999 rezultate për

lubonja

Lubonja: Krimet e luftës në Kosovë janë heshtur nga frika Intelektuali dhe publicisti shqiptar Fatos Lubonja konsideron se krimet e luftës në Kosovë janë heshtur nga frika. Në nj
Haradinaj: Unë, kryeministri i ardhshëm i Kosovës Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në emisionin "Tonight Ilva Tare" në Ora-News, thotë se k
Serbët lavdërojnë Fatos Lubonjën Lubonja ia arrin qëllimit, merr lëvdata në Serbi! Komentet e analistit dhe shkrimtarit nga Shqipëria, Fatos Lubonja se l
Akuzat ndaj Haradinaj, të gjithë kundër Lubonjës Deklaratat e forta të publicistit dhe analistit të njohur shqiptar Fatos Lubonja në një shkrim për revistën "Sudosteurop
Fatos Lubonja: Ramush Haradinaj vrasës Fatos Lubonja, publicist i njohur shqiptar, në një shkrim për revistën "Sudosteuropa Mittelungen", e ka cilësuar ish Kom
Lubonja: Berisha do e drejtojë PD-në në prapaskenë Botuesi dhe publicisti i njohur shqiptar Fatos Lubonja thotë se zgjedhjet e përgjithshme të 23 qershorit ishin një ndësh
Vjedhja e skrapit në burgun e Spaçit, denoncimi u bë nga Lubonja Vjedhja e skrapit në burgun e Spaçit është bërë nga Nikollë Prendi, vëllai i Ndrea Prendit, i akuzuar për ngjarjet e 21
Edicioni i “Top-Fest” me tre prezantues të rinj Edicioni i 10-të i festivalit ”Top Fest”, i cili nis rrugëtimin e tij këtë të hënë në ekranin e Top-Channel” do të drejt
Polemika Lubonja-Fevziu, ja videoja (VIDEO) Këto dy ditë një ndër çështjet më të diskutuara në median sociale ka qenë polemika mes Fatos Lubonjës dhe Blendi Fevziut
Lubonja-Blendi Fevziut: Edhe ti mbi lulishte ke bërë pallat ... Drejtuesi i emisionit "Opinion" Blendi Fevziu është kthyer mbrëmë për minuta të tëra nga moderator, në i akuzuar, kur nj
Fatos Lubonja: S'ndjej asgjë për Himnin Kombëtar Tema “A janë shqiptarët sot më patriotë”? i ka ndarë në dysh analistët e politikanët në emisonin televiziv, Opinion. E m
Fatos Lubonja Fatos Lubonja, i lindur në Tiranë në vitin 1951, është humanist dhe shkrimtar shqiptar. Studimet për fizikë i mbaroi në
WikiLeaks dhe Dick Marty Fatos Lubonja - Në Shqipëri është folur më pak se kudo për WikiLeaks, por është folur e debatuar megjithatë mbi kundërth
Mbi lëvizjen studentore dje dhe sot Me rastin e përvjetorit të lëvizjes studentore të dhjetorit 1990, është hapur një diskutim - më shumë nëpërmjet internet
Pa përgjegjësi nuk ka solidaritet Fatos Lubonja - Gjatë këtyre ditëve të përmbytjes, mazhoranca në pushtet, kryesisht PD, por me një rol mjaft aktiv të LS
Forcimi i sistemit të korrupsionit Poshtë flakës së kashtës (të kthyer tashmë në hi) të votimit nga Parlamenti Europian në favor të heqjes së vizave për Sh
Himara, e bukura dhe e shëmtuara Shkrimtari polak, Andrzej Stasiuk, duke shkruar për librin e fundit të udhëpërshkruesit italian Tiziano Terzani "Fundi ë
Në Jalë dhe Vuno Dhjetë vjet më parë gjirin e vogël të Jalës, poshtë Vunoit, e kam gjetur krejt të virgjër, me ullinj të shumtë që zbrisn
O malet e Shqipërisë Në fillim të gushtit u nisa drejt Jugut për pushime, por njëherësh edhe me synimin që të rivizitoj vende që kam përshkru