999 rezultate për

luani

Luani i detit apo peshkaqeni, cili është më i fortë? (FOTO LAJM) Fotografi Slater Moore përmes disa fotove të shkrepura tregon se si një luan deti ka arritur që të mbposhtë grabitqarin
"N’Kumanovë kush prin i pari, aj Beg Riza zemër luani" (VIDEO) Shqiptarët vazhdojnë të përkujtojnë komandantin e UÇK-së, Beg Rizaj, i cili ra dëshmor në Betejën e Kumanovës më 9 maj t
Gjendet një luan i ngrirë 10 mijë vjet më parë (FOTO LAJM) Përmes këtyre fotove do të shikojmë se si duket fytyra e ngrirë e një luani shpellash, i ngrirë në Siberi rreth 10 mijë
“Tifozat Kuq e Zi”, Edi Ramës dhe FSHF-së: “Mos luani me zjarrin” Grupi i madh mbështetës “Tifozat Kuq e Zi” i kanë drejtuar një letër kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama si dhe Federa
Nikolic kërcënon Perëndimin: Mos luani me Rusinë… Presidenti serb Tomislav Nikolic ka kërcënuar Perëndimin, duke thënë që ti ketë punët mirë me Putinin, pasi në të kundër
Luani këtë ndeshje të premten, është e trukuar Të gjithë ata që janë të apasionuar pas vendosjes së llotove, rusët kanë një propozim për ju. Ndeshja e kampionatit rus
Ky është njeriu më i urryer në botë (VIDEO) Walter Palmer, dentisti nga Minesota, është shndërruar në njeriun më të urryer në botë për momentin. Ai u pagoi 50.00
Luani operohet nga tumori Një luan afrikan, 8-vjeçar i është nënshtruar një operacioni për largimin e tumorit. Operacioni u zhvillua në Tel Avi
Momenti kur luani kafshon për vdekje turisten amerikane (FOTO LAJM) Historia e Katherine Chappell ka pushtuar mediat botërore. Turistja amerikane ishte në një tur në një park në Afrikën e
Ja çfarë i ndodh këtij luani (VIDEO) Në këtë kopsht zoologjik ka ndodhur një ngjarje e pazakontë, ku vizitorët e pranishjëm janë bërë dëshmitarë të saj. Vizi
Ja çfarë ndodh kur maskota bëhet tapë (VIDEO) Çfarë mund të ndodhë pasi Luani kthen disa gota? Nuk ka nevojë për shumë fantazi sepse pamjet flasin vetë. Ky është "Sup
Xhemaili prezanton Luanin e vogël (FOTO LAJM) Futbollisti shqiptar i Galatasaray Blerim Xhemali ka prezantuar djalin e tij të parë, i cili erdhi në jetë pak ditë më p
Palestinë, tifozi merr luanin në stadium (FOTO LAJM) Një tifoz i çmendur pas ekipit të tij vendosi të marrë me vete në stadium një të ftuar special: luanin e tij. Madje këly
FIBA-Serbisë: Luani me Kosovën ose fluturoni nga Evropa! FIBA, nuk ka marrë në konsideratë kërkesën e Federatës serbe të basketbollit, për të evituar përballjet me Kosovën, pas
E frikshme luani hap derën e makinës (VIDEO) Dëshira për të parë nga afër familje luanësh për pak sa nuk është kthyer në tragjedi për një familje në Afrikën e Jugut.
Suarez sfidon Realin: Do luani edhe në "Camp Nou" Sulmuesi i Barcelonës Luis Suarez ka "ngacmuar" Real Madridin në një event të organizuar nga Adidas. Sipas ish futbollis
Një statujë “Luani” me vlerë 50 mijë euro do vendoset në sheshin e VMRO Kompania "Urban Invest" nga Kavadari do të jetë donatore për vendosjen e një figure dekorative prej “Luani” me vlerë 50.
Ja çfarë ndodh kur luani me nervozimin e qenit (VIDEO) Shpesh persona të ndryshëm priren që të lozin me kafshët dhe pse e dinë se nervozizmi i tyre mund të jetë i rrezikshëm p
Në sulm për kafshët, supermodelja në shënjestër Aktivistët për mbrojtjen e të drejtave të kafshëve janë hedhur në sulm kur kanë parë që një modele pozonte me një këlysh
Plas gallata me stemën e luanit Debati lidhur me stemën e luanit akoma nuk ka përfunduar. Një fotografi për këtë stemë është shfaqur edhe në rrjete s