999 rezultate për

luftar

Anija luftarake kineze sekuestron dronin nënujor të SHBA-ve, protestojnë amerikanët Një anije luftarake e flotës detare kineze ka pikasur dhe sekuestruar një dron nënujor të lëshuar nga një anije amerikan
Ministri grek: Greqia nuk ka qenë asnjëherë luftarake, as tani nuk është Ministri grek i Mbrojtjes Panos Kamenos, ka bërë një hap pas dhe është tërhequr nga deklaratat e tij që fliste për fuqin
Veliaj nderon me “Simbolin e qytetit” aktorin e njohur, Luftar Paja Aktori shqiptar i njohur për dhjetëra role në kinematografi dhe në teatër, Luftar Paja u ndërua me titullin “Simbol i Qy
Kuvajti investon 5 miliardë dollarë për të blerë 28 "super-avionë" luftarakë Një zyrtar i lartë i ushtrisë kuvajtiane ka njoftuar se Kuvajti do të marrë 28 "F-18 Super Hornet" për të zëvendësuar nj
Kuvajti nënshkruan një kontratë për blerjen e 28 avionëve luftarakë F-18 Kuvajti do të marrë 28 F-18 Super Hornet për të zëvendësuar një model më të vjetër të këtij avioni luftarak amerikan, në
Aeroplani me gazetarët rusë gjurmohet nga avionët luftarakë zviceranë (VIDEO) Një aeroplan me gazetarë rusë që janë pjesë e samitit të APEC në Peru, është gjurmuar nga disa avionë luftarakë të Zvicr
"Paqësori" Basha mbron "luftarakun" Paloka për grushtin ndaj Beqës Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se opozita nuk po bllokon hapjen e negociatave. Basha duke
Ja anijet luftarake kineze që po blen Malajzia (FOTO LAJM) Kryeministri malajzian, Najib Razak, konfirmoi nga Pekini miratimin e blerjes historike të katër anijeve luftarake kinez
Ja anijet luftarake kineze që po blen Malajzia (FOTO LAJM) Kryeministri malajzian, Najib Razak, konfirmoi nga Pekini miratimin e blerjes historike të katër anijeve luftarake kinez
Ja "bishat" luftarake që do blejë Turqia (FOTO LAJM) Turqia pritet që të blejë 24 aeroplanë luftarakë "Lockheed Martin F-35". Lajmin e ka bërë të ditur sot ministri turk
Kina sfidon SHBA-të dhe Rusinë, prezanton avionin luftarak J-20 (VIDEO) Kina është duke e ngushtuar me hapa të shpejtë hendekun me dy superfuqitë e tjera ushtarake botërore, SHBA-së dhe Rusisë
Ja 10 avionët më të frikshëm amerikanë (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kryesojnë në listat për municionet dhe mjetet luftarake më të fortat dhe më të rrezkishm
Alarmohet Finlanda / Avioni luftarak rus shkeli hapësirën ajrore Ministrja e mbrojtjes së Finlandës ka thënë se dyshon se një avion luftarak rus ka shkelur hapësirën ajrore më 6 tetor p
Rivalitet NATO-Rusi, anija luftarake ruse ankorohet në Korfuz (VIDEO) Lëvizje të shumta të NATO-s dhe Rusisë po ndodhin në rajon. Anija luftarake me teknologjinë më të përparuar të flotë
Tensione në qiell, Japonia dhe Kina nxjerrin avionët luftarakë Japonia ka ngritur në fluturim avionët e saj luftarakë gjatë së dielës, pasi 8 avionë kinezë u panë të fluturonin mes di
Bombarduesit amerikanë shkatërrojnë fabrikën e armëve kimike të ISIS Avionët luftarakë të SHBA-së kanë shkatërruar një fabrikë në Irak, e cilat ishte përdorur nga anëtarët e të ashtuquajtur
Ministria e Mbrojtjes u përgjigjet akuzave për shpërdorim fondesh Ministria e Mbrojtjes me anë të një komunikate me shkrim ka reaguar ndaj akuzave të LSDM lidhur me tenderin e kësaj min
Valon Berisha: Shqiptarët janë gjithmonë luftarakë Salzburg është kualifikuar në play¬off të Ligës së Kampionëve, e për këtë një meritë shumë të madhe e ka Valon Berisha,
Përplasjet në Siri, rebelët thyejnë rrethimin e vendosur nga qeveria Sulme intensive kanë nisur ditën e sotme në qytetin Sirian të Aleppo-s pasi një grup rebelësh është përpjekur të thyej
Tanket e ushtrisë turke dalin në rrugë, avionët luftarak F-16 fluturojnë mbi Ankara (VIDEO) Ushtria turke ka realizuar grushtetin duke marrë pushtetin politik të vendit. Mediat kanë publikuar edhe pamje të tan