktima e sa miliona të infektuar janë shënuar deri sot COVID-19 është lufta e përditshme në botë. Ky virus i cili ende është në një fazë agresive të tij, po merr me mijëra jet
Të pathënat, kur gjeneral Spiro Moisiu refuzoi Enverin dhe nuk shkoi në Pallatin e Brigadave Publikohet historia e panjohur e Spiro Moisiut, ish-ushtarakut të karrierës që edhe pse në “Revolucionin e Qershorit” ki
Të mërzitshme? Do mahniteni sa bukur dukeshin "gjyshet tona" në lule të rinisë (FOTO LAJM) Disa mund të mendojnë se gjyshërit tanë kishin një jetë mjaft të mërzitshme, ndoshta sepse nuk kishin internet, media so
Flet Emiri nga Tetova që fitoj luftën me virusin (VIDEO) Emir Useini është 25 vjeçar nga Tetova. Luftën me virusin Covid 19 e ka fituar. Ndërsa thotë se qytetarët e infektuar
Hoxha publikon video të parcelave me kanabis mes Shqipërisë: Nuk kërkuan pagë lufte (VIDEO) "I vetmi sektor, që jo vetëm që nuk kërkoi page lufte nga paketat e ndihmës Rama-Ben Ahmetaj, por ka hapur me mijëra ven
Mes "luftës" në Infektiv, Tritan Kalo feston ditëlindjen Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka festuar ditëlindjen e tij ditën e sotme në Infektiv. Ministrja e Shendetes
Thaçi: Nëse veprohet drejt, do të dëshmohet që s’kam bërë krime lufte Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur para medieve pas intervistimit të sotëm që ishte rrjedhimisht dita e katër