999 rezultate për

luarasi

Teatri shqiptar në zi! Shuhet nga jeta Mihal Luarasi Regjisori dhe dramaturgu i njohur Mihal Luarasi është ndarë nga jeta. Homazhet u zhvillohen sot, nga ora 12.00-14.00
Shuhet regjisori dhe dramaturgu i njohur Mihal Luarasi Regjisori dhe dramaturgu i njohur Mihal Luarasi është ndarë nga jeta në moshën 88-vjeçare. Ai ka lënë pas vepra të
Luarasi: Ja ku ndryshon Rama me Berishën Pedagogia e Gazetarisë Iris Luarasi ditën e sotme ka vendosur ta ndaje festën e 8 Marsit me studentët e “Këndit të Eksel
Iris Luarasi: Po kur Berisha i tha presidentit "horr bulevardi"?! Pedagogia e UT-së Iris Luarasi ka folur rreth debatit mes Erion Veliajt dhe Bujar Nishanit. Ajo tha se presidenti nës
Arrestohet 17 vjeçari për alarmin fals për bombë tek "Petro Nini Luarasi" Sa i takon alarmit fals për bombë të dhënë dje tek shkolla “Petro Nini Luarasi”, policia e Tiranës sot ka bërë të mundur
"Bombë për shtetin", alarm fals tek "Petro Nini Luarasi" Update- Ashtu si dhe në rastin e parë edhe në çantën e gjetur tek "Petro Nini Luarasi" nuk kishte lëndë eksploziv
Shokohet drejtoresha për nxënësen, priste ta pajtonte me shoqen Update - Lidhur me aktin që kreu nxënësja teksa u hodh nga kati i dytë i shkollës së mesme "Petro Nini Luarasi”,
Tiranë, përfundon rikonstruksioni i bulevardit “Petro Nini Luarasi” Kryebashkiaku Lulzim Basha mori pjesë sot në përfundimin e rikonstruksionit të plotë të bulevardit “Petro Nini Luarasi”
Topi: Qeveria dhe opozita e lanë Shqipërinë pa status Kryetari i FRD-së Bamir Topi, zhvilloi sot një leksion të hapur me ftesë të Universitetit LUARASI në Tiranë. Duke iu ref
Euromax në mbështetje të arsimit Kompania Euromax ditë më parë gëzoi nxënësit e shkollës “Petro Nini Luarasi” duke i shtuar biblotekës së tyre libra të