999 rezultate për

lsdm-ja

LSDM-ja, e gatshme për të votuar gjenocidin serb ndaj shqiptarëve Zoran Zaev dhe LSDM-ja janë të gatshëm për të votuar gjenocidin ndaj shqiptarëve nga serbët, si një kërkesë e platformës
LSDM-ja i kërkon Ivanovit t'i japë mandatin Zaevit Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë me anë të një deklarate për media, i ka kërkuar presidentit Gjorge Ivanov, t'i japë
LSDM-ja dënon incidentin në Shtëpinë e Alfabetit në Manastir Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë e ka dënuar ashpër incidentin e vandalizimit të Shtëpisë së Alfabetit në Manastir m
LSDM-ja: Gruevski dhe Ivanov të respektojnë Kushtetutën Lidhja Socialdemokrate, përmes një deklarate për medie, ka akuzuar Gruevskin dhe Ivanovin për shkelje të Kushtetutës.
VMRO: LSDM-ja të heqë dorë nga ridefinimi i Maqedonisë Lidhja social-demokrate e Maqedonisë pritet të formojë qeverinë e re, ndërsa nga ana tjetër VMRO-ja po proteston në shes
LSDM-ja mandaton sot Zaevin si kryeministër pas firmave të BDI-së Pas marrjes së konfirmimit nga BDI-ja se do t'i japin firmat për të bërë një kryeministër nga LSDM-ja, pritet që partia
BDI dhe LSDM-ja, shumë pranë arritjes së marrëveshjes Ende nuk ka asnjë informacion zyrtar për përmbajtjen e propozimeve për përdorimin e gjuhës, por analistët vlerësojnë se
LSDM-BDI, pranë marrëveshjes për qeverinë? Ja çfarë do të ndodhë nesër LSDM-ja ka përfunduar shqyrtimin e kërkesave të BDI-së për të hyrë në koalicion për formimin e qeverisë së re, përfshirë
Çfarë kërkon BDI-ja dhe çfarë premtoi LSDM-ja? Ende nuk ka asnjë përgjigje nga ana e partive politike se deri në çpikë kanë arritur negociatat për formimin e qeversisë
Taravari: LSDM-ja të garojë me kandidat shqiptar në zgjedhjet lokale Sekretari i përgjithshëm i LR PDSH-së, Arben Taravari, me anë të një statusi në "Facebook", ka thënë se LSDM-ja në zgjed
Jakimovski: Nëse LSDM-ja formon qeverinë, kriza do thellohet Kryetari i Komunës së Karposhit, Stevçe Jakimovski, gjatë një interviste për "Radio Evropa e Lirë", tha se nëse LSDM-ja
VMRO: Sorosi dhe LSDM-ja shkatërruan shoqërinë civile VMRO-ja ka vazhduar sërish me akuzat ndaj LSDM-së dhe Sorosit, të cilat sipas kësaj partie, kanë shkatërruar shoqërinë c
Kabineti i Ivanovit: Kryetari vepron sipas Kushtetutës Lidhja Social-Demokrate dhe kabineti i kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov, janë përplasur ashpër në lidhje me veprimet
LSDM-ja do padisë disa deputetë të VMRO-së LSDM-ja do të ngrejë padi ndaj kryeministrit teknik Emil Dimitriev, ministrave Nikolla Poposki, Nikolla Todorov dhe Eliz
LSDM: Qeveria në largim e lë në borxhe marramendëse Maqedoninë LSDM-ja ka thënë se ka vërtetuar që qeveria në largimn u ka lënë borxhe marramendëse qytetarëve të Maqedonisë. "Mini
Ali Ahmeti takohet me Zoran Zaevin (VIDEO) Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është takuar një ditë më parë me liderin e VMRO-së, Nikolla Gruevskin, për negociatat për fo
Milaim Fejziu thotë se as LSDM-ja nuk i pranon kushtet e shqiptarve (VIDEO) Heshtja e LSDM-së për platformën shqiptare të nënshkruar nga liderët shqiptarë, nuk është e paqëllimtë, ka bërë me dije
Zymberi: LSDM-ja s'do i shohë kurrë 70 mijë shqiptarët nëse nuk përkrah gjuhën shqipe (VIDEO) Ish-politikani dhe analisti Abedin Zymberi ka thënë se LSDM-ja s'do i shohë kurrë 70 mijë shqiptarët nëse nuk përkrah gj
LSDM-ja një javë në heshtje për platformën shqiptare Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë vazhdon të heshtë për Platformën e partive shqiptare, ku janë shpalosur kushtet e sh
“Pse LSDM-ja e Zaevit nuk flet për shtatë kërkesat e partive shqiptare?” Nga Nikoll LESI Artikulli i Berat Buzhalës me titull e vetrregulluar nga “Koha Jonë:“Do të bëja koalicion me Nikolla