999 rezultate për

lufte

Përgjimet e Ndraghetas, reagon ambasadori italian Ambasadori italian, Fabrizio Bucci, ka reaguar lidhur me përgjimet e antimafias italiane për grupin mafioz të Ndraghetas
Ndrangheta në Shqipëri, reagon ambasadori italian në Shqipëri (FOTO LAJM) Ambasadori italian në Shqipëri, Fabrizio Bucci ka reaguar për herë të parë në lidhje me përgjimet e antimafias italiane,
Breshëri plumbash ndaj shqiptarit në Greqi, në luftë për jetën (VIDEO) Një atentat i rëndë ka ndodhur në Greqi ditën e sotme. Sipas mediave vendase mësohet se ndaj një shqiptari është kry
"Shota", luftëtarja e UÇK-së thirret për të dëshmuar nga Gjykata Speciale Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim ish-ushtares së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadete Doda – “Shota
Ky mund të jetë kundërshtari i ardhshëm i Poirier McGregor u përball me të papriturën, pasi u mposht me nokaut nga Dustin Poirier në ndeshjen e tij të rikthimit. Irlan
Poirier bëhet luftëtari i parë në histori që fiton me nokaut ndaj McGregor (VIDEO) Dustin Poirier ka dalur fitimtar nga dueli me Connor McGregor në kuadër të UFC 257. Dustin Poirier ka mposhtur Connor
Greqia zgjeroi nga 6 në 12 milje ujërat, mediat gjermane: Shkak për luftë nga Turqia! "Nëse Athina zbaton këtë zgjerim në Egje, Turqia mund ta shohë atë si një shkak për luftë..." Parlamenti grek votoi j
"Këtu është luftë", zbardhet mesazhi i fundit i biznesmenit italian të zhdukur në Shqipëri Detaje të reja bëhen me dije nga zhdukja misterioze e biznesmeni Davide Pecorelli pak ditë më parë në Shqipëri. Pecor
Supersfida McGregor-Poirier, sa do të përfitojnë dy luftëtarët? Conor McGregor do të rikthehet sërish në kafaz për të luftuar, teksa përballë do të ketë Dustin Poirier, të cilin gjasht
Osmani: Skënderbeu është frymëzim i rezistencës dhe i luftës për liri Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar heroin tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënde
Lajmi i divorcit po bën bujë, Kim dhe Kanye "në luftë" për shtëpinë 60 milion dollarëshe (FOTO LAJM) Gjatë gjithë verës Kim Kardashian dhe Kanye West ishin në qendër të vëmendjes duke u përfolur për ndarje e ribashkime. M
Humbi të atin, Gentian Zenelaj publikon foto nga spitali gjatë luftës me Covid-19 (FOTO LAJM) Pasi humbi të atin para pak ditësh, Gentian Zenelaj ka njoftuar se dhe ai është prekur nga koronavirusi. Përmes një
Ish-luftëtari i UÇK-së pret 2021 me breshëri dhe ka një mesazh për shokët në Hagë (VIDEO) Një “breshëri kallashi” i ka paraprirë më pas festës së fishekzjarreve. Kjo ishte mënyra me të cilën ish-ushtari i UÇK-s
24 ditë luftë me COVID-19, ndërron jetë babai i avokatit të njohur shqiptar COVID-19 i ka marrë jetën babait të avokatit Altin Goxhaj. Enver Gjoxhaj i cili ishte infektuar nga Covid-19 dhe nuk
Skandaloze! Drejtoresha i shpall "luftë" vartëses: Unë jam armikja numër 1! Fiks Fare solli rastin e një drejtoreshe të një shkolle 9- vjeçare në Elbasan e cila e quan veten ‘armiken’ numër një të
Vodhi 155 milion lekë të "pagës së luftës", merret vendimi për hakerin nga Durrësi Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Denis Trungun. Ky i fundit u arrestua për mashtrim kompjuterik dhe dyshohet se ka përf
PD për ndryshimet në qeveri: Ka vetëm riciklim, luftë brenda klaneve Partia Demokratike përmes sekretarit të përgjithshëm të saj Gazment Bardhi ka reaguar për ndryshimet që bëri kryeministr
61 ditë në luftë me koronavirusin, deputeti bën dedikimin emocionues për bashkëshorten (FOTO LAJM) Deputeti Andi Përmeti, ka arritur të mposhtë koronavirusin pas 61 ditësh të vështira. Së fundm, deputeti shkruan në prof
Zbulohet skema: Si i zhvati hakeri nga Durrësi 155 milion lekë Zbardhen detaje të reja nga arrestimi i 32-vjeçarit nga Durrësi, Denis Trungu, i cili kishte përfituar një shumë të kons
Vodhi 150 milion lekë përmes kompjuterit, arrestohet i riu që zhvati "36 paga lufte" Një 32 vjeçar është arrestuar pasi ka përfituar mbi 150 milionë lekë përmes mashtrimit kompjuterik. I riu me preceden