999 rezultate për

lsdm-ja

Ordanoski: LSDM-ja nuk ka asnjë arsye pse mos të pranojë platformën shqiptare Analisti politik Sasho Ordanoski ka deklaruar se nuk asgjë që LSDM-ja të mos e pranojë platformën e nënshkruar nga parti
Kim Mehmeti: Shqiptarët e kanë kuptuar "gënjeshtrën laramane" , nuk e votojnë më LSDM-në Duke vlerësuar zgjedhjet e porsapërfunduara parlamentare dhe situatën e sotme politike në Maqedoni, për TV ‘24 Vesti’,
LSDM: OBRM-PDUKM do të japë llogari për marrëveshjet kriminale Përplasjet mes LSDM-së me OBRM-PDUKM-në vazhdojnë në nivele dhe drejtime të ndryshme. Së fundmi LSDM-ja ka akuzuar O
LSDM hesht mbi platformën e partive shqiptare Formimi i qeverisë së re në Maqedoni ka vetëm 20 ditë afat, ndërsa pas publikimit të platformës së përbashkët të partive
Gruevski dhe Zaev po i ndryshojnë fjalët që kanë thënë Dy partitë më të mëdha janë kanë filluar të tërhiqen nga qëndrimet e para të tyre. VMRO-DPMNE ka festuar pavarësisht qën
VMRO: Turp për Shilegovin që shkoi sot në Tearcë Është turp që Petre Shilegovi sot ishte në Tearcë mes njerëzve që partia e tij me mashtrim do t’i paraqesë si falsikator
LSDM reagon ndaj deklaratës së Todorovit: Nuk ka kthim pas! LSDM-ja ka reaguar ndaj deklaratës së Nikolla Todorovit të VMRO-DPMNE-së, i cili ka thënë se LSDM-ja po tenton të vjedhë
OBRM-PDUKM: LSDM-ja të përgatitet për një opozitë konstruktive KSHZ-ja refuzoi sot edhe ankesën e fundit të LSDM-së, ndërsa pas këtij vendimi, OBRM-PDUKM ka thënë se kjo e fundit duh
VMRO-DPMNE: LSDM të mësojë ta respektojë votën e qytetarëve të Maqedonisë "LSDM-ja do të duhet të mësojë që ta respektojë votën e qytetarëve të Maqedonisë, të drejtën e zgjedhjes së lirë dhe kon
LSDM-Gruevskit: Mos shkakto përplasje mes popullit LSDM-ja ka reaguar lidhur me protestat e VMRO-së në derën e KSHZ-së ku po shqyrtohen ende ankesat paszgjedhore të kësaj
Zaev partive shqiptare: Mos bëni koalicion me regjimin e Gruevskit Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, i ka bërë thirrje të gjitha partive që të mos bëjnë koalicion me Gruevskin. Sipas Za
Rezultatet në Shkup: Ku fitoi VMRO dhe ku LSDM? Sipas rezultateve të fundit të publikuara në ueb faqen e Komisionit Shtetëror zgjedhor, ku janë numëruar gjithsej 99.8%
LSDM: Fituam 51 deputet si VMRO-DPMNE-ja Qytetarët e Maqedonisë votuan dje për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën në vend. Vullneti i tillë i
LSDM-ja aspak nuk dallon nga VMRO-ja kur vjen puna te shqiptarët (VIDEO) Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në një intervistë për gazetën "Koha" ka thënë se LSDM-ja aspak nuk dallon nga VMRO-ja kur bë
Kush kërkon federalizimin apo kantonizimin e Maqedonisë? (VIDEO) Kanë mbetur edhe pak ditë nga zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, ndërsa vazhdon të jetë ende e paqartë se kush kërkon
Zaev: LSDM-ja do të marrë më shumë vota nga shqiptarët se BDI-ja Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, në një intervistë për "Radion Evropa e Lirë", ka thënë se nëse partia e tij del fituese
OBRM-PDUKM: Zaev ka frikë nga humbja e 11 dhjetorit OBRM-PDUKM-ja ka reaguar ndaj Zoran Zaevit, duke thënë se LSDM-ja po frikësohet nga humbja në zgjedhjet e 11 dhjetorit,
Karakamisheva: LSDM-ja ka humbur mbështetësit që i kanë sjellë suksesin Tanja Karakamisheva, në një intervisë theksoi se LSDM-ja është ndarë nga antarësia e vjetër të cilët i kanë sjellur suk
“Shqipen e ka zyrtarizuar 2001-shi, jo LSDM-ja apo VMRO-ja” Aliti ka kritikuar dy grupet parlamentare, respektivsht Ilja Dimovskin e VMRO-DPMNE-së dhe Goran Sugarevskin e LSDM-së,
VMRO-DPMNE: LSDM është opozita e vetme e cila shmang zgjedhjet Partia VMRO-DPMNE në reagim ndaj vendimit të seancës së mbrëmshme të Këshillit qendror të LSDM-së ka thënë se LSDM-ja va