999 rezultate për

luftar

Kujdes, një avion luftarak në autostradë (VIDEO) Një pasion për avionët luftarakë apo një automjet për të tërhequr vemendjen? Kjo "makinë" që shihni në një autostradë në
Dukesha Kate, pilotja luftarake më e bukur që keni parë (FOTO LAJM) Çifti mbretëror britanik Princ William dhe Dukesha e Cambridge Kate Middleton vijojnë turin e suksesshëm në Australi ku
Sekuestrohet një sasi municioni luftarak në Krujë Një sasi municionesh luftarake janë sekuestruar gjatë një operacioni të policisë së Krujës. Gjatë kontrolleve të ushtrua
Certifikohen 28 kadetë të FSK-së për lider luftarak Në ambientet e Kazermës “Skënderbeu” të FSK-së, në Ferizaj, sot është mbajtur ceremonia për certifikimin e 28 pjesëtarëv
Kur të gjithë shqiptarët ishin ushtarë (FOTO LAJM) Të rinjtë e sotëm duhet ta kenë dëgjuar shpesh shprehjen e famshme "të bëj zbor", por realisht në praktikë nuk e kanë pr
Armët kimike do të shkatërrohen në det Pas refuzimit të Shqipërisë për të pritur shkatërrimin e armëve kimike të Sirisë, Amerikanët planifikojnë që shkatërrimi
Urdhri i panjohur për të bombarduar qelinë e Nanos në burgun Bënçës Ylli Dimraj, gjenerali 65- vjeçar i cili ka drejtuar aviacionin luftarak në pranverën e mbrapshtë të vitit 1997 ka vendo
Nishani: Mirënjohje për shpirtin luftarak të lojtarëve (FOTO-LAJM) Presidenti Bujar Nishani vlerëson skuadrën kombëtare të futbollit edhe pas humbjes së mbrëmshme përballë Zvicrës. Kreu i
Avioni luftarak i "parkuar" para shtëpisë (FOTO-LAJM) Mbase deri më tani nuk keni parë shpesh avionë luftarakë të "parkuar" para shtëpisë por tani është momenti të shihni një
The Guardin: Anijet luftarake zbarkojnë në Qipro Në Akrotiri kanë filluar të zbarkojnë disa anije luftarake, Ky veprim vjen në kuadër të regjimit të përgatitjeve ushtara
ARM-ja shënon 18 gushtin Me rreshtim solemn të të punësuarve para ndërtesës së Ministrisë së Mbrojtjes dhe të Shtatmadhorisë së ARM-së, ekspozitë
Mbi 60 vende nëshkruajnë traktatin për armët Më shumë se 60 vende kanë nënshkruar traktatin historik të Kombeve të Bashkuara, i cili rregullon tregtinë globale të ar
Çeku: Faleminderit Turqi Ministri Agim Çeku ka falenderuar gjeneral majorin, Metin Gurak për ndihmesën që i ka dhënë Turqia FSK-së gjatë gjithë b
Gatishmëria luftarake, Shefi i SHM-së raporton para Presidentit Shefi i Shtatmadhorisë të SHM-së gjeneralmajor Goranço Koteski, sot do të raportojë para Presidentit të Republikës së Ma
Rrëzohet avioni luftarak, vdes piloti spanjoll Një pilot ka humbur jetën ndërsa një tjetër është plagosur nga rrëzimi i aeroplanit luftarak në jugperëndim të Spanjës.
Norvegjia blen avionë luftarakë nga SHBA Ministria e Mbrojtjes së Norvegjisë tha të premten se ka porositur dy aeroplanët e saj të parë luftarakë F-35 nga SHBA,
28 Mig-29 "do të mbrojnë" Euro 2012 Për të monitoruar hapësirën ajrore gjatë Euro 2012 (8 qershor-1 korrik), Ukraina do të ketë në dispozicion të plotë 28 b
Rusi-Kinë, stërvitje ushtarake në Detin e Verdhë Forcat ushtarake ruse dhe ato kineze kanë filluar nja javë stërvitje ushtarake të përbashkët në Detin e verdhë, pak më n
Dy F-18 fluturuan pranë tokës, panik në SHBA Në Shtetet e Bashkuara njoftohet se dy avionë luftarakë F-18 fluturuan në lartësi të ulët në luginën e lumit Hudson. Ngj
7 me 1 bën lëmsh Bundesligën “Një ndeshje për t’u harruar”, – me këtë citat është shprehur drejtori sportiv i Leverkusenit, Rudi Fëler, duke mos i vë