999 rezultate për

luftar

SHBA-të i tregojnë dhëmbët Kim-it gjatë stërvitjeve ajrore në Gadishullin Korean (VIDEO) Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dërguar sot një mesazh të qartë Koresë Veriore gjatë stërvitjeve me stërvitjet aj
Postuan pjesë kallashi në pako, alarm në Rinas Në Rinas janë sekuestruar 3 pako me municione luftarake. Nga raportimet e para mësohet se armët luftarake të ndara në 3
Largohet avioni i fundit luftarak gjerman nga baza turke Pas vendimit të Gjermanisë për tërheqjen e avionëve ushtarakë dhe të zbulimit nga baza ajrore në Inxhirlik të Adanasë, u
ARM dhe Forcat amerikane prezantuan pajisjet luftarake në Shkup (VIDEO) Armata e Republikës së Maqedonisë së bashku me forcat amerikane, prezantuan sot në Shkup një pjesë të pajisjeve të tyre
Irani “mësyn” me anije luftarake në Detin Kaspik (VIDEO) Ushtria iraniane ka dërguar anijet e saj luftarake, sistemet e raketave dhe njësitë komando në Detin Kaspik për një stër
Lëviznin me armë në brez, arrestohen dy të “fortët” e Vlorës Policia ka vënë në pranga dy të rinj në Vlorë. Burime zyrtare bëjnë me dije se rreth orës 03:20, në lagjen "Ujë i Ftohtë
Incident në ajër, aeroplani luftarak rus gati të godasë atë amerikan Një aeroplan luftarak rus ka fluturuar në distancë një metër e gjysmë afër aeroplanit ushtarak amerikan mbi Detin Baltik
Kina i dhuron pajisje luftarake ushtrisë serbe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq mori pjesë në ceremoninë e pranimit të një donacioni kinez për ushtrinë serbe në
Trafikonte armë e municione luftarake, arrestohet 62-vjeçari Është finalizuar me sukses operacioni “Dinamo” ku policia ka vënë në pranga një 62-vjeçar. Mësohet se në pranga ka r
Anija luftarake amerikane përplaset në brigjet japoneze Zona ku ndodhi përplasja është tepër e ngarkuar me anije që shkojnë e vijnë në gjirin e Tokios. Shtatë anëtarë të mar
Çfarë i helmoi simpatizantët e PD në miting? Flet Ministria e Mbrojtjes Ministrisë së Mbrojtjes ka dhënë përgjigjen e parë mbi helmimin e 140 militantëve demokrat në Tiranë gjatë mitingut.
Avioni luftarak rus Su-27 hidhet në sulm ndaj avionit B-52 amerikan Një avion luftarak rus Su-27, u nis në fluturim për të kapur një bombardues strategjik të Shteteve të Bashkuara, B-52 mb
Avionët luftarakë japonezë dhe marina amerikane 'frikësojnë" Korenë e Veriut (FOTO LAJM) Avionët luftarakë japonezë po marrin pjesë në një operacion stërvitor të përbashkët me forcat detare amerikane pranë bri
Tensione në qiell, avioni luftarak për pak sa nuk përplaset me aeroplanin me 185 pasagjerë Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur pasi një aeroplan pasagjerësh për pak sa nuk është përplasur me një avion luftara
Fuqia e motorit të avionit luftarak "ha" mekanikun (VIDEO) Avioni luftarak "A63 Intruder" do të nisej për punë miutash, ndërsa mekanikët po bënin kontrollin përfundimtar të sistem
Tension ne balltik, Rusia dërgon tre anija luftarake pranë ujërave të NATO-s (FOTO LAJM) Tensionet vazhdojnë të jenë të larta mes NATO-s dhe Rusisë ndërkohë që një veprim i fundit i Putinit pritet t'i rrisë ed
Avionët luftarakë të SHBA-ve tregojnë fuqinë në kufi me Rusinë (FOTO LAJM) Dy nga aeroplanët luftarakë më të rinj dhe më të avancuar të Forcës Ajrore të SHBA-ve kanë zbarkuar sot në Estoni për he
66 vjet nga themelimi i aviacionit shqiptar, ja ku u shkolluan pilotët e parë Forcat Ajrore Shqiptare janë një nga tre armët e Forcave të Armatosura Shqiptare e cila përbëhet nga Komanda dhe Shtabi
Nuk arriti të ulej, avioni luftarak amerikan rrëzohet në det Një avion luftarak amerikan F-18 është rrëzuar në një det në jug të Filipineve, gjatë përpjekjeve për t’u ulur në avion
Super avionët ushtarakë me të cilët Rusia po furnizon Emiratet e Bashkuara Arabe (FOTO LAJM) Rusia është në negociata me Emiratet e Bashkuara Arabe për ta furnizuar këtë të fundit me dhjetëra aeroplanë luftarakë “