999 rezultate për

luftar

Avionët luftarak serb edhe sot mbi Preshevë (VIDEO) Avionët ushtarak të Serbisë edhe sot kanë shqetësuar banorët e Preshevës. Që nga mëngjesi aerplanet luftarak kanë flu
Vuçiç komenton avionët luftarakë që u shfaqën në Preshevë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka komentuar rreth fluturimit të aeroplanëve ushtarakë të Serbisë, mbi Preshevë.
Sot serish do të shfaqen avionet luftarakë serbë në kufi me Kosovën Gjatë ditës së djeshme shumë banorë të Preshevës u alarmuan nga prania e avionëve luftarakë të Serbisë, të cilët zgjodhë
Avionët luftarakë serbë shfaqen në kufi të Kosovës (VIDEO) Dy avionë ushtarakë serbë kanë fluturuar mbi Luginën e Preshevës. Ata u panë edhe në kufi më Kosovën. Përmes kësaj vi
Avionët në qiell frikësojnë grekët, reagojnë autoritetet Mesdita e sotme ka qenë shumë e zhurmshme në Athinë ku një numër madh avionësh luftarakë kanë fluturuar mbi qytet duke
Armë e maska në makinë, kapet mat i dënuari për vrasje Policia ka vënë në pranga një 42 vjeçar pranë rrugës së Elbasanit i cili akuzohet për prodhim dhe shitje të armëve lufta
Shpirti luftarak i Levantes, barazon rezultatin në minutën e fundit ndaj Realit (VIDEO) Levante nuk është dorëzuar pasi ka barazuar në "Estadi Ciutat de València". Ai që ka shënuar është sulmuesi italian,
Rrëzohet një aeroplan luftarak rus në Siri Një aeroplan luftarak rus i tipit, Sukhoi 25 është rrëzuar sot në rajnon Idlib të Sirisë, që kontrollohet nga rebelët, t
Ancelotti letër Gattusos për 40-të vjetorin: Në fushë ishte luftaraku im Mes shumë urimeve për 40-vjetorin e tij të lindjes, Xhenaro Gatuzo ka marrë një shumë të veçantë nga Karlo Ançeloti.
Putin habit me reagimin e tij teksa sheh dy avionët luftarakë (VIDEO) Vladimir Putin po udhëtonte për në bazën ajrore Khmeimim në Sirine perëndimore, dhe avioni i tij shoqerohej me se paku d
SHBA nis 20 avionë luftarakë në gadishullin korean Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar 20 avionë luftarakë mbi qiellin koreanojugor, duke filluar stërvitjen ushta
Një bombë aviacioni gjendet në Himarë, bëhet shpërthimi i kontrolluar Një bombë shpërthyese aviacioni është gjendur në Himarë ku më pas Policia ka bërë edhe shpërthimin e kontrolluar. St
Aeroplanët luftarakë të SHBA-ve pajisen me armë laseri Aeroplanët e aviacionit amerikan do të pajisen së shpejti me laser që do të shkrepin topa të vegjël, shkruan “Live scien
Sot, Beogradi mbushet me helikopterë luftarakë Në Beograd është shfaqur shqetësimi për praninë e madhe të helikopterëve gjatë ditës së sotme. Helikopterë të Forcave
Deputeti grek kërcënon Shqipërinë: Të lëshojmë avionët luftarakë mbi Himarë Shembja e ndërtesave në Himarë është çështje delikate që përfshin dy shtete, Greqinë dhe Shqipërinë. Pala greke ka as
FSK blen 2.3 milionë euro municion luftarak Forca e Sigurisë së Kosovës çdo ditë e më shumë po pajiset me armatim të rëndë. E kjo në vazhdën e plotësimit të standar
Rusia demonstron aftësitë e avionit luftarak multifunksional (VIDEO) Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar një video në të cilën tregohen aftësitë e avionit Sukhoi Su-30SM, një avion
Vuçiç: Avionët luftarakë nuk janë kërcënim për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq deklaroi vendi i tij synon një marrëveshje historike me shqiptarët. Ndërkaq, ka t
Ushtarët serbë dhe rusë stërviten me avionë luftarakë (FOTO LAJM) Gjatë katër ditëve të ardhshme pilotët rusë dhe serbë do të shkëmbejnë përvoja dhe njohuri në fushën e përdorimit luftar
SHBA dërgon 6 avionë luftarakë të fuqishëm mbi Korenë e Veriut (VIDEO) Amerika duket se ka dërguar dy bombardues dhe katër avionë luftarakë mbi gadishullin Korean, në një kundërpërgjigje të