999 rezultate për

luftar

Serbia mori avionë luftarak nga Rusia, por përballet me një surprizë që do t'i kushtojë shumë (FOTO LAJM) Anëtaret NATO-s Rumania dhe Bullgaria po kundërshtojnë që nëpër territoret e tyre të fluturojnë aeroplanët luftarak "MIG
Rrëzohet në Uashington aeroplani luftarak F-16 (VIDEO) Një aeroplan luftarak i tipit F-16, është rrëzuar dy milje larg bazës ushtarake “Andrees” në Uashington. Të paktën nj
"Nga Putin!", Rusia i dhuron 6 avionë luftarakë dhe 30 tanke Serbisë (FOTO LAJM) Rusia i ka bërë dhuratë Serbisë gjashtë avionë luftarakë të avancuar "MiG-29" dhe 30 tanke "T-72". Lajmin e kanë bërë të
Këta janë aeroplanët më të mirë luftarakë të shekullit 21 (FOTO LAJM) Që nga vitet ’40 të shekullit të kaluar, aviacioni ushtarak ka arritur të prodhojë katër gjenerata të aeroplanëve lufta
Sputnik: Kosova po kërkon të blejë avionë luftarakë nga SHBA-të (FOTO LAJM) Kosova po kërkon të blejë tanke, artileri, avionë luftarakë dhe drone nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës,ndërsa analist
Arrestohet tepelenasi në Tiranë, shiste tritol e municione luftarake Policia e Shtetit ka finalizuar me sukses operacionin “Fuqia” ku ka sekuestruar tritol e municione luftarak si dhe ka a
Aeroplanmbajtësja amerikane në Mesdhe, rinisin sulmet ndaj ISIS-it (FOTO LAJM) Avionët luftarake amerikanë kanë filluar neutralizmin e objektivave terroriste të Shtetit Islamik në Irak dhe Siri nga D
SHBA-të nisin 50 helikopterë luftarakë drejt Evropës Lindore Dhjetëra helikopterë amerikanë si “Chinook”, “Apache” dhe “Black Hawk” janë nisur për në qytetin gjerman port të Bremerh
ALARM NE QIELL / Avionët luftarakë britanik rrethojnë aeroplanin e Pakistanit (FOTO LAJM) Avionët luftarak britanik janë ngritur në fluturim dhe gati janë përplasur duke shoqëruar një aeroplan udhëtarësh të lin
Kremlini zbulon avionët e rinj luftarakë (FOTO LAJM) Një dekadë pas fluturimit të parë, Kremlini ka zbuluar zyrtarisht avionët e rinj luftarakë MIG- 35. Avionët janë prez
Aeroplanmbajtësja ruse kalon nëpër Kanalin Anglez nën vëzhgimin e aeroplanëve luftarakë të Britanisë Forcat e armatosura të Britanisë së Madhe kanë përcjellë nga afër kalimin e aeroplanmbajtëses ruse “Admiral Kuznetsov”
TENSIONET / Avionët luftarakë të Britanisë në gadishmëri kundër luftanijes ruse (FOTO LAJM) Luftanijet ruse të cilat kanë kaluar përmes brigjeve britanike, janë përcjellur gjithmonë me tensione. Edhe sot, kal
Profili i një vajze luftarake, rrëfimi i vlonjates që nuk njeh pengesa (FOTO & VIDEO) Ajo është një basketbolliste e talentuar, por edhe një efektive e elitës së Policisë së Shqipërisë, repartit RENEA. Reza
Pentagoni fillon prodhimin e gjeneratës së gjashtë të aeroplanëve luftarakë (FOTO & VIDEO) Aeroplani luftarak i gjeneratës së gjashtë, do të jetë i pajisur me teknologjinë futuristike që do të lëvizë kufijtë e l
Armatoset Kroacia / Refuzon avionët amerikanë F-16, kërkon suedez ose korean (FOTO LAJM) Forcat ajrore kroate po synojnë përmirësimin e armatës ajrore me avionë luftarak suedez "Gripen JAS 39 C/D", dhe të Kore
Rusia forcon ndikimin në Ballkan, mobilizon Serbinë me mjete luftarake (FOTO LAJM) Mediat botërore po flasin për një mobilizim të mundshëm të Serbisë me mjete ushtarake si avionëve luftarakë, tanke dhe a
EMRAT/ Transportonin municione luftarake, pranga dy personave në Tiranë Dy shtetas të moshës 18 dhe 33 vjeç janë arrestuar në flagrancë, pasi po transportonin dy arka metalike, te cilat kishi
Përbindëshi luftarak i rusisë (FOTO LAJM) Është përfunduar me sukses “përbindëshi rus i luftës”. Inxhinieri rus ka arritur të ndërtojë një “përbindësh akrep”
Avionët ngrihen zhurmshëm nga bazat ajrore. Çfarë po ndodh në Turqi?! Turqia ka bërë një hap para, duke bërë gati gjashtë avionë luftarakë F-16 këtë mbrëmje, një shfaqje kjo e fuqisë së saj
Serbia merr avionë luftarak rus kundër shqiptarëve dhe NATO-s Kryeministri serb, Aleksandar Vucic, ka thënë sot se Serbia do të blejë aeroplanë luftarakë nga Rusia për, të mbrojtur