999 rezultate për

luajti

Arsenal 1-0 Newcastle, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Arsenali sot mori tri pikë në javën e 18-të, duke mposhtur 1-0 Newcastlen. Golin për Arsenalin këtë ndeshje e shënoi
Zidane flet pas paraqitjes së Benzemas kundër Al-Jaziras Karim Benzema ka pasur një tjetër natë të dobët me Real Madridin, duke dështuar të shënoi ndaj Al Jazira, pasi kishte të
Shikojeni se sa i trembur luante Bale kundër Fuenlabradas, sa i pafat që është (VIDEO) Gareth Bale është rikthyer të luajë pas më shumë se 2 muajve. Uellsiani mbrëmë luajti ndaj Fuenlabradas në barazimin
Milan mendon për të përforcuar krahun me Williamin Milan dëshiron të nënshkruajë me anësorin e Chelseat, Willian. Sipas Calciomercato skuadra kuqezi kërkon të përforco
Njihuni me modelen nga Prishtina e cila luajti në filmin “Fast and Furious 7” (VIDEO) Besiana Dili është modelja shqiptare me origjinë nga Kosova e cila ka marrë pjesë me një rol në filmin e njohur "Fast &
Behrami thyen një rekord me Zvicren Kualifikimi i Zvicrës në Kupën e Botës do të jetë më i veçantë për mesfushorin e saj me prejardhje nga Kosova. Pas dy
Spalleti: Ne e merituam të fitonim Luciano Spalletti pranon se Interi "të lërë hapësira kur nuk duhet" por "ne meritojmë fitoren" kundër Veronas. Nerazz
Sarri: Ekipi luajti vazhdimisht, me një pjesë të parë të mrekullueshme Maurizio Sarri pranon se Napoli "më shumë synon për Serie A se Ligën e Kampionëve", dhe e konsideron barazimin me Interi
Heynckes: Ai punon shumë dhe vrapon shumë Trajneri i Bayern Munich, Jupp Heynckes i thur elozhe sulmuesit gjerman, Thomas Muller. Jupp Heynckes ka thënë se Tho
Dembele u dëmtua, por Valverde nuk ka reshtur së kërkuari zëvendësuesin ideal brenda klubit Barcelona po vazhdon me prova që ta gjejë zëvendësuesin e Ousmane Dembele brenda skuadrës, ndërsa Ernesto Valverde deri
Allegri: Luajtëm lojë inteligjente Juventus ka marrë fitore e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Italianët kanë triumfuar kundër skuadrës greke t
Messi barazon Puyolin me Barcelonën kundër Sportingut Sporting-Barcelona, të mërkurën, ka disa nxitje përveç tri pikëve. Dy prej tyre kanë Messin si protagonist: Argjentinasi
Duka: Tirana ka zënë mend nga sezoni i kaluar Armando Duka vlerëson Tiranën, ndërsa mendon se tashmë kanë nxjerrë mësimet nga gabimet e sezonit të fundit. Pasi akordo
Duka: Liechtenstein luajti duke u mbrojtur, kjo na bën krenar Presidenti Duka foli dje pas ndeshje sëfituar nga Kombëtarja jonë me rezultatin e pastër 2-0. Ai u ndie i lumtur për tre
Trajneri i Dinamos përgëzon Skënderbeun: Luajti me zemër Mario Cvitanoviç, trajneri i Dinamos së Zagrebit, ka uruar Skënderbeun për kualifikimin në fazën në grupe të Ligës së Eu
Mbappe rihap spekullime për argim, por jo tek Reali Kylian Mbappe ka ushqyer disa spekulime mbi një lëvizje te Manchester City pasi ka postuar një foto me Leroy Sane, sipas
De Biasi plas "bombën", ja çfarë thotë për largimin e Xhakës nga Kombëtarja Tashmë De Biasi nuk është më trajner i Kombëtares dhe ndoshta mund të fliste më shumë për largimin e Taulant Xhakës nga
Luajti "Balenën Blu", 14-vjeçarja rrëfen tmerrin: Shpoja veten me brisk e gozhdë Balena Blu ka mbërritur në Shqipëri. Viktimën e parë e ka shënuar në Gjirokastër ku një 14-vjeçare nga fshati Labovë e
Latifi ndaj Kukësit luajti ndeshjen e fundit, ja destinaconi i ardhshëm i tij Kukësi-Skënderbeu do të mbahet mend jo vetëm si sfida që përcaktoi titullin kampion për këtë sezon, por dhe si ndeshja e
Nga shofer tanku në yll Hollywood-i, historia e Arnold Schwarzeneger! (VIDEO) Arnold Schwarzenegger ka lindur më 30 korrik 1947 në Graz, Austri. Ai e nisi karrierën e tij si "badybuldier" gjë që i h