999 rezultate për

luaj

Kosova debuton sot në Ligën e Kombeve Përveç kombëtares shqiptare, sot do të nisë aventurën e saj në Ligën e Kombeve edhe përfaqësuesja e Kosovës. Skuadra
Ylli i Anglisë i "dashuruar" me golin e tij në Botëror Mbrojtësi anësor i Tottenhamit dhe Anglisë, Kieran Trippier, ka bërë një paraqitje mjaftë të mirë në Botërorin që lamë p
Kluivert: Dëshiroj të luaj më shumë Anësori i Romës, Justin Kluivert ka konfirmuar se “dëshiron të luaj sa më shumë”, por ai e di “që koha e tij ende nuk ka
Mkhitaryan nuk do të luajë nëse Arsenal shkon në finale të Europa Leagues Henrikh Mkhitaryan nuk do të luajë dot në finale të Europa Leagues nëse Arsenal arrin aty. Finalja këtë vit zhvillohet n
Suarez: Jam i penduar që luajta kundër Leganes Eliminimi i Barcelonës sezonin e kaluar nga Champions League në Romë ende dhëmb për sulmuesin dhe Luis Suarez ka pranuar
Danimarka detyrohet të luaj me lojtarë të futsallit në Ligën e Kombeve Danimarka është detyruar ta emërojë një skuadër me lojtarë rezervistë, përfshirë lojtarë të futsallit, për ndeshjen miqë
Gazetari spanjoll: Ronaldo nuk mund të luajë pa Kroos, Modric dhe Isco Gazetari i famshëm i sportit në Spanjë, Juanma Rodriguez, e ka sulmuar sulmuesin e ti të Juventusin, Cristiano Ronaldo,
Buzëqesh Shqipëria, Skocisë i dëmtohet një tjetër lojtar Shqipëria do të luajë në datën 7 shtator ndeshjen me Izraelin në stadiumin “Elbasan Arena”, dhe menjëherë pas Izraelit n
Lenglet: Dua të luaj më shumë te Barcelona Mbrojtësi i Barcelonës, Clement Lenglet ka pranuar se do të dëshironte të luante më shumë për klubin, por theksoi ‘rëndë
Guardiola: Dua të fitoj tituj, jo të luajmë futboll të bukur Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka insistuar se synimi i tij me të gjitha klubet e tij ka qenë të fitojë tit
Kjo është lista e Kombëtares, surprizon Panucci (FOTO LAJM) Në prag të ndeshje me Izraelin dhe Skocinë, trajneri i Kombëtares shqiptare ka publikuar edhe listën me emrat e lojtarëv
Flet motra e Klodiana Lalës: Të mos na luajnë fëmijët Një ditë pas të shtënave me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala, në Laknas, fshat pak kilometra la
E bujshme! Tirana transferon sulmuesin e Milanit Tashmë është zyrtare. Tirana ka bërë një goditje të madhe në sulm në fund të merkatos së transferimeve. Bëhet falë pë
Bolt realizon ëndrrën, debuton në Australi (FOTO LAJM) Njeriu më i shpejtë në botë, Usain Bolt prej kohësh e ka deklaruar dëshirën e tij të madhe për të luajtur futboll dhe së
"Zbërthehet" Panucci, kjo është ëndrra e tij më e madhe Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci, ka pranuar se ka bërë shumë gabime në karrierën e tij, por së fu
Juventus e flaku në rrugë pas 25 vitesh, Marchisio mund t’iu befasojë me ekipin e ri Claudio Marchisio u largua nga Juventus në moshën 32 vjeçare. Ish-mesfushori i Juves u largua pasi nuk ishte më në lar
Çdo gjë që duhet të dini për ndeshjet e fundit kualifikuese Mbrëmjen e së enjtes do të luhen ndeshjen e kthimit të raundit final kualifikues të Europa League. Një nga këto takime d
Lajm i mirë për Interin, ky lojtar është gati për ndeshje Mesfushori i Interit, Radja Nainggolan, pritet të jetë i gatshëm që të luajë në përballje me Bolognan. Belgu ka ardhu
'Pogba ka luajtur mirë në Botëror? Duhet të shkoj tek okulisti' Sam Allardyce, ish-trajneri i Anglisë ka folur për Paul Pogba në “TalkSport”: “Tifozët kanë kohë që presin paraqitje të
Champions League/ Ja tri skuadrat që u kualifikuan sot Pas një pritje katërvjeçare, Ajax, katër herë fitues i Champions League, do të kthehet të luajë në fazën me grupe të kom