999 rezultate për

lsdm-ja

LSDM-ja të përqëdrohet tek "24 dhjetori" Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka thënë se për ngjarjet e problemit të "24 dhjetorit" duhet të përqëndrohet
LSDM-ja do ta gjejë rrugën për të filluar negociatat Nëse LSDM-ja vjen në pushtet do të bëjë të pamundurën për të gjetur një rrugë, e cila të fillojë negociatat për anëtarës
Naumov: LSDM-ja duhet të fitojë Kandidati për lider i partisë më të madhe në vend, Kire Naumov ka thënë se duhet shfrytëzuar shansi që LSDM-ja të fitojë
Miletiq largohet nga LSDM-ja Largohet nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, deputeti dhe kreu i Partisë Përparimtare Serbe
Edhe sa kohë do prisni para dyerve të BE-së? Edhe sa vite planifikoni të rrini para dyerve të BE-së? Kështu komisionari për zgjerim i BE-së, Stefan Fule i ka pyetur
KSHZ, diskutime të ashpra për ankesat Në KSHZ ka pasur diskutime të ashpra për ankesat e depozituara në partitë maqedonase për procesin zgjedhor lokal në Maqe
Jakimovski hedh poshtë akuzat e LSDM Stevço Jakimovski, ka hedhur poshtë akuzat e bëra nga LSDM-ja për keqpërdorim të makinave të Komunës në fushatën elektor
LSDM nuk dorëzohet, refuzon ofertën e VMRO-së Update - Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë ka refuzuar propozimin e fundit të VMRO-DPMNE-së për daljen nga kriza pol
LSDM: S'ka zgjedhje lokale pa parlamentare LSDM-ja është e përgatitur të bisedojë me VMRO-DPMNE-në për kandidatë të përbashkët për Strugën dhe Kërçovën, por për at
LSDM dhe VMRO përplasen për bllokimin e komisionit Komisioni për punë dhe politikë sociale dhe ai për financim dhe buxhet që kryesohen nga deputet të LSDM-së, janë shndërr
Canovski, "shpëtimtari" i koalicionit Cërvenkovski-Thaçi Sefer Canovski mund të jetë "shpëtimtari" i koalicionit LSDM-PDSH. Pas paralajmërimeve nga PDSH se do të prish koalicio
LSDM-ja po kthehet për të fituar Kryetari i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Branko Cërvenkovski porositi se partia e tij ka njerëz të mëdh
Parlamenti hedh poshtë Agim Mehmetin Parlamenti nuk zgjodhi Agim Mehmetin për kryetar të ri të Komisionit për Verifikimin e Fakteve (KFV). Mehmeti nuk mori n
VMRO: LSDM-ja ka humbur që pa filluar VMRO-DPMNE në një konferencë për shtyp ka komentuar kandidatët e LSDM-së për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlamenta
Gruevski: LSDM-ja po shantazhon zgjedhjet LSDM-ja ka riformuluar kërkesat e saja dhe po kërkon formë dhe modalitete si t’i shmangë zgjedhjet e parakohshme, të cil
Krizë politike në Maqedoni, LSDM braktis Kuvendin Republika e Maqedonisë po i drejtohet një krize të plotë politike, pas vendimit të opozitarëve të LSDM-së për të bojkotu