999 rezultate për

lubonja

Fatos Lubonja braktis Fevziun për një “dashuri” të re (VIDEO) Analisti Fatos Lubonja ishte abonuar prej vitesh në emisionin “Opinion” duke qenë pjesëmarrësi më i rregullt pas drejtue
Lubonja flet për papagallin e Ramës, gazetarja ia plas së qeshurës (VIDEO) Gazetarja e ABC News Mirela Milori nuk e ka mbajtur dot të qeshurën gjatë një bisede në studio me analistin e njohur Fat
Lubonja-Ramës: Kryeministër, duam më shumë dashuri (VIDEO) Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në një intervistë për ABC News fotografinë e kryeministrit Edi Rama me papagallin e
Monika Lubonja relaksohet në Tailandë (FOTO LAJM) Monika Lubonja, e cila mban postin e drejtores tek Qendra Kombëtare Kulturore për fëmijë dhe Teatri i Kukullave, është l
Sipas Lubonjës, Ali Ahmeti ka të drejtë Analisti politik, Fatos Lubonja, në emisionin "Opinion" në Tv Klan mendon njëlloj si Ali Ahmeti. Sipas tij, vendimi q
Lubonja për mediat greke: Flaka nacionaliste mund të na djegë më shumë neve shqiptarëve Publicisti Fatos Lubonja ka dhënë një intervistë për gazetën greke “Elefterotypia” për ngjarjet që pasuan ndeshjen Serbi
Lubonja kundër Milos: Ja pse e duan Enver Hoxhën Publicisti Fatos Lubonja ka dalë kundër Paskal Milos rreth rishkrimit të historisë. Sipas tij, edhe sot po rishkruhet
Lubonja: Fullani “kokë turku” e politikës Studiuesi dhe publicisti i njohur Fatos Lubonja mendon se arrestimi i guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fulla
Lubonja: Kosova po ushtron terror ndaj komunitetit mysliman në interes të amerikanëve Analisti Fatos Lubonja e cilëson të ekzagjeruar operacionin e pak ditëve më parë në Kosovë ku u arrestuan 40 persona. Në
Mesazh kërcënues për një prej nismëtarëve të peticionit për shkarkimin e Fullanit Kërcënohet një prej nismëtareve të peticionit që është ndërmarrë për shkarkimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë A
Rikthehen "letrat nga ferri", këtë radhë Lubonja i shkruan Ramës Në fillim të viteve ’90, kryeministri Edi Rama bënte publicistikë duke shkruar ato që i quante letra nga ferri të Enver
Ironia e Lubonjës: Oh sa mirë me qënë shqiptar, me Edin dhe Hashimin bashkëkryetar Analisti i njohur Fatos Lubonja ka thënë se mbledhja e fundit e Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë në Prizren is
Berisha akuzon rëndë Fatos Lubonjën Ish-kryeministri Berisha ka dhënë shenjat e para se tashmë ka ndërruar mendje në lidhje me armët kimike. Në një postim n
Lubonja-Qosjes: Historia, nuk mbështetem tek miqtë e Serbisë Politika aktuale e Shqipërisë dhe e Kosovës, por edhe e kaluara komuniste, emrat e përveçëm të tyre, gabimet në qeverisj
Lubonja: Ndjesë që e krahasova Ramën me Hitlerin Analisti Fatos Lubonja, në një shkrim të publikuar në gazetën Panorama, thotë se e ka ekzagjeruar duke e krahasuar Edi R
Lubonja krahason fjalimin e Ramës me të Hitlerit Publicisti Fatos Lubonja e ka krahasuar fjalimin e Kryeministrit Edi Rama për shkatërrimin e armëve kimike në Shqipëri s
Lubonja nuk zmbrapset: Drejtuesit e UÇK-së luftuan për pushtet Pavarësisht faktit se me akuzat që bëri ndaj disa figurave kryesore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kohë më parë, ngja
Lubonja: Kemi nevojë për lindje jo rilindje Fatos Lubonja kritikon mazhorancën e re dhe kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë për emisionin “PULS” të Kohavision
Shqipëria në periudhë tranzicioni të pushtetit Nga Adelheid Woelfl Der Standard Gushti është koha kur shqiptarët martohen. Mund ta dallosh një gjë të tillë nga
Lubonja: Elita i ka mbyllur sytë ndaj krimeve të UÇK-së Publicisti Fatos Lubonja gjatë një interviste për gazetën serbe “Vesti”, që botohet në Frankfurt shprehet se elita i ka